Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přestal fungovat zvuk [vyřešeno]  (Přečteno 5952 krát)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Přestal fungovat zvuk [vyřešeno]
« kdy: 16 Října 2008, 23:15:55 »
Popis problému:
Kdykoli pustím zvuk, z repráků vychází jen praskání (zní to opravdu asi jako prázdná - možná trochu zaprášená - gramofonová deska).
Další info:
Začlo to někdy před poslední aktualizací kernelu.
Repráky jsou ve správné díře (respektive pořád ve stejné).
Používám PulseAudio a už jsem zkoušel smazat konfiguraci.
z výpisu lspci je zvukovka (integrovaná) asi tohle:
00:05.0 Audio device: nVidia Corporation MCP61 High Definition Audio (rev a2)
« Poslední změna: 14 Listopadu 2008, 20:03:04 od 3m9d »
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

5ulo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
    • Ubuntu howto's
Re: Přestal fungovat zvuk
« Odpověď #1 kdy: 14 Listopadu 2008, 12:30:08 »
detto po upgrade na II 8.10. Praska cez Pulseaudio ako aj Alsa sound.. ale az do vtedy, kym nekliknes vpravo hore vedla hodin na ikonku ovladania hlasitosti a nedas otvorit ovladanie hlasitosti. Vsimni si , ci mas hlasitost PCM hore :) ak nie, treba dat volume up ...
neviem preco sa to obcas same od seba po restarte vypne na minimalnu hlasitost. Vtedy to praska jak platna
« Poslední změna: 14 Listopadu 2008, 13:10:32 od 5ulo »

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Přestal fungovat zvuk
« Odpověď #2 kdy: 14 Listopadu 2008, 20:02:44 »
mně se dělo před přechodem na II, teď jsem přešel čistou instalací a všechno funguje, jak má (až na bluetooth - ale to je prostě bug :()
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Přestal fungovat zvuk [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2008, 11:03:40 »
Chci moc poděkovat 5ulo po poslední aktualizaci mi také přestal fungovat zvuk a PCM up problém vyřešilo.. dík
teď mám problém s tím, že je všechen zvuk hodně potichu  :( a to mám nastaven zvuk na maximum..
mam Dell inspiron 6400 a integrovanou zvukovku:
Citace
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller (rev 01)
« Poslední změna: 19 Listopadu 2008, 12:21:55 od Woofie »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.