Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Alfa 2  (Přečteno 22666 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Alfa 2
« kdy: 02 Února 2012, 21:38:25 »
Dnes bylo oficiálně oznámeno vydání v pořadí druhé alfa verze připravovaného Ubuntu 12.04 Precise Pangolin, jehož finální vydání je plánováno na 26. dubna 2012.

Novinek v této verzi prozatím mnoho nenajdete. Mezi dvě největší patří nejnovější jádro Linux Kernel 3.2 a návrat hudebního přehrávače Rhythmbox, který bude v Precise přítomen jako výchozí, drobných změn se dočkalo i prostředí Unity, které dospělo již do verze 5. Podrobnější informace naleznete v  poznámkách k vydání.

Stahovat můžete zde:


Jedná se o vydání ve velmi rané fázi vývoje, rozhodně není určená pro běžné použití na produkčních počítačích!

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Alfa 2
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2012, 22:57:08 »
Konečně je defaultně zapnutá instalace aplikací včetně jazykových balíčků!

Včera mě na*****, když mi po instalaci(hw) nešla wifi karta a ani mi nebyly nabízeny balíčky k instalaci. (Asi to ještě změní.)
Mile mě však překvapilo, že NM oznamoval chybějící firmware a dokonce česky.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Alfa 2
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2012, 20:43:11 »
Hm, zkusil jsem, sic je to beta...wifi Ralink v livecd nechodí...zkusím to opatchovat...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Alfa 2
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2012, 20:41:48 »
tak nainstalovano  GK - AMD   R6450 maka  celkem solidne    - GS taky ,   jen je zase klasicky problem s GTK- 3   unico - vzhledy ale to snad opravej aby se nemuselo zase prepisovat   :)   je na tom nekdo podobne ?
« Poslední změna: 08 Února 2012, 22:59:28 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Alfa 2
« Odpověď #4 kdy: 09 Února 2012, 13:28:08 »
Tak to jsem se zase nas...  >:(
http://www.omgubuntu.co.uk/2012/02/mark-shuttleworth-explains-dodge-ditch-decision-in-precise/

A bohůžel to už v alfě přišlo v aktualizacích. To jsem si původně myslel že to je jen nějaká chybička... a ještě odstraní možnost aby si to člověk nastavil tak jak to bylo!  :o
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Alfa 2
« Odpověď #5 kdy: 09 Února 2012, 17:18:45 »
Tak to jsem se zase nas...  >:(
http://www.omgubuntu.co.uk/2012/02/mark-shuttleworth-explains-dodge-ditch-decision-in-precise/

A bohůžel to už v alfě přišlo v aktualizacích. To jsem si původně myslel že to je jen nějaká chybička... a ještě odstraní možnost aby si to člověk nastavil tak jak to bylo!  :o
TL;DR
To znamená, že sa launcher neskrýva?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Alfa 2
« Odpověď #6 kdy: 09 Února 2012, 17:32:30 »
To znamená že se buď neskrývá nebo se skrývá furt i když žádné okno nemám otevřené. Grrr...
A hlavně nedali možnost to nastavit tak jak je to teď.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

aloisam

  • Host
Re:Alfa 2
« Odpověď #7 kdy: 09 Února 2012, 21:49:45 »
už nám gnomovatí. Jsem si říkal, že canonical na uživatelský nastavení sice kašle, ale alespoň je neodebírá jako vývojáři gnome...  Jako mají pravdu v tom, že to není tak velkej rozdíl oproti autohide, teď jsem to zkoušel, a vadí mně to vlastně jen při startu a přepnutí na jinou plochu, ale stejně, opravdu bych chtěl vidět ty jejich testry, že jim to přišlo matoucí..

