Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zamrznutí na notebooku Toshiba Tecra M9  (Přečteno 2472 krát)

tom41

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Zamrznutí na notebooku Toshiba Tecra M9
« kdy: 20 Května 2008, 10:42:44 »
Zdravím. Zkousel jsem Live CD Ubuntu na notebooku Toshiba Tecra M9 a nejdriv jsem byl nadseny z toho, ze vse funguje, vcetne funkcnich klaves pro jas a pro zvuk. Po nejake dobe vsak system zamrzne, jde pouze hybat mysi, nelze na nic kliknout, pouze natvrdo vypnout systém. Stejně se to chová i po dalších pokusech, po instalaci do Windows pomoci wubi, stejne tak se chova i Kubuntu, Xubuntu a Linux Mint. Problem byl jiz ve verzi 7.04, rikal jsem si, ze se to v dalsi verzi zlepsi, ale nestalo se, i verze 8.04 zamrza. OpenSUSE na notebooku chodi, nechodi ale zvuk a kontrola jasu obrazovky. Z toho dedukuji, ze problem muze byt v Ubuntu samotnem?
Mate nekdo nejaky napad, co s tim? Kde napr. v systemu najit neco o tom, proc to zamrza? Nemuze to byt tim, ze je to LiveCD a ne radna instalace (ale windows instalace pres wubi zamrza taky...)? Jsem (zatim) Linuxem nepostizen, budu vdecny za jakoukoliv radu. Diky moc...
Tomas

fermata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
  • skill: write in C
Re: Zamrznutí na notebooku Toshiba Tecra M9
« Odpověď #1 kdy: 20 Května 2008, 11:27:31 »
skuste pozriet /var/log/messages, ci to nieco nevypisuje v case, ked to zamrzne
"A weak coder becomes a strong coder by reading code and writing code - every day, for fun."

Fujitsu Siemens V5505, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Intel X3100, Debian Sid/Squeeze LXDE + Ubuntu Intrepid Ibex

tom41

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Zamrznutí na notebooku Toshiba Tecra M9
« Odpověď #2 kdy: 20 Května 2008, 13:36:31 »
Ale podivat se do /var/log/messages asi nejde pokud jde jen o LiveCD, ze?
Mimochodem, zjistil jsem, ze zamrzani je zavisle na pouziti funkcnich klaves. Pokud je nepouziju, system je stabilni...tj. jedna se pravdepodobne o chybu v zachazeni s funkcnimi klavesami.
Asi zkusim Ubuntu nainstalovat a otestovat, jestli chyba pretrvava, pripadne zjistit to v tom "/var/log/messages"

fermata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
  • skill: write in C
Re: Zamrznutí na notebooku Toshiba Tecra M9
« Odpověď #3 kdy: 20 Května 2008, 20:32:43 »
nie som ista, ja som Live CD v rukach velmi nemala  :-\
asi budeme musiet pockat na niekoho mudrejsieho, lebo s tymi funkcnymi klavesami vam nepomozem...
"A weak coder becomes a strong coder by reading code and writing code - every day, for fun."

Fujitsu Siemens V5505, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Intel X3100, Debian Sid/Squeeze LXDE + Ubuntu Intrepid Ibex

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.