Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Reklama Microsoft na linuxových webech  (Přečteno 4475 krát)

FrantaB

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Reklama Microsoft na linuxových webech
« kdy: 11 Ledna 2007, 18:53:00 »
Nevím jak kdo sleduje dění kolem Linuxu na českém internetu. Nejsem jeden z těch co ho opravdu sledují, ale některé věci se přehlédnout nedají.

Třeba zajímavý portál ITBIZ.cz - ten se mě zdál zajímavý již díky jeho podpoře Linuxu. Tedy alespoň na první pohled. Ale jaká rána mě dnes zasáhla když jsem vlezl nahlédnout?
Portál, který se tváří, že podporuje právě Linux a vedl na něj odkaz i z LINUX.cz se najednou "zkrášlil" obrovským bannerem hlásající vítězství Windows serveru nad Linuxem !

Nevím jak to můžu chápat, ale připadá mě to jako by nám někdo vrazil kudlu do zad!   Pomalu se obávám, aby se nezačala linuxová komunita dát pěkně koupit. Dokonce z LINUX.cz zmizel i odkaz na tento portál. Ale jestli to byla odpověď na tento krok nevím.

Nemáte strach z toho, že si začne Microsoft kupovat portály zajímající se Linuxem a tím těžce poškodí další jeho rozšiřování? ...já se toho teda obávám. Dění zase tak moc nesleduji tak doufám, že se to jinde neděje :|
Notebook HP ProBook 4530s, OS LINUX Ubuntu/Mint, Core i5, RAM 6GB, ATI Radeon HD 6400M

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Reklama Microsoft na linuxových webech
« Odpověď #1 kdy: 11 Ledna 2007, 19:00:14 »
Např. i na root.cz najdeš reklamy na Windows. Holt nedá se nic dělat, z něčeho ty servery žít musí. Jsem si jistý, že kdyby si tam chtěla umístit reklamu nějaká firma zabývající se Linuxem, určitě by ji umístili mnohem raději, ale asi se žádná nenašla. Naopak MS na Linuxových portálech inzeruje velmi rád. Co se mě týká Adblock to řeší a s hlavu si s tím nelámu ;-)
Kubuntu forever :-)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Reklama Microsoft na linuxových webech
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2007, 19:00:34 »
Pokud ano, tak si zalozime portaly nove, ne? :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

FrantaB

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Reklama Microsoft na linuxových webech
« Odpověď #3 kdy: 11 Ledna 2007, 19:08:13 »
Chápu otázku financí. Ale z pohledu lidí hledající nějaké řešení kolem operačního systému pro sebe nebo třeba nějakou firmu musí být tato věc chaotická. Na portálu třeba čte jak je Linux super, spolehlivý a v čem je lepší a najednou na něj vyhupsne banner s hláškou poukazující na to, že Windows dal Linuxu na *censored*.
...možná je dobré, že za reklamu provozovatel vycucne peníze od konkurence :-) , ale také si samy hážeme tlacky pod nohy :|
Notebook HP ProBook 4530s, OS LINUX Ubuntu/Mint, Core i5, RAM 6GB, ATI Radeon HD 6400M

syntax_error

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
    • http://bnk.ic.cz
Reklama Microsoft na linuxových webech
« Odpověď #4 kdy: 11 Ledna 2007, 19:12:27 »
Na vsech portalech na kterych je reklama muze Microsoft inzerovat. Podle zakona si u vas muze inzerovat kdo bude chtit - vcetne konkurence.

FrantaB

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Reklama Microsoft na linuxových webech
« Odpověď #5 kdy: 11 Ledna 2007, 19:20:01 »
Citace: syntax_error
Na vsech portalech na kterych je reklama muze Microsoft inzerovat. Podle zakona si u vas muze inzerovat kdo bude chtit - vcetne konkurence.
Ano. Inzerovat může ten komu to majitel umožní. Možná to zní  nesmyslně, ale je více než jen jasné, že zájem o reklamu na linuxových portálech bude u Microsoftu zcela určitě. A jen se obávám toho aby někteří toho nezneužívali ve svůj prospěch a neudělali s z toho živnost a tím tak částečně nezneužíval linux ke svému výdělku.
Notebook HP ProBook 4530s, OS LINUX Ubuntu/Mint, Core i5, RAM 6GB, ATI Radeon HD 6400M

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Reklama Microsoft na linuxových webech
« Odpověď #6 kdy: 11 Ledna 2007, 19:24:33 »
Já bych to bral takhle → když je Microsoft hloupý - myslí si, že uživatele linuxu přetáhne na svou stranu lživými argumenty, dobře mu tak a alespoň naše protály budou mít peníze na provoz.

nuclex

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
Reklama Microsoft na linuxových webech
« Odpověď #7 kdy: 11 Ledna 2007, 22:25:30 »
Vlastni logiku (britskou imperialni) ma pocinani Micr$ a vlastni logiku (stejne citelnou) ma i pocinani linuxovych portalu inzerujicich "srovnani", nad kterym se zasmeje i opravdu nezk. uzivatel prumerne inteligence (ne zeby to treba nemusela byt pravda - ale proc zato plati? :-)..
Penize jdou na podporu linuxu.. Myslim, ze xx 000 000 injekce od Micr$ SUN Jave prospela.. :-)
Myslim, ze prechod z Linuxu jako primarniho os zatim nikomu nehrozi, takze proc ne?
Pentest Tutoriály :: WiFi Hacking Ubuntu :: FreeWiFi HotSpot :: Gnome #LTS 10.04 / 2.6.32.24

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Reklama Microsoft na linuxových webech
« Odpověď #8 kdy: 12 Ledna 2007, 11:15:44 »
kdyz se podivas na root.cz nebo jinam, ted nevim presne kde jsem to videl, tak je tam nekde ve FAQ rozebrany, proc umoznuji MS inzerovat na jejich serveru. i kdyz jim to samozrejme nepripada idealni, tak z neceho zit musi, a MS proste plati hodne penez. porad lepsi server s reklamou na MS nez zadnej server, ze? situace v cr ohledne financni situace techto serveru neni uplne ruzova, aspon bych si troufal odhadovat...
ja myslim ze pro nekoho, kdo linux zna, tak to celkem chape a stejne ho takova reklama nijak nezajima. je pravda, ze pro zacatecniky, co tam zabloudi, to muze pusobit podivne. zijeme ve zkazenem svete :-/
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Reklama Microsoft na linuxových webech
« Odpověď #9 kdy: 12 Ledna 2007, 15:22:54 »
Citace: Ripper
situace v cr ohledne financni situace techto serveru neni uplne ruzova, aspon bych si troufal odhadovat...
Bohužel je to pravda, poslední dobou má problémy i server linuxsoft.cz.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.