Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: JDownloader pre Ubuntu 18.04  (Přečteno 3033 krát)

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
JDownloader pre Ubuntu 18.04
« kdy: 27 Prosince 2018, 16:41:28 »
V Ubuntu 18.04 je JDownloader nainstaloval som ho, ale nejde otvorit. Nic sa nedeje po kliknuti nan. Uz sa stym trapim od rana cely den. Na nete mi nepomohli ziadne rady co su tam. Aj som si stiahol zo stranky jdownloader subor .SH ale nejde to nainstalovat podla ziadneho navodu na nete. Ide mi o to aby som mohol naraz stahovat viacej filmov z Ulozto stranky. Vo win to slo perfektne stymto... Diky za kazdu radu. Pripadne iny program co by to zvladol tahat viac filmov naraz z Ulozto...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:JDownloader pre Ubuntu 18.04
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2018, 17:22:04 »
Spustaci subor pretiahni do terminalu(ctrl+alt+t) a tam ti to vypise chyby co sa mu nepaci.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:JDownloader pre Ubuntu 18.04
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2018, 18:08:34 »
Citace
V Ubuntu 18.04 je JDownloader
kde je? v repozitářích? mám Ubuntu 18.10 a JDownloader tam nemám....takže sis jej asi stahoval z oficiálních stránek, že?

kam jsi jej rozbalil? Jdownloader je java aplikace, spouští se následovně:
Kód: [Vybrat]
java -jar /cesta/k/JDownloader.jar
Pozn.: musíš mít nainstalovanou nějakou verzi javy (postačuje open-jdk-8)
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:JDownloader pre Ubuntu 18.04
« Odpověď #3 kdy: 28 Prosince 2018, 10:55:54 »
Citace
V Ubuntu 18.04 je JDownloader
kde je? v repozitářích? mám Ubuntu 18.10 a JDownloader tam nemám....takže sis jej asi stahoval z oficiálních stránek, že?

kam jsi jej rozbalil? Jdownloader je java aplikace, spouští se následovně:
Kód: [Vybrat]
java -jar /cesta/k/JDownloader.jar
Pozn.: musíš mít nainstalovanou nějakou verzi javy (postačuje open-jdk-8)
Klikol som Zobrazit aplikacie, potom Logiciells Ubuntu a tam do vyhladavania som zadal Jdownloader a potom som klikol na instalacia, zadal heslo a nainstaloval sa mi… Ale nejde otvorit. Po kliknuti sa nic nedeje. A ten isty problem mam aj s Eset antivirom. Eset som si nainstaloval lebo ked mi neslo otvorit downloader tak som si nechal PC preskenovat ClamTK a ten nasiel 3 trojske kone. Zadal som vymazat, boli vymazane. Restartoval som PC a znova som dal kontrolu a boli tam zase tie trojske kone. Tak som vyhodnotil ze ClamTK nieje dobry antivirus a chcel som pouzit Eset..ale nejde to. Teraz sa chystam, ze ClamTK spustim znova, ze co mi ukaze. Neviem kde sa vzali tie Trojske kone, instaloval som len to co mi Ubuntu ponuklo na aktualizaciu...no a ako som spomenul myslel som si ze mi Jdownloader nejde kvoli tym Trojskym konom, alebo inym virusom v PC. Som malo zdatny v PC….

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:JDownloader pre Ubuntu 18.04
« Odpověď #4 kdy: 28 Prosince 2018, 13:53:26 »
Spustaci subor pretiahni do terminalu(ctrl+alt+t) a tam ti to vypise chyby co sa mu nepaci.
tento spustaci subor je ako sucast ubuntu, neviem kde ho najst a ako ho pretiahnut...? Je tam len tlacitko: Instalovat

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:JDownloader pre Ubuntu 18.04
« Odpověď #5 kdy: 28 Prosince 2018, 13:54:26 »
Teraz po tretej kontrole

