Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Spuštění BlueJ  (Přečteno 1017 krát)

Kos112567

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Spuštění BlueJ
« kdy: 20 Února 2016, 14:10:54 »
Ahoj,

měl bych na vás prosbu ohledně spuštění BlueJ. Stáhnul jsem si složku s .jar soubory (nemůžu to instalovat klasicky přes Synaptic, protože tam mám nějaké knihovny navíc), ale bohužel nevím jak je spustit.

Když do terminálu zadám java -jar bluej.jar, vyhodí mi to chybu no main manifest attribute, in bluej.jar.

Nevíte někdo co s tím?

Díky moc za odpovědi

BlueManCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re:Spuštění BlueJ
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2016, 19:40:20 »
Ahoj.

Tohle jsem řešil, když jsem chtěl spustit minecraft.jar

Nainstaluj si třeba přes centrum softwaru "OpenJDK Java 7 Runtime". Potom si soubor.jar najdi v gnome správci souborů (výchozí v ubuntu), klikni na něho pravým tlačítkem myši - vlastnosti - oprávnění - a zde odškrtni spouštění (povolit spouštění souboru jako programu). Soubor musí být ve tvé osobní složce (domů / home).  Vlastnosti můžeš zavřít. Znovu na soubor.jar klikni pravým tlačítkem a dej "otevřít pomocí OpenJDK Java 7 Runtime".. A ejhle, mělo by to fungovat.. Samozřejmě, pokud je ten soubor spustitelný..  :)
« Poslední změna: 20 Března 2016, 22:49:50 od BlueManCZ »
Pokud vyřešíte problém určitého vlákna, připište do předmětu prvního dotazu [VYŘEŠENO].

Počítač: GA-Z170-D3H / IC i5-6400 SkyLake / Intel HD Graphic 530 / HyperX Fury 8GB RAM / WD10EZEX (WD Blue 1TB) / ATX-400PNF / ML X801
Distribuce: Debian 9.0 (x86-64)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.