Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Po odmlce se znovu připojuji.
K instalaci kernelu jsem použil utilitu -ukuu- a  z nabidky vybral nějaký kernel 4.18.
Po zpomalení náběhu počítače jsem se chtěl vrátit na původní jádro 4.15 něco jsem asi udělal špatně
a tentokrát mi počítač zatuhnul na černé obrazovce.S tím jsem si už vůbec nevěděl rady a celý
systém jsem přeinstaloval.Pak jsem znovu zkusil za pomoci -ukuu- instalaci jádra 4.18 a zatím to
funguje.Předtím jsem zřejmě vybral jinou verzi 4.18 a nepoznamenal si ,co jsem instaloval.
Takže díky za rady.
2
Obecná podpora / Re:DISCOVER - náhrada
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy Dnes v 00:21:03 »
Používám především Synaptic, už od doby, kdy jsem byl podobným způsobem nasměrován v openSuse (Smart, popř. YAST).

No a nebo konzoli, když se mi chce...

Použitelné jsou i QApt či GDebi, ale to se týká samostatně stažených *.deb souborů (což se obecně nedá doporučit).
3
Pomoc s hardwarem / Re:Jak naformátovat flešku 8MB?
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 23:52:01 »
Mám flešku 8MB a gparted mi

nedovolí udělat jinou tabulku oddílů než msdos
nedovolí jiný fs než ext2 3 4 a ntfs (ostatní jsou pasivní) a pokus o formát stejně skončí chybou

Jaký je minimální rozměr média pro formátování?

To je překlep, ne?  Flešku 8MB jsem ještě neviděl.... :o
4
Pomoc s hardwarem / Jak naformátovat flešku 8MB?
« Poslední příspěvek od compaq kdy Včera v 16:27:57 »
Mám flešku 8MB a gparted mi

nedovolí udělat jinou tabulku oddílů než msdos
nedovolí jiný fs než ext2 3 4 a ntfs (ostatní jsou pasivní) a pokus o formát stejně skončí chybou

Jaký je minimální rozměr média pro formátování?
5
Obecná podpora / Re:DISCOVER - náhrada
« Poslední příspěvek od Rellik kdy Včera v 15:24:02 »
A co tohle? Není to tak obrázkové, ale je tam všechno...
Nehledě na to, že pro instalaci stačí otevřít terminál a příkazem si nainstalovat taky cokoliv... ;)
7
Obecná podpora / DISCOVER - náhrada
« Poslední příspěvek od Chiron kdy Včera v 13:30:15 »
Nemá někdo náhodou radu, jak se zbavit tohoto pseudo programu a nainastalovat nějaká jiný užitečný software manager? Už mě to fakt neba... Díky, CHI
8
Podpora pro pracovní prostředí / Zablokovaný flashdisk
« Poslední příspěvek od Chiron kdy Včera v 13:23:32 »
Kubuntu 18.04 64 bit

Otevřel jsem si stažený dokument z emailové schránky v K-mailu. Pak jsem to zavřel a za chvíli chtěl odpojit flešku. Objevila se mi hláška z obr. 1 a 2. Musel jsem to celý restartovat protože to nešlo nijak shodit ani odpojit. Tohle se mi kdysi objevovalo u Win XP. Úplně stejný problém. Nic nebylo otevřeno, a fleška nešla odpojit, a hlásilo mi to že nějaká app to používá. Je na to nějaká finta jak to shodit když se to takhle kousne? Díky za rady. CHI
9
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:PDF - tisk HTML do souboru PDF - jen první strana
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy Včera v 11:03:36 »
Uložení z Chrome (a ještě bylo nutno sbalit - opět kvůli omezení velikosti přílohy)...
10
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:PDF - tisk HTML do souboru PDF - jen první strana
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy Včera v 10:52:20 »
V příloze je ukázka, jak tu stránku do *.pdf uloží FF56 v režimu čtečky. Je tam všechno, s výjimkou fóra (to se zřejmě neukládá nikde).

V normálním režimu se uloží obsah pouze na první stranu (tj. stejně chybně).

Tipuju, že to je záležitost toho webu, resp. jeho obsahu a hlavně formy. To, v jakou hrůzu se proměnil web v posledních letech, by bylo na samostatný rozbor...

S internetem pracuju od začátku jeho existence, tak o tom něco málo vím.

Edit: tak se na tom podílí i použitý prohlížeč. Rychlý pokus v Midori a Chrome uloží veškerý obsah včetně fóra, viz opět přílohy (z důvodů omezení velikosti je ta z Chrome v samostatném příspěvku).
Stran: [1] 2 3 ... 10