Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pidgin a nefunkční odebírání skupin  (Přečteno 5752 krát)

Welblaud

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« kdy: 19 Ledna 2008, 09:31:33 »
Mám dlouhodobý problém - netuším, jestli se netýká jabberu a portů obecně:

Potřebuju z listu odebrat nepotřebné skupiny. Provedu, pohoda. Po restartu Pidgina je vše při starém. Nepomohlo ani sloučení skupin, ani odebrání kontaktů ze skupin po jednom a následné smazání skupiny. Prakticky totéž jsem zkoušel z různých míst na síti, i v Mirandě, ale pořád tam ty skupiny zbytečně visí.

Nu což, linux JE závislost, a ne že ne…

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2008, 09:37:55 »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Welblaud

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2008, 10:04:11 »
Díky za tip, bohužel se to absolutně nechytá, dotyčné skupiny to nevidí (podotýkám, že Pidgin je předně multiplatformní, tzn. skupiny nemusí být věcí ICQ přece), po drobných úpravách v Pidginu to už ani nevidí jinak existující kontakty  :D Naopak mi to naprosto chaoticky rozbordelilo ostatní skupiny... Ale budu uvažovat dál. Díky
Nu což, linux JE závislost, a ne že ne…

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2008, 10:08:38 »
Mám stejnou zkušenost, zkoušel jsem to podle návodu - založil jsem si skupinu Ubuntu, Kontakty a Seznam, rozházel si kontakty do těchto, ale při spuštění icq2go mě to skupiny, které bych chtěl odstranit nevidí, jen tyto tři a k tomu v nich nevidí všechny kontakty, které tam skutečně v pidginu mám.   :-\

Welblaud

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2008, 10:17:57 »
Takže to možná vypadá, že se podařilo:

Udělat novou skupinu bez diakritiky, tam přeházet kontakty. Potom se snažit přejmenovat prázdné skupiny s diakritikou stejně jako novou skupinu, Pidgin se zeptá, jestli chci sloučit skupiny, souhlas, prázdná skupina zmizí. Po opakovaném restartu Pidgina "zatím" vyřešeno.

Tzn. mám-li skupinu Kamarádi, udělám novou Kamaradi, tam kamarády hezky naházím a nakonec Kamarádi přejmenuju na Kamaradi a tím se jí zbavím.  :)
Nu což, linux JE závislost, a ne že ne…

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2008, 10:24:09 »
Zkusil jsem přejmenovat skupiny, zeptalo se to na sloučení, tak jsem nechal sloučit, ale po restartu se objevily znovu. :(

Nápad dobrý, ale nefungujeeee u mě.  :(
« Poslední změna: 21 Ledna 2008, 12:39:58 od Anna Taliánová »

Welblaud

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #6 kdy: 19 Ledna 2008, 10:58:51 »
To mi dělalo v případě, kdy jsem nehejbal s kontakty - důležitý možná je tu inkriminovanou skupinu vyprázdnit do NOVÉ skupiny, PAK přejmenovávat starou skupinu na stejné jméno jako má nová skupina bez diakritiky (naplněná kontakty z té špatné). Ale tak kdoví...
Nu což, linux JE závislost, a ne že ne…

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #7 kdy: 19 Ledna 2008, 11:05:38 »
Když tu skupinu vyprázdním, tak ta špatná zmizí automaticky (nemůžu jí přejmenovat), ale po restartu je vše při starém.

Welblaud

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #8 kdy: 19 Ledna 2008, 11:16:34 »
Zaškrtnout volbu "Zobrazovat prázdné skupiny" nepomůže?
Nu což, linux JE závislost, a ne že ne…

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #9 kdy: 19 Ledna 2008, 11:19:53 »
No, to mě mohlo napadnout, tak jsem to zkusil, vyprázdil skupiny, přepsal, sloučil, restartoval a nic, vše při starém. :(

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #10 kdy: 19 Ledna 2008, 11:28:32 »
ja jsem tohle resil kvuli spatne diakritice u skupin... nejdriv jsem zkusil skupinu prejmenovat, ale objevila se mi v podstate nova skupina, zustala i ta puvodni. a kontakty jsem mel duplicitni - v obou skupinach stejne. Pak jsem to prejmenoval v icq2go a bylo.
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Welblaud

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #11 kdy: 19 Ledna 2008, 11:40:44 »
A co přesně:

Vytvořit novou skupinu - naházet do ní kontakty - starou sloučit, nic? Ještě bych jednou zkusil vlézt na Java klienta na tom webu, i když se neobjeví některé kontakty, přesto to možná bylo, co mi pomohlo. Tam jsem z té nově vytvořené skupiny naházel kontakty do nějaké vedle, už nevím, zda tam šlo skupinu smazat. Každopádně jsem potom vlezl zpět do Pidgina, kde jsem tam zpátky, do té správné, naházel kontakty a to sloučení už fungovalo. Myslím, že pravda bude tradičně někde mezi.

