Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [SOLVED]Reinstalace GRUB  (Přečteno 1145 krát)

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
[SOLVED]Reinstalace GRUB
« kdy: 01 Října 2013, 23:08:49 »
Ahoj,

tak nějak jsem se nudil a řekl jsem si, že si na notesu nainstaluju nový Windows. Tak sem se do toho pustil a když bylo hotovo, tak jsem byl velice zklamán výkonem a tím, jak se s notesem Win vypořádal, co se ovladačů týče (nijak)... No chci zpět na Linux, který je nedotčený na jiné partition. Na stránkách Ubuntu jsem si našel návod na reinstall GRUBu pomocí LiveCD (USB flash). Vše je mi jasné, jen u kroku, kdy mountuju Linux partition, si nejsem jistý.

Kód: [Vybrat]
Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
/dev/sda5         3836        5751    15390238+  83  Linux

Příkaz:
Kód: [Vybrat]
sudo mount -t ext4 /dev/sda5 /mnt
Mám tento příkaz provést i pro partition /home, pokud nemám systém v celku, nebo tento příkaz stačí provést s partition, kde se nachází systém jako takový?

Díky za rady,
Tom.

PS: Nechci to moc zkoušet pokus omyl, ten notes docela potřebuju, tak se radši chci rovnou poradit.
« Poslední změna: 02 Října 2013, 23:01:34 od ShallWeDance »
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Reinstalace GRUB
« Odpověď #1 kdy: 02 Října 2013, 00:22:25 »
Citace
/home
si nevšímej, pokud to chceš mít bez starostí, tak grub oprav pomocí boot-rapair disku
http://sourceforge.net/projects/boot-repair-cd/files/

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Reinstalace GRUB
« Odpověď #2 kdy: 02 Října 2013, 08:48:30 »
Takže jestli to chápu dobře tak na /home partition prdim a udělám to přesně podle toho návodu? Ještě teda kouknu na ten odkaz... Díky
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Reinstalace GRUB
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2013, 11:22:18 »
ano chápeš to správně

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Reinstalace GRUB
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2013, 23:01:18 »
Tak to ten boot-repair nebo jak se to menuje mi nefungovalo - nepodařilo se mi vytvořit bootovací flashku. Použil jsem návod a je to v cajku... díky za trpělivost;-)
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.