Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: mythtv + zvuk  (Přečteno 1024 krát)

marek_hb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
mythtv + zvuk
« kdy: 07 Listopadu 2007, 07:57:22 »
ahoj,

snažím se sehnat trochu komfortnější program na nahrávání analogové tv (mencoder a streamer znám, freevo mi nejede) a asi jsem narazil:

XDTV - celkem dobrý, ale už asi mrtvý projekt a u mě dost padavý - jak ho mám puštěný a na počítači něco dělám, tak na 90% se nahrávání nedokončí - nevím proč, mám podezření na klávesové zkratky - a při nahrávání musím mít vyplé repráky, jinak slyším pořád televizi (u discovery to jde, ale když nahrávám manželce Ordinaci, tak to prostě nezvládnu - kór když musím kvůli malé mít zvuk do sluchátek)

Mythtv + mythweb

geniální věcička, nahrávání přes webové rozhraní - prostě paráda, kvůli které jsem ochotnej mít puštěný mysql + apache i když je jinak na nic nepotřebuju, ale mám jeden VELKÝ problém - pokud tv sleduju, přetáčím, zastavuju, tak je zvuk ok, pokud ale nahrávám časované nahrávky přestane se mi po nějaké době nahrávat zvuk - ze začátku ok, po čase ticho.

pokud tohle vyřeším, tak budu spokojenej jak želva.

nevíte někdo prosím?

v googlu jem asi na něco podobného narazil, ale moje angličtina na to nestačila.

teď jsem to znovu zkoušel a po 20-30 minutách prostě vypadne zvuk   :'(

na počítači jsem jen šmejdil po netu nic víc.
« Poslední změna: 08 Listopadu 2007, 22:20:27 od marek_hb »

marek_hb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: mythtv + zvuk
« Odpověď #1 kdy: 08 Listopadu 2007, 22:18:35 »
původce odhalen - problém nevyřešen (100%) - přišel jsem na to, že problém způsobuje skype - jakmile provede nějakou činnost u které vydá nějaký zvuk (přihlášení, chat, volání, atd) tak si pro sebe vezme zařízení, ze kterého mythtv bere zvuk a je posekáno. pomůže jen vypnutí a zapnutí mythtv, ale nahrávka je v pytli.

ostatní programy to nedělají a stejně tak skype neruší jiné programy na tv (xdtv, kdetv, tvtime). nevím zatím co s tím, ale snad na to přijdu. doufám, že další nějaký program to dělat nebude  >:(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.