Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Skype  (Přečteno 3871 krát)

kotajda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Instalace Skype
« kdy: 04 Května 2014, 21:26:38 »
Ahoj,

s linuxem nemám moc zkušeností a vyskytl se mi problém s instalací skypu. Na jeden starší počítač jsem si nainstaloval Ubuntu 11.04, ale vůbec se mi nedaří do něj dostat skype. Zkoušel jsem hned několik návodů, jak přes terminál, tak přes .deb instalační soubory. Ale pořád se mi to nedaří, často mi to píše různé potíže s libqt4... Poradil by někdo, jak ten skype dostat do této starší verze ubunta?

Díky za případné rady...

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Instalace Skype
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2014, 21:44:51 »
často mi to píše různé potíže s libqt4...

Když nenapíšeš jaké potíže, tak ti opravdu nikdo nepomůže ;). Ideální bude zkopírovat sem celou hlášku.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re:Instalace Skype
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2014, 23:41:06 »
Zdar,

tipnul bych to na problémy se závislostmi. Viz: zde a zde .

Nicméně, bych doporučil nainstalovat novější verzi *ubuntu. Vyřeší to mnohé problémy. Vámi instalovaná verze již není podporována. Instalujte nejlépe 12.04 případně 14.04 vydání. Pokud jde o staré železo zvolte raději Lubuntu můžete stáhnout odsud , případně Xubuntu .
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

janek-m

  • Host
Re:Instalace Skype
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2014, 23:41:55 »
Ubuntu 11.04 je od októbra (říjen) 2012 nepodporovaná distribúcia, tak sa ani nemožno čudovať, že tam inštalácia balíkov nefunguje ako by mala. Toto vydanie už nedostáva žiadne bezpečnostné aktualizácie, tak nie je veľmi rozumné ho používať na net a pod. Odporúčam nainštalovať podporovanú verziu. ;)

EDIT// Odra bol rýchlejší  :)

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re:Instalace Skype
« Odpověď #4 kdy: 08 Května 2014, 16:05:47 »
Samozřejmě novější vydání je lepší řešení, ale není vždy možné. Dostal jsem se na staré PC, kde nic novějšího než U 10.04 nechtělo správně "šlapat".
Nainstalování skype bylo bezproblémové a rychlé, stačí na stránce http://www.skype.com/cs/download-skype/skype-for-computer/ otevřít (lze i stáhnout, ale není to tak rychlé) soubor skype 10.04 a systém už udělá vše sám tedy mimo přihlášení se na účet skype. Nutno dodat že před touto instalací není dobré mít skype z minulých instalací a raději je odinstalovat, což není zas tak jednoduché, protože běžně se skype úplně neodinstaluje a dělá problém s novou instalací.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.