Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Webkamera v aplikacích Ubuntu 64bit  (Přečteno 2953 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Webkamera v aplikacích Ubuntu 64bit
« kdy: 11 Února 2021, 16:10:16 »
Mám starší kameru od Logitech a píchl na Xubuntu 18.04
V Cheese nefunkční. Tak jsem našel návod jak zprovoznit alespoň např. v int. prohl.
V terminálu spustit
Kód: [Vybrat]
LD_PRELOAD=/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libv4l/v4l1compat.so firefoxPak kamera jede i v prohl.
Nicméně pokud nechci spouštět via terminál, tak se upraví spouštěč - v příkazu bude
Kód: [Vybrat]
bash -c 'LD_PRELOAD=/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libv4l/v4l1compat.so firefox %u'Ve starších verzích by mohlo být zapotřebí instalovat či aktualizovat příslušné balíky
Kód: [Vybrat]
sudo apt install v4l-conf v4l-utils v4l2ucp v4l2loopback-utils v4l2loopback-dkmsV Xubu 14.04 funkční v Cheese OoB (že by soudruzi vyřadili starý HW z podpory aplikace) a funkční pro Firefox 66.x.x
V Xubu 18.04 funkční Firefox min. do verze 85.0.1, v Cheese už zase jen s tím prefixem.

Bohužel pro Skype 8.68.0.100 to v 18.04 nefunguje, přestože v zahraničních návodech to takto zprovozňují ..
Tak to začíná vypadat zajímavě - zkusil jsem teď Cheese ve Slaxu (Debian Stretch) via repo a kamera hned - bez úpravy příkazu.
Ve FF-ESR 78.7 bez prefixu nefunguje.
« Poslední změna: 11 Února 2021, 18:11:02 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.