Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Něco se nejspíš stalo s GRUB2
« Poslední příspěvek od járajarda kdy Dnes v 20:12:38 »
Já jsem si to myslel že i když se ta oprava MBR nepovede že i tak se zřejmě k souborům dostanu.
Jo souhlasím s váma. Přece si nijak a na nic nestěžuju. Akorát nechci věci uspěchat.
2
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 18:50:36 »
1. Obnovení/neobnovení zavaděče nemá s ostatními soubory na disku nic společného - netýká se jich.
(zavaděč se pouze stará o zavedení OS)
2. Návod na zálohu (zkopírování) souborů jsi dostal 16. 2.
3
« Poslední příspěvek od járajarda kdy Dnes v 18:06:44 »
Citace
jen pro pořádek - MBR má přesně 512 B (včetně partition table)

Taky jsem to někde vyčetl.

Ne problém ještě vyřešen nemám. Teprve se k jeho řešení pracně dostávám! Všechno to co tu píšu s tím souvisí. Těď musím přehodit ten disk na kterým je to Ubuntu 12.04 a dostat ho do stavu kdy se nabootuje.

Jak jsem už před tím napsal, raději bych si pracovní soubory zazálohoval,(což také nebude jednoduché), protože se obnovení MBR nemusí taky povédst.
4
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 18:03:02 »
Citace
Ale po současném poznání to ve mě přílišnou důvěru už nevzbuzuje.
Až budeš potřebovat opravit zavaděč, budeš ještě za tento nástroj vděčný. Ale nikdo ti ho nenutí, nic ti samozřejmě nebrání si zavaděč opravit ručně - pokud to ovšem dokážeš. To je celé.  Ale to už jsem psal...
-----------
Tímto pokládám tvůj problém za vyřešený.
5
« Poslední příspěvek od járajarda kdy Dnes v 17:54:19 »
Už jsem to našel. Tohle je to, co mě přimělo podívat se na boot-repair-cd.

Re:Odstranění oddílu s Linuxem vedle Windows

« Odpověď #6 kdy: 29 Prosinec 2017, 22:33:41 »

Citace

Citace: juwa2  15 Prosinec 2017, 14:01:42

K opravě bootování použij tohle, je to na tři kliknutí...
https://sourceforge.net/projects/boot-repair-cd/

Tohle mě zachránilo! Díky moc. Parádní věcička, jsou tam mraky nástrojů. Proto je to na celé CD. Oprava zavaděče na jedno kliknutí.

Já jsem asi udělal tu chybu - že jsem (jako neodborník) dal doporučenou volbu - oprava MBR.

Chtěl jsem vědět, jestli tam je něco co umožní třeba udělat kopii MBR a zpětně ji obnovit, udělat něco podobné jako CHKDISK a jiné, prostě si prohlédnout možnosti tohoto CD.

Je tam ještě druhá volba - pro experty (za což se opravdu nepovažuju, proto jsem se držel při zemi). Tam bych nejspíš našel ty mraky nástrojů o kterých se výše píše. Ale po současném poznání to ve mě přílišnou důvěru už nevzbuzuje.
6
« Poslední příspěvek od jmp kdy Dnes v 17:49:03 »
jen pro pořádek - MBR má přesně 512 B (včetně partition table) :-D
7
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 17:34:20 »
Takže už máš ten problém (na který ses původně tázal) tedy vyřešen?
8
« Poslední příspěvek od járajarda kdy Dnes v 16:37:44 »
Jak říkáme my kteří píšeme programy nejen pro PC a nejen v C i assembleru ale i pro uP PIC Atmel a jiné. Díra v programu = neošetřený hazard který se může krutě vymstít.

Nikdo ale nemůže svým věděním obsáhnout vše. Výpočetní technika je dnes tak obsáhlé - košaté  téma, že prostě není v moci jednotlivce obsáhnout všechno.

Někdo tady na fóru psal jak je boot repair-disk skvělý a co obsahuje všelijakých utilit. Nechal jsem se tím zviklat. Po zkušenosti s ním mě to ale přišlo tak, že se na nic moc neptá a jde si tvrdě za svým.Když na to přijde, opraví i to co je bez vady.
9
« Poslední příspěvek od járajarda kdy Dnes v 16:24:48 »
Docela dost. První 8 bitový počítač jsem měl v roce 1986. Jen tak pro zajímavost: Co jsi dělal ty v roce 1986 ?
10
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 16:16:00 »
Snažíš se mi podsunout že se považuju za experta. Když píšu program tak se snažím nenechávat v něm "díry". Pokud má program "díry"  je nebezpečnej! Za tím si stojím!

A že jsem tak smělý, kolikpak jsi jich napsal??  :o
Stran: [1] 2 3 ... 10