Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: naposledy - GNOME+Compiz, widgety a "show desktop" button  (Přečteno 3583 krát)

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Opravdu nechápu, že se nikde neřeší tento problém, dokonce jsem nic podstatného ani nevygooglil... Ve zkratce:

- máte Gnome a povolené desktop effects (tj. aktivovaný compiz)
- máte na ploše nějaké widgety - já například kiba-dock a rainlendar2
- vždy když použijete lištové tlačítko "show desktop", do pozadí zajedou všechny aplikace, ale i ty widgety, které potřebujete mít jako součást plochy - je to VELICE nepříjemné a nijak se mi nepodařilo tohoto problému zbavit (no vlastně podařilo, používám primárně XFCE kde se to takto nechová)

co jsem zkoušel: přepnout režim zobrazování rainlendaru na "on desktop" (nic), pomocí devilspie jsem zkoušel donutit okna widgetů chovat se nějak jinak (hlavně pomocí atributu wintype - jediné co fungovalo bylo wintype="desktop" - pak takový widget na "show desktop" nereagoval, zato se natrvalo poroučel do pozadí, pokud se kliklo pravým myšítkem na plochu :)) - no prostě sranda. i kdyby nikdo nevěděl jak na to, prosím reagujte pokud máte stejný problém a co jste s tím zkoušeli dělat, třeba to dáme nějak dohromady. Díky!
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.