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:JDownloader pre Ubuntu 18.04
« Odpověď #6 kdy: 28 Prosince 2018, 14:26:31 »
Spustaci subor pretiahni do terminalu(ctrl+alt+t) a tam ti to vypise chyby co sa mu nepaci.
tento spustaci subor je ako sucast ubuntu, neviem kde ho najst a ako ho pretiahnut...? Je tam len tlacitko: Instalovat
Ako si to instaloval. Ja som zo stranok http://jdownloader.org/download/index stiahol instalacku. Oznacil som instalacku ako spustitelny subor a po spusteni sa mi to nainstalovalo do adresara /home/meno/jd2 , tam je spustaci subor JDownloader2. Ziadna veda.
Musis si stiahnut podla tvojho systemu bud 32bit(x86) alebo 64bit(x64). Heslo pri instalacii nemusis davat, nespustas to ako root.

P.s Na tie trojany sa zvysoka ... ten program ti za trojana oznaci aj sucasti systemu ktore sa mu nezdaju.
« Poslední změna: 28 Prosince 2018, 14:33:59 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:JDownloader pre Ubuntu 18.04
« Odpověď #7 kdy: 29 Prosince 2018, 16:07:46 »
Nejde to. Stiahol som z tej stranky JDownloader, dal vlastnosti, zakvackoval: spustit ako program. Potom ked som na to 2x klikol sa nic nedeje, nic. Neotvori sa ziadne okno ani ziadna reakcia.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:JDownloader pre Ubuntu 18.04
« Odpověď #8 kdy: 29 Prosince 2018, 16:23:35 »
1) trojan: na https://www.virustotal.com/en/file/ddd1a997afaf60c981fbfb1a1f3a600ff7bad7fccece9f2508fb695b8c2f153d/analysis/1546096673/ je vidět, že to je čisté

2) instalace: mně se po úpravě vlastností na spustitelný normálně po poklepu otevře okno s volbou jazyka instalace... Jak to vypadá při spuštění skriptu v terminálu?

Kód: [Vybrat]
./JD2Setup_x64.sh

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:JDownloader pre Ubuntu 18.04
« Odpověď #9 kdy: 29 Prosince 2018, 16:40:35 »
Jj, spustit cez terminal. Alebo spustit nautilus, files, preferences, behavior, exetutable text files, ask what to do.
nautilus, subory, nastavenie, spravanie, spustitelne textove subory, vzdy sa pytat.
Po tomto po poklikani na spustitelny subor ti vyskoci ponuka "spustit v terminali, zobrazit, zrusit, spustit"
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:JDownloader pre Ubuntu 18.04
« Odpověď #10 kdy: 31 Prosince 2018, 11:06:34 »
Neviem anglicky. Dakujem vsetkym ale instalaciu JDownloader vzdavam, nemam nato. Sedel som nad tym moc dni aj po nete hladal a nic mi nepomohlo. Preto je mudrejsie to vzdat pre mna, alebo pohodlnejsie. Dakujem

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:JDownloader pre Ubuntu 18.04
« Odpověď #11 kdy: 31 Prosince 2018, 18:28:47 »
Neviem anglicky. Dakujem vsetkym ale instalaciu JDownloader vzdavam, nemam nato. Sedel som nad tym moc dni aj po nete hladal a nic mi nepomohlo. Preto je mudrejsie to vzdat pre mna, alebo pohodlnejsie. Dakujem

1. Ten JDownloader se ale v podstatě neinstaluje, pouze se rozbalí do složky a spustí...
2. Máš vůbec v PC Javu ??
3. Toto celé je v podstatě jednoduchá záležitost, rozhodně to není obtížný úkol na několik dní...
-----------------------------------------------------------------------
Pokud jsou pro tebe i tyto nejzákladnější věci (jako třeba spustit soubor) problém, požádej kámoše, s tímto si lehce poradí kde kdo...
« Poslední změna: 31 Prosince 2018, 18:38:16 od juwa2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.