Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zamykani temat a znacka "vyreseno"  (Přečteno 8224 krát)

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Zamykani temat a znacka "vyreseno"
« kdy: 13 Prosince 2006, 21:26:20 »
Timto prispevkem bych chtel upozornit na 2 veci, nad kterymi by bylo vhodne, aby se moderatori zamysleli, a domluvili si shodne chovani.

1. nektere vyresene prispevky jsou okamzite po naznaku vyreseni zamceny. nepripada mi to vhodne, protoze kdyz chci pozdeji jeste neco dodat, poslat link, atd, tak nemam sanci. Lide vam zacnou zakladat duplicitni temata. Az se na tyto vlakna budete odkazovat, tak pod ne nebudou moci lide zacit doplnujici diskuzi. Vlastne si nedovedu predstavit, proc se vubec zamykaji. Jenom bude vic vlaken se stejnym tematem.

2. v hlavickach nekterych vyresenych prispevku se objevuje znacka "vyreseno", jako ze je problem vyresen. To je celkem dobry napad. Bylo by ovsem vhodne, kdyby se pouzivani sjednotilo, protoze nekde je [vyreseno], nekde (vyreseno) a nekde (VYRESENO). ne ze by to byl problem, ale pisu to, protoze mi dost vadi ty kapitalky. kdyz se divam po seznamu novych temat, tak me ty velky pismena tak biji do oci, ze se dost spatne ctou vlastni nadpisy zprav.

takze bylo by idealni, kdyby se moderatori domluvili na nejakem konzistentnim chovani. ja osobne bych byl pro nezamykani temat, a znacku (vyřešeno), malymi pismeny. dekuji :)
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Zamykani temat a znacka "vyreseno"
« Odpověď #1 kdy: 13 Prosince 2006, 21:34:52 »
Souhlas s Ripperem. Zamykání je zbytečné. Ano, sice se stává, že se pod jedním tématem řeší jiné téma, ale to nemusí být takový problém. Stačí upozornit tazatele a dokopat ho do nového příspěvku. To je práce moderátorů.

(vyřešeno) bych psal do hranatých závorek a malými písmeny. Je to odlišeno a né tak provokující. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Zamykani temat a znacka "vyreseno"
« Odpověď #2 kdy: 13 Prosince 2006, 22:23:13 »
Taky jsem koukal divně, když jsem viděl ty uzavřené diskuse, rozhodně mi to nepřijde jako dobrý nápad (někdo, kdo problém taky řešil třeba bude chtít podat doplňující otázku atd.)
Osobně píši "(vyřešeno)", ale klidně se přizpůsobím něčemu jinému - rozhodně by to mělo být jednotné.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Zamykani temat a znacka "vyreseno"
« Odpověď #3 kdy: 13 Prosince 2006, 22:30:37 »
Ja to pisu velkyma do kulatych zavorek, Ondrej to pise do hranatych a temata zamyka. Takze jak to sjednotime?

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Zamykani temat a znacka "vyreseno"
« Odpověď #4 kdy: 14 Prosince 2006, 07:19:56 »
Tak když píšete kulatý závorky, tak já budu též. Písmena radši malími. A bez zamikání. Souhlas?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Zamykani temat a znacka "vyreseno"
« Odpověď #5 kdy: 14 Prosince 2006, 09:44:36 »
Jakožto admin navrhuji sjednocení:
[vyřešeno]
a témata nezamykat, pokud k tomu není důvod.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Ondřej Surý

  • Host
Zamykani temat a znacka "vyreseno"
« Odpověď #6 kdy: 14 Prosince 2006, 11:42:51 »
Já nepíšu nic, jen jsem zamykal témata, které byly takhle označené. Ale zamykat je nemusím, byla to jen taková iniciativa :-).

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Zamykani temat a znacka "vyreseno"
« Odpověď #7 kdy: 14 Prosince 2006, 11:51:14 »
OK. Takze budeme davat [vyřešeno] na konec Predmetu, bez zamykani (pokud neni jiny duvod vlakno zamknout).

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Zamykani temat a znacka "vyreseno"
« Odpověď #8 kdy: 14 Prosince 2006, 13:46:04 »
oki

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.