Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 16.04 - po vypnutí a zapnutí PC občas nenaběhne  (Přečteno 2702 krát)

umajks

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Zdravím,
potřeboval bych poradit. Mám nainstalovaný Ubuntu 16.04 a dost často se mi stává, že po restartu PC naběhne jen černá obrazovka s blikajícím kurzorem a po chvíli se vypíše hláška: " Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key". Pomohlo mi vložit boot flash disk, spustit Ubuntu ve zkušebním režimu, znovu restartovat PC a pak už nainstalovaný OS naběhne. Jenže pořád se to opakuje. Nevím si rady, jsem úplný začátečník. Budu vděčný za každou radu.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Ubuntu 16.04 - po vypnutí a zapnutí PC občas nenaběhne
« Odpověď #1 kdy: 10 Prosince 2016, 17:12:00 »
Možná ti někdo poradí pružnější řešení, ale mě pomohlo toto
pokus se systém ještě aspoň jednou zprovoznit, stáhnout si odtud
http://cdimage.ubuntu.com/xenial/daily-live/pending/
obraz označený DVDečkem 1,4Gb pro AMD 64 (nebo DVDečkem 1,5 Gb pro verzi 32) , tvůrcem spouštěcího disku si udělej novou zaváděcí USB fleš a nainstaluj to celé znovu. Flešku nepoužívej příliš pomalou či vadnou.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit


umajks

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Ubuntu 16.04 - po vypnutí a zapnutí PC občas nenaběhne
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2016, 18:02:31 »
Díky  :)

umajks

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Ubuntu 16.04 - po vypnutí a zapnutí PC občas nenaběhne
« Odpověď #4 kdy: 07 Ledna 2017, 14:54:40 »
Dostal jsem se k tomu až teď. Zkusil jsem znovu nainstalovat Ubuntu, což bylo pro mě asi nejjednodušší řešení, bohužel problém stále přetrvává. Mám teda zkusit obnovit ten Grub? Myslel jsem se, že se to používá jen při dual bootu. Já mám jen jeden os a to právě Ubuntu.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:Ubuntu 16.04 - po vypnutí a zapnutí PC občas nenaběhne
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2017, 22:10:05 »
Otestuj HDD, jestli je v cajku.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Ubuntu 16.04 - po vypnutí a zapnutí PC občas nenaběhne
« Odpověď #6 kdy: 09 Ledna 2017, 20:44:57 »
Jestliže problém přetrvává i po čisté instalaci, spíše to vypadá na HW závadu (nebo vadnou instalačku).
Po stažení vždy ověř hash! Po vypálení vždy udělej "kontrolu po vypálení"!
Případně korektně vytvoř boot flash pro dané schéma oddílů a typ cílového systému.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.