Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Záloha z Windows nejde přečíst pod Linuexem - proč?  (Přečteno 2282 krát)

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Omlouvám se, hledal jsem sám, proč, ale nenašel :(

Ve Windows XP (NERO) jsem vypálil zálohu svých dokuemntů (všehochuť) na DVD. Když jsem toto chtěl přečíst v Linuxu, objevila se mi pouze spousta čar. DVD má podle Win XP tři adresáře - bez diakritiky, v jednom názvu je mezera. V Linuxu nevidím nic. Poradíte proč?

Našel jsem na abclinuxu o vypalování, kde se píše že pro CD Win používá Joliet a Linux RR, ale pro DVD nic a vlastně z toho vůbec nejsem moudrý.

Díky

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re: Záloha z Windows nejde přečíst pod Linuexem - proč?
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2008, 07:51:05 »
Má to něco společného s tím, že by to mohlo být vypálené v ISO 9660 a Linux je nečte? V čem vypálit DVD, aby to bylo jako správná záloha čitelné v obou (všech systémech) - UDF???
« Poslední změna: 04 Ledna 2008, 13:42:18 od Anna Taliánová »

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Záloha z Windows nejde přečíst pod Linuexem - proč?
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2008, 07:56:35 »
Standardně pálím v K3b. Ponechávám defaultní nastavení a vše je naprosto v pořádku.
Have you tried turning it off and on again?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Záloha z Windows nejde přečíst pod Linuexem - proč?
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2008, 08:02:14 »
Moje DVD palene v standardnom nastaveni Nera mi idu normalne citat v Ubuntu.
« Poslední změna: 04 Ledna 2008, 13:42:51 od Anna Taliánová »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Re: Záloha z Windows nejde přečíst pod Linuexem - proč?
« Odpověď #4 kdy: 04 Ledna 2008, 12:46:30 »
Standardně pálím v K3b. Ponechávám defaultní nastavení a vše je naprosto v pořádku.
;) asi jsi nečetl dotaz, co ?

jinak se připojím k odpovědi výše, pokud vše vypálíš ve standardním nastavení NERA, je to OK. Já se takto nachytal u DVD se zálohou fotek :)
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Záloha z Windows nejde přečíst pod Linuexem - proč?
« Odpověď #5 kdy: 04 Ledna 2008, 19:45:55 »
Standardně pálím v K3b. Ponechávám defaultní nastavení a vše je naprosto v pořádku.
;) asi jsi nečetl dotaz, co ?

jinak se připojím k odpovědi výše, pokud vše vypálíš ve standardním nastavení NERA, je to OK. Já se takto nachytal u DVD se zálohou fotek :)

:-) Kuci, k tomuhle politováníhodnému omylu může dojít maximálně jednou za deset let... Mozek nějak vyhodnotil, že vypalování v Neru (placené) je samozřejmě hloupost a dál už to nějak upravil...
Have you tried turning it off and on again?

vhejda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Když něco nevíš tak se zeptej, pěstí toneopravíš!
    • VHComputer
Re: Záloha z Windows nejde přečíst pod Linuexem - proč?
« Odpověď #6 kdy: 05 Ledna 2008, 07:35:18 »
Jelikož v zaměstnání používám WiN XP, a doma ubuntu, stává se často, že data která zálohuji musím vypálit v Neru. Používám neupravené nastavení nera a vše vypaluji jako datový disk. Zatím jsem ještě neměl problém s načtením takto vypáleného disku v Ubuntu. Takže si myslím, že vaše chyba je spojená pouze s tím jak é bylo nastavení při vypalování.  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.