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Alfa 2
« Odpověď #8 kdy: 09 Února 2012, 22:33:00 »
už nám gnomovatí. Jsem si říkal, že canonical na uživatelský nastavení sice kašle, ale alespoň je neodebírá jako vývojáři gnome...  Jako mají pravdu v tom, že to není tak velkej rozdíl oproti autohide, teď jsem to zkoušel, a vadí mně to vlastně jen při startu a přepnutí na jinou plochu, ale stejně, opravdu bych chtěl vidět ty jejich testry, že jim to přišlo matoucí..

No jsem si říkal dobře, že dojde i na velký externí monitor doma.  :) Nějak zásadně mě to neštve, prostě si to nastavím tak, aby Launcher byl pořád vidět, stejně používám více monitorů, tak proč to řešit. Ale na malém zobrazení bych to chápal...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Alfa 2
« Odpověď #9 kdy: 10 Února 2012, 00:48:10 »
ty dnesni aktualizace se vazne nepovedli  PC porad zamrza     kazdejch 5 minut chybova hlaska     uz jsem odeslal tak 150 MB chyb :D uvidime co prijde zitra :D
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Alfa 2
« Odpověď #10 kdy: 10 Února 2012, 10:55:00 »
ty dnesni aktualizace se vazne nepovedli  PC porad zamrza     kazdejch 5 minut chybova hlaska     uz jsem odeslal tak 150 MB chyb :D uvidime co prijde zitra :D
Už nasr... jsem to vzdal a nainstalil zpátky revamp. Jsou to koně. Kopou a kopou.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Alfa 2
« Odpověď #12 kdy: 10 Února 2012, 19:57:46 »
Povyseni systemu

Kód: [Vybrat]
Nelze odhadnout meta-balíček

Váš systém neobsahuje žádný z balíčků ubuntu-desktop, kubuntu-desktop, xubuntu-desktop nebo edubuntu-desktop a nebylo možné zjistit, kterou verzi Ubuntu používáte.
 Před tím, než budete pokračovat, si prosím nejprve nainstalujte jeden z uvedených balíčků pomocí programu synapticu nebo apt-get.


Kód: [Vybrat]
Nelze vypočítat přechod na vyšší verzi

An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade:
Balíček „ubuntu-desktop“ je označen k odstranění, ale přitom je uveden v seznamu neodstranitelných.

 This can be caused by:
 * Upgrading to a pre-release version of Ubuntu
 * Running the current pre-release version of Ubuntu
 * Unofficial software packages not provided by Ubuntu

Toto je pravděpodobně pouze dočasný problém, prosím zkuste to znovu později.

kdyz vypnu vsechny ostani zdroje   tak porad stejne  pres terminal  taky nejde :)

Takze cekat  a nebo rovnou novej daily build :)


EDIT:  tak dnesni aktualizace se cinili  ..... vse uz je  ok :)
« Poslední změna: 12 Února 2012, 11:53:39 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Alfa 2
« Odpověď #13 kdy: 11 Února 2012, 09:22:14 »
Jájsem se dostal do situace, že 12.04 nešel spustit, přeinstaloval jsem přes alfa 2, nešlo, tak přes daily build, nešlo, tak jsem to zabalil. Abych jim dělal osla, to ne. Mám revamp zpátky, je to stejné, navíc to chodí. K 12.04 se vrátím možná až vyjde ale developed verzi už zkoušet nebudu. Abych jim psal kolik bugů, stejně je to k ničemu.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Alfa 2
« Odpověď #14 kdy: 11 Února 2012, 09:45:37 »
Jájsem se dostal do situace, že 12.04 nešel spustit, přeinstaloval jsem přes alfa 2, nešlo, tak přes daily build, nešlo, tak jsem to zabalil. Abych jim dělal osla, to ne. Mám revamp zpátky, je to stejné, navíc to chodí. K 12.04 se vrátím možná až vyjde ale developed verzi už zkoušet nebudu. Abych jim psal kolik bugů, stejně je to k ničemu.

