Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Statistiky ubuntu.cz  (Přečteno 4926 krát)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Statistiky ubuntu.cz
« kdy: 10 Září 2007, 21:55:56 »
Podíl uživatelů linuxu se na celém internetu pohybuje někde kolem jednoho procenta ( toplist ). Zajímal by mě jejich podíl třeba tady na fóru - sledují se statistiky?
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Statistiky ubuntu.cz
« Odpověď #1 kdy: 10 Září 2007, 22:01:31 »
Nějaké statistiky máme tady - http://wiki.ubuntu.cz/Statistiky_Ubuntu, ale podíl uživatelů linuxu se nesleduje (ono na linuxovém fóru bude asi velká většina uživatelů linuxu...).

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Statistiky ubuntu.cz
« Odpověď #2 kdy: 10 Září 2007, 22:02:28 »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

fritzek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 231
Statistiky ubuntu.cz
« Odpověď #3 kdy: 10 Září 2007, 22:04:13 »
Tak jsem se dival na ty statistiky toplistu a objevil jsem tam zajimavou vec. Nejvetsi podil Linuxu je na strankach v kategorii "Zdravi". Stejne tak je na tom i FreeBSD. Docela me to prekvapuje a nedokazu si to nijak vysvetlit.
P4 2.94GHz / 1024MB RAM / NVidia 6600 256MB / 80GB Seagate / DVB MSI Megasky / Leadtek Winfast 2000 / LENNY
NB Centrino Duo / 1024MB RAM / Intel 945GM / Intel wifi 3945ABG / Intel ethernet 100 VE

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Statistiky ubuntu.cz
« Odpověď #4 kdy: 10 Září 2007, 22:38:45 »
Citace: fritzek
Tak jsem se dival na ty statistiky toplistu a objevil jsem tam zajimavou vec. Nejvetsi podil Linuxu je na strankach v kategorii "Zdravi". Stejne tak je na tom i FreeBSD. Docela me to prekvapuje a nedokazu si to nijak vysvetlit.
Taky jsem na to koukal... Teď jen, jestli jsou linuxáci zdravější(protože navštěvují ty stránky), nebo méně zdraví (a proto navštěvují ty stránky). Ten hardware, který se taky pohybuje vysoko, mě nepřekvapuje
Citace: milhouse & vojtech.t
http://wiki.ubuntu.cz/Statistiky_Ubuntu
Ponechám stranou, že nastala chyba 500, ale zajímala by mě právě ta většina - jaká? Hodně lidí sem chodí i z win... Takže 50%? Víc, míň?
edit: ve zdraví si vede dobře i Mac OS X, naopak XP i Vista jsou na tom spíš hůř:)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Statistiky ubuntu.cz
« Odpověď #5 kdy: 10 Září 2007, 22:42:28 »
Citace: 3m9d
Ponechám stranou, že nastala chyba 500
Wiki zase spadla, rychle si něco přejme :).

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Statistiky ubuntu.cz
« Odpověď #6 kdy: 10 Září 2007, 22:46:07 »
Citace: vojtech.t
Wiki zase spadla, rychle si něco přejme :).
Obávám se, že máme dost času:(
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.