Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problémy s vypínáním a uspáním po upgrade na Kubuntu 7.10  (Přečteno 2175 krát)

vojtaeus

  • Host
Hezký den,
potřeboval bych, prosím, poradit s jedním problémem. Včera jsem upgradoval na Kubuntu 7.10 (což proběhlo až v zásadě v pořádku) a od té doby mi nejdou dvě "drobnosti". Na mém notebooku Acer Aspire nefunguje uspání do RAM (respektive usne sladce, ale už nevstane...;) - v Kubuntu 7.04 bez potíží (uspání na disk u obou v pohodě).
Nejvíc mě ale zaráží, že v hlavním menu se po kliknutí na Odhlásit se... objeví jen tlačítko pro odhlášení a ne pro vypnutí, restart ani uspání... Takže se musím odhlásit a pak to teprve vypnout, což je dost vopruz.
Chtěl bych Vás tedy poprosit, jestli náhodou někdo nevíte, co s tím...
Předem děkuji...
PS: Vím, že si můžu na ploše nebo v panelu udělat příslušné tlačítko, ale to asi není systémové řešení, což?

smolar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: Problémy s vypínáním a uspáním po upgrade na Kubuntu 7.10
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2008, 18:33:30 »
Ahoj,
mám stejný problém na Desktopu na Ubuntu 7.10, ale vyskytlo se to při jedné z posledních aktualizací...

...v hlavním menu se po kliknutí na Odhlásit se... objeví jen tlačítko pro odhlášení a ne pro vypnutí, restart ani uspání... Takže se musím odhlásit a pak to teprve vypnout..., nebo znovupřihlásit a pak už to tam je...

Smolař

vojtaeus

  • Host
Re: Problémy s vypínáním a uspáním po upgrade na Kubuntu 7.10
« Odpověď #2 kdy: 21 Ledna 2008, 11:49:37 »
To, co popisuješ, se mi stalo, když se po aktualizaci načetl špatný kernel. Zkus při startu vlézt do grubu a podívat se, zdali tam není víc verzí jádra. Pokud ano, zkus zvolit nějakou jinou. Když to zabere, můžeš tu nefunkční smazat. U mne je problém nejspíše s acpi...

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Problémy s vypínáním a uspáním po upgrade na Kubuntu 7.10
« Odpověď #3 kdy: 21 Ledna 2008, 12:16:32 »
...v hlavním menu se po kliknutí na Odhlásit se... objeví jen tlačítko pro odhlášení a ne pro vypnutí, restart ani uspání... Takže se musím odhlásit a pak to teprve vypnout..., nebo znovupřihlásit a pak už to tam je...
koukni na
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=6611.0

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.