To je tak, když lidé nečtou -- http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=54337.0

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Alfa 2
« Odpověď #15 kdy: 11 Února 2012, 10:01:49 »
Jájsem se dostal do situace, že 12.04 nešel spustit, přeinstaloval jsem přes alfa 2, nešlo, tak přes daily build, nešlo, tak jsem to zabalil. Abych jim dělal osla, to ne. Mám revamp zpátky, je to stejné, navíc to chodí. K 12.04 se vrátím možná až vyjde ale developed verzi už zkoušet nebudu. Abych jim psal kolik bugů, stejně je to k ničemu.

To je tak, když lidé nečtou -- http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=54337.0
Treba hlavne čítať changelog ;)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Alfa 2
« Odpověď #16 kdy: 23 Února 2012, 10:46:50 »
Po tom ako sa mi podarilo rozsypať celý Oneiric (nefungovali aktualizácie, neustále mi mizli prvky GUI a nefungovala väčšina lenses&scopes) som si nahodil na laptop Precise a zatiaľ som mimoriadne spokojný. Sem-tam nejaký pád aplikácie, nefungujúce aktualizácie (vyriešené nastavením servra aktualizácii na Main), ale zato obecná svižnosť úplne inde a výborne fungujúci Dash ma dostali. Som milo prekvapený aká vydarená a stabilná je zatiaľ u mňa Alpha. Je síce na produkčnej mašine, ale mám pri nej aj CentOS a Win7, takže aj keby spadla, tak sa toho zas tak veľa nestane.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Alfa 2
« Odpověď #17 kdy: 23 Února 2012, 11:58:00 »
Jájsem se dostal do situace, že 12.04 nešel spustit, přeinstaloval jsem přes alfa 2, nešlo, tak přes daily build, nešlo, tak jsem to zabalil. Abych jim dělal osla, to ne. Mám revamp zpátky, je to stejné, navíc to chodí. K 12.04 se vrátím možná až vyjde ale developed verzi už zkoušet nebudu. Abych jim psal kolik bugů, stejně je to k ničemu.

To je tak, když lidé nečtou -- http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=54337.0
Treba hlavne čítať changelog ;)
Dnes mi kvůli aktualizaci přestala fungovat fedora a to je stabilní verze. Už mně ti developeři lezou krkem.

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Alfa 2
« Odpověď #18 kdy: 23 Února 2012, 17:24:55 »
Jájsem se dostal do situace, že 12.04 nešel spustit, přeinstaloval jsem přes alfa 2, nešlo, tak přes daily build, nešlo, tak jsem to zabalil. Abych jim dělal osla, to ne. Mám revamp zpátky, je to stejné, navíc to chodí. K 12.04 se vrátím možná až vyjde ale developed verzi už zkoušet nebudu. Abych jim psal kolik bugů, stejně je to k ničemu.

To je tak, když lidé nečtou -- http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=54337.0
Treba hlavne čítať changelog ;)
Dnes mi kvůli aktualizaci přestala fungovat fedora a to je stabilní verze. Už mně ti developeři lezou krkem.
ber to tak ze ten OS je zadarmo   a oni to delaji pro lidi z dobre vule  ,tak si nemyslim ze je duvod bejt na ne nasranej  ,  jiny duvod je kdyz je ten OS placenej tam bych to chapal :D

jinak u me maka alfa zatim v klidu  ta sviznost je opravdu znat   prijde mi o 100% lepsi nez v 11.10
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Alfa 2
« Odpověď #19 kdy: 23 Února 2012, 19:28:50 »
Jájsem se dostal do situace, že 12.04 nešel spustit, přeinstaloval jsem přes alfa 2, nešlo, tak přes daily build, nešlo, tak jsem to zabalil. Abych jim dělal osla, to ne. Mám revamp zpátky, je to stejné, navíc to chodí. K 12.04 se vrátím možná až vyjde ale developed verzi už zkoušet nebudu. Abych jim psal kolik bugů, stejně je to k ničemu.

