Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecná podpora / Teamviewer9 multiarch v Kde Neon 18.04 64bit - nefunkční
« Poslední příspěvek od Beetljuice kdy Dnes v 08:27:47 »
Zdravím všechny. Nepoužívá prosím někdo Teamviewer ve verzi 9 v Ubuntu 18.0464bit? Instalace projde normálně, ale teamviewer se nikdy nespustí. Daemon běží. Teamviewer 13 funguje normálně, ale na tu bohužel nemáme licenci. Používám Kde Neon 64bit které běží na Ubuntu 18.04. Dík
2
Obecná podpora / Re:Datum v Ubuntu 18.04
« Poslední příspěvek od macu kdy Dnes v 07:10:46 »
jak jsem již psal, gnome-tweak-tool byl přejmenován na gnome-tweaks, tudíž nic nepotřebuješ doinstalovávat, ten už máš nainstalovaný (jak jsme probírali dříve)
3
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 21:44:25 »
Jestli jsem to dobře pochopil, je potřeba nainstalovat gnome-tweak-tool, to se mi sice nainstalovalo, ale nevím, jak ho spustit, mezi aplikacemi mi ho Ubuntu nevyhledá.
gnome-tweak-tool spustíš z terminálu příkazem (překvapivě):
Kód: [Vybrat]
gnome-tweak-tool
4
Obecná podpora / Re:Po probuzení ze spánku zamrrzne
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 20:18:04 »
Otestuj RAMky. Důkladně.
5
« Poslední příspěvek od martin.nohejl kdy Včera v 20:13:49 »
Tak použij https://extensions.gnome.org/extension/1173/datetime-format/
Jestli jsem to dobře pochopil, je potřeba nainstalovat gnome-tweak-tool, to se mi sice nainstalovalo, ale nevím, jak ho spustit, mezi aplikacemi mi ho Ubuntu nevyhledá.
6
Obecná podpora / Re:Zamŕzanie ubuntu 16.04
« Poslední příspěvek od janoada kdy Včera v 19:47:56 »
disk aj pamäť som otestoval, neukázalo mi žiaden problém, ak nie je problém medzi monitorom a stoličkou, bude to teda asi to CPU, s ktorým aktuálne nemám ambíciu nič riešiť, nakoľko sa nejedná o primárny PC.

Skúsim ešte nejaké testy, ale každopádne ďakujem za pomoc. Ak zistím viac budem informovať ak by niekto mal podobné roblémy.

Bol som to ale odvážny, že som na ňom písal dilomovku, čo?
;D 8)
7
« Poslední příspěvek od DanielK kdy Včera v 19:14:12 »
Tak ani vypnutí fastbootu ve win nepomohlo, v biosu/uefi ho mám též vypnuté.
8
« Poslední příspěvek od jmp kdy Včera v 18:42:19 »
imho je to v CPU - jde o bay trail a už se to tu párkrát řešilo...
9
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 18:27:22 »
Já bych to naopak jako jasný HW problém viděl.
Důkladně otestuj RAM a především HDD.  A to, že se to ve Windows neprojevuje nic neznamená. Protože případné vadné sektory mohou být pouze na oddílech s Ubuntu, oddíly s Windows mohou být OK.....
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A při "zaseknutí" to nemusíš vypínat natvrdo tlačítkem, použij kláv. zkratku  ALT+SysRq+B
10
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 18:15:47 »
Nový poznatek, včera večer jsem otevřel txt dokument a obsah v něm neukládal a poslal widle spát , PWR dioda značila spánek (dim LED) a USB zůstalo pod napětím, ráno jsem si  všiml že napětí z USB zmizelo (emblém na myši nesvítil) a taktéž PWR dioda přestala blikat, ale neměl jsem čas to řešit, až teď.
Zapnul jsem NTB v grub vybral wilde a vše bylo tak, jak jsem to večer opustil. Je to tak správně, že po probuzení vybírám OS v grub?

Nemůžou to dělat wokna?

Po probuzení ze spánku (suspend to ram) se rozhodně OS v Grubu nevybírá.
Zato po probuzení z hibernace ano!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Takže "hlavním podezřelým " je fastboot ve Windows.
Běž do Windows a vypni ho!  Protože pokud je zaplý, Win. se po restatu nevypínají, ale hibernují a to většinou způsobuje
problémy.
https://www.asus.com/cz/support/FAQ/1031533/
Stran: [1] 2 3 ... 10