Nevím, kde Pidgin bere info o skupinách. Je to trochu binec v těch portech no - ve skupině jsou kontakty třeba ze tří různých klientů.
« Poslední změna: 21 Ledna 2008, 12:41:44 od Anna Taliánová »
Nu což, linux JE závislost, a ne že ne…

Kingskid

  • Host
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #12 kdy: 19 Ledna 2008, 11:55:20 »
Tenhle problém mě také zlobí. Mám v Pidginu ICQ, Jabber a Yahoo. Na ICQ mám skupinu ICQ, ale zároveň se ICQ kontakty objevují ve skupině Kamarádi. Kamarády jsem už několikrát smazal a vždycky se vrátili :-) Vyzkouším uvedený postup.
Mimoto, v době, kdy jsem pracoval na dvou až třech počítačích a používal jsem Mirandu pro WXP a Gaim v Linuxu, tak mi Gaim "zapomněl velkou část kontaktů z ICQ. Miranda je pořád ukazovala.

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #13 kdy: 19 Ledna 2008, 12:09:25 »
u Mirandy je to hlavne tim, ze kdyz si v ni pridam kontakt, neprida se automaticky na serveru ICQ... je ulozeny jen lokalne na PC... v nastaveni mirandy je nekde tlacitko pro synchronizaci se serverem ICQ... to se vyplati cas od casu udelat ;)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Kingskid

  • Host
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #14 kdy: 21 Ledna 2008, 10:34:03 »
Ty skupiny jsou nesmrtelné. Zkusil jsem je sloučit přejmenováním - nic. Vyprázdnil jsem nežádoucí skupinu a sloučil přejmenováním - opět nic. Po restartu jsou zase zpátky. To je na hlavu, neměla by to být jednoduchá záležitost?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #15 kdy: 21 Ledna 2008, 12:29:40 »
Měla, ale u mě to je to samé. Asi jsou skupiny opravdu nesmrtelné. :)

Welblaud

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #16 kdy: 22 Ledna 2008, 10:02:07 »
Připomínám - asi vám nepomůže čachrování pouze v Pidginu. Já napřed v Java klientovi na ICQ2GO bo jak se to jmenuje naházel kontakty jinam, pak jsem snad tu skupinu smazal (to už právě nevím přesně) a znechuceně z toho klienta odešel. Pak jsem se přihlásil do Pidgina a koukám, je v tom binec jakko blbec. Navíc mi tam snad zase trčela ta špatná skupina. Pak jsem vytvořil novou, naházel do ní kontakty a PAK mi to šlo sloučit.

Je mi jasný, že je to návod na dvě věci, jen jsem chtěl upřesnit, že pravděpodobně ty čachry v tom web-klientovi tomu pomohly. V každém případě potom už mi ten Java klient nešel spustit vůbec...  ;D ...ale od tý doby je Pidgin jak má být.
Nu což, linux JE závislost, a ne že ne…

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #17 kdy: 22 Ledna 2008, 11:18:24 »
No tak jsem to chtěl zkusit s tou javovskou icq2go (předtím jsem to zkoušl s flash), ale po zadání špatného hesla se mě už nepodařilo zapsat heslo, takže jsem zatím skončil. Každopádně dík TeaLover - ještě určitě vyzkouším až budu mít více času.

Kingskid

  • Host
Re: Pidgin a nefunkční odebírání skupin
« Odpověď #18 kdy: 15 Února 2008, 09:17:52 »
Vítězství! Předevčírem jsem jako každé ráno odmazával nepotřebné skupiny (aby mi v roosteru nestrašily), Pidgin nějak zvláštně bliknul a od té doby se ty nechtěné skupiny nezobrazují. Jupí!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.