To je tak, když lidé nečtou -- http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=54337.0
Treba hlavne čítať changelog ;)
Dnes mi kvůli aktualizaci přestala fungovat fedora a to je stabilní verze. Už mně ti developeři lezou krkem.
CentOS?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Alfa 2
« Odpověď #20 kdy: 23 Února 2012, 21:44:29 »
Je tam zpátky 12.04, zatím šlape v pohodě. Měl jsem problém s internetem od O2, říkali že je to linuxem, já se jim smál a nakonec jsem zjistil, že byla porucha ve středočeském kraji. Už to celý den spravovali a spravili a ejhle, internet jde jako víno. Takže ti experti nejsou jen u ubuntu a fedory, Ubuntuž šlape a fedora zatím odpočívá. Snad už se ubuntu nepo... :)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Alfa 2
« Odpověď #21 kdy: 23 Února 2012, 22:37:43 »
Jájsem se dostal do situace, že 12.04 nešel spustit, přeinstaloval jsem přes alfa 2, nešlo, tak přes daily build, nešlo, tak jsem to zabalil. Abych jim dělal osla, to ne. Mám revamp zpátky, je to stejné, navíc to chodí. K 12.04 se vrátím možná až vyjde ale developed verzi už zkoušet nebudu. Abych jim psal kolik bugů, stejně je to k ničemu.

To je tak, když lidé nečtou -- http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=54337.0
Treba hlavne čítať changelog ;)
Dnes mi kvůli aktualizaci přestala fungovat fedora a to je stabilní verze. Už mně ti developeři lezou krkem.
CentOS?

Ja v CentOS 6 pracujem hlavne v bashi, ale aj tak ma irituje, že sa mi doň nepodarilo nahodiť Gnome3. Gnome 2 je hrozný nezvyk a spomalovač v mojom pracovnom tempe. Najradšej by som bol, keby som tam mohol mať Unity, ale o tom môžem akurát tak snívať.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Alfa 2
« Odpověď #22 kdy: 23 Února 2012, 22:49:15 »
Jájsem se dostal do situace, že 12.04 nešel spustit, přeinstaloval jsem přes alfa 2, nešlo, tak přes daily build, nešlo, tak jsem to zabalil. Abych jim dělal osla, to ne. Mám revamp zpátky, je to stejné, navíc to chodí. K 12.04 se vrátím možná až vyjde ale developed verzi už zkoušet nebudu. Abych jim psal kolik bugů, stejně je to k ničemu.
Pokud je Unity tím, čím je, tedy vzhledem, neměl by to být problém:).

To je tak, když lidé nečtou -- http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=54337.0
Treba hlavne čítať changelog ;)
Dnes mi kvůli aktualizaci přestala fungovat fedora a to je stabilní verze. Už mně ti developeři lezou krkem.
CentOS?

Ja v CentOS 6 pracujem hlavne v bashi, ale aj tak ma irituje, že sa mi doň nepodarilo nahodiť Gnome3. Gnome 2 je hrozný nezvyk a spomalovač v mojom pracovnom tempe. Najradšej by som bol, keby som tam mohol mať Unity, ale o tom môžem akurát tak snívať.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Alfa 2
« Odpověď #23 kdy: 25 Února 2012, 11:42:14 »
Všiml jsem si takové pro vás asi nepodstatné věci a to že při používání HUD nemusím psát s diakritikou.
Bohůžel v DASH to stále vyžaduje psát s diakritikou jinak nic nenajde.

Jde o známé kteří píšou Vietnamsky ale neumí psát znaménka na klávesnici. Přeci jenom mají až tři znaky nad jedním písmenem což není tak snadné napsat a poté hledat něco v DASH je horor. Bez diakritiky by to byla hračka.

Máte někdo tušení jak je to možné že HUD to najde i bez diakritiky?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Alfa 2
« Odpověď #24 kdy: 25 Února 2012, 12:13:10 »
Máte někdo tušení jak je to možné že HUD to najde i bez diakritiky?
Předpokládám jednoduchá tabulka náhrad AccentsToAscii[][2]={{á,a},{č,c}...} uložená někde v locales.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.