Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zaseknutí na bootscreen  (Přečteno 993 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Zaseknutí na bootscreen
« kdy: 25 Prosince 2016, 20:57:11 »
Linux Mint 17.1 xfce:

Pan uživatel trochu moc experimentoval se Synapticem a stalo se mu, že systém zůstane viset na bootovací obrazovce s logem. V konzoli jsem zadal
Kód: [Vybrat]
sudo service lightdm restart a dostal jsem odpověď, že lightdm v systému není. Teď si nejsem jist, jestli to má Mint jinak nebo je to právě příčina problému, že ho pan uživatel nechtěně odstranil

Následovalo logické
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install lightdm, ale dostalo se mi odpovědi, že selhalo stažení balíků - nejspíš chyba v uvedených zdrojích. Samozřejmě jsem projel všechny opravné varianty v rámci apt-get (clean, autoclean, autoremove, update a update --fix-missing), ale opět to zkolabovalo na na nemožnosti ohledně zdrojů.

Je nějaký rozumný způsob, jak toto stahování balíků opravit a opět nainstalovat lightdm či jiný, jak nahodit GUI. A nebo bude v tomto případě jednodušší nová čistá instalace?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Zaseknutí na bootscreen
« Odpověď #1 kdy: 25 Prosince 2016, 22:01:15 »
Ano, jednodušší a rychlejší je reinstalace. A v rámci (výrazného) urychlení použij Aptik. Budeš spokojen...
http://www.tecmint.com/aptik-a-tool-to-backuprestore-your-favourite-ppas-and-apps-in-ubuntu/

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Zaseknutí na bootscreen
« Odpověď #2 kdy: 25 Prosince 2016, 22:15:08 »
Díky. Zdravím komunitu a přeji hezkou pohodičku nejen po zbytek svátků.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.