Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Centrála pro hraní / Hra pro LAN
« Poslední příspěvek od HonzaD kdy Dnes v 14:00:47 »
Jaké hry je možné hrát po LAN legálně, i přes wine ale lepší bez? Můžou to být demoverze cca 20 lidí/počítačů.
HW ještě nevím, ale budu vědět. Upřesním až to půjde :)
Uvažuji o OpenArena.
Ideálně něco na ten způsob. Tzn v čem jde soutěžit a může se někdo přidat v průběhu a je možné hrát i v kooperativním módu.
2
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:System pouze na SSD
« Poslední příspěvek od kleinpetr kdy Dnes v 13:26:32 »
1) koukal jsem ale nic moc mi to nereklo, proto se ptam
2) pardon, delal jsem printscreen narychlo
3) co jsem pochopil, tak to slouzilo kdysi pro kontrolu iso pred vypalenim na disk, a nebo pri instalaci os kdyz neni rozdelen disk na party

Ok, to je hezky ale stale mi chybi ta hlavni informace, k cemu to slouzi, muzu to odstranit ?
Ohledne te instalace celeho systemu na ssd je tomu tak, ze uz to dnes nehraje takovou roli nebo ne ?

Diky ti za odpoved.
3
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:System pouze na SSD
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 22:19:41 »
1. A proč se nepodíváš třeba v GParted nebo aplikaci Disky?
2. Ten obrázek už sem nešel dát větší?
3. https://en.wikipedia.org/wiki/Loop_device
4
Pomoc s instalací a aktualizací / System pouze na SSD
« Poslední příspěvek od kleinpetr kdy Včera v 21:50:01 »
Zdravim,

procetl jsem par clanku o rozdeleni hdd a ve finale jsem zjistil ze v dnesni dobe SSD je to uz vicemene jedno, tzn. klidne hodit cely system na SSD (neni potreba snizovat pocet zapisu rozdelovanim tmp, swap, atp)

Jde mi ale o to, ze jsem tedz hodil cely system na SSD 128gb a zadnej problem. Ale mam jeste vedlejsi 1TB SATA disk. Kterz jsem zformatoval na ext4 a ktery se mi automaticky primountuje po zapnuti pc. Zde bych si rad ukladal veskera data a media, jsem web developer, takze idealne vsechny weby mit zde a Apache nasmerovat sem (snad to neni prasarna kdyz je disk pouze primountovany a neni tam napevno) tezko rict.

Nicmene muj dotaz je v tom, ze kdyz si otevru sledovani disku tak tam vidim toto, viz printscreen a nevim zda jsou ty loopy OK a co presne to znamena. Predem rikam ze se v tom rozdelovani zkratka nevyznam, takze uvitam jakykoliv nazor nebo pomoc.

Diky
5
Internet a sítě / Re:Pidgin komunikátor
« Poslední příspěvek od Eduard Sloboda kdy Včera v 19:18:47 »
Ještě jednou děkujeme za rady!
6
« Poslední příspěvek od vivalin kdy Včera v 18:13:06 »
Pidgin +Whatsapp. To je OŘÍŠEK !!
https://forum.ubuntu-it.org/viewtopic.php?f=8&t=578471

Chce password.  Ale jak ho získat ?

Jak na to ,ale polopaticky

Zde je postup https://samtinkers.wordpress.com/2014/01/11/install-whatsapp-on-ubuntu-12-04-12-10-13-04-13-10-mint-13141516/
7
« Poslední příspěvek od Eduard Sloboda kdy Včera v 14:58:02 »
Ty jsi bůh. :-)
8
O fóru / Re:HTTPS
« Poslední příspěvek od lover kdy Včera v 11:45:36 »
Zatim neplanujeme.
Mohli by ste HTTPS iba povoliť ( bez platného certifikátu ) ako prejav dobrej vôle to niekedy nahodiť naozaj.
9
Pomoc s instalací a aktualizací / Lubutnu správce aktualizací
« Poslední příspěvek od HonzaD kdy Včera v 09:11:57 »
Terminál je jen jednořádkový :D a není vidět proto co se děje :) Lubuntu 17.10  artful
10
Moje Lenovo S10-3 se proubouzí jen ,když mam Kernel 3.16.

Prubni LIVE mint  17.2
Stran: [1] 2 3 ... 10