Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak rozchodit OpenVPN - vyreseno  (Přečteno 20859 krát)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #50 kdy: 18 Srpna 2012, 21:41:00 »
Noo, očekával jsem, že již uvidím jen příznak [vyřešeno] :-)


Citace
2) Na PC nastavte napevno IP adresy dle smlouvy a připojte jej přímo na kabel od mikrotiku. Bez dalšího routeru, prostě napřímo.
Připojte se z nějakého jiného PC z internetu
Kód: [Vybrat]

ssh jmeno@vase.verejna.ip

Martin Kiklhorn radil správně..ovšem udělal jsi kapku něco jiného..alespoň z této tvé odpovědi:

Citace
to jsem udeal take pripojil jsem to na mikrotik mez routru nastavil adresu viz smlouva (ta je 192.168.1.1) internet pres kabel a jen pres mikrotik zadnej routr a napsal ssh okob@verejna ip (moje verejna ip je 62.201.21.6)

Chápu to tak, že jsi na svém PC nastavil IP 192.168.1.1 ?? To je ale špatně...ty tam musíš nastavit právě tu IP veřejnou 62.201.21.6
Nejdříve si teda zjisti údaje, jak je třeba nakonfigurovat síť na svém PC (IP, maska, brána, DNS), IP bude ta veřejná!

Jakmile bude síť zkonfigurována, pak se zkus připojit na svůj server přes ssh jmeno@62.201.21.6 ..Musíš použít nějaké PC z jiné sítě. Pokud se přihlásíš, dopátráme se toho, co jsme chtěli :)


EDIT: Teď si čtu tohle:

Citace
tak mam smlouvu u sebe na ni IP neni mam tu jen DNS 10.0.0.138 a 212.80.66.7
nic jineho nemam.Je tu ze se IP dava automaticky DHCP ale zatim ji mam stejnou porad 62.201.21.6

No tak to je nejjednodušší možné řešení ...na PC nastav prostě DHCP..síť ti to zkonfiguruje samo. Zkontroluj, jestli jsi opravdu dostal IP 62.201.21.6 a přihlaš se na SSH.
« Poslední změna: 18 Srpna 2012, 21:43:49 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #51 kdy: 19 Srpna 2012, 19:47:34 »
Ja se omlouvam jsem z toho asi magor, misto toho abych to delal jednoduse delam to slozite.Jeste jednou upozornuji na to ze mam asi 2 mesice ubuntu tak nemuzu byt na tom tak dobre jako Vy. Dekuji za pohopeni jsou tu totiz taci kteri si mysli ze nainstaluji Ubuntu a vsechno vedi.neni to tak!WINDOWS ma jine prikazy jine wifikundace.Adresu kterou vidim zde,na speedtest.net a o2 je 62.201.21.6 takze si myslim ze je to ma adresa ke ktere se mam pripojit z jineho netu nez doma tudis musim nastavit to vse doma aby to fungovalo z veknu je to tak??Tak ja se pomoci wifi pripojuju k Mikrotiku (jina wifi antena - venkovni) je to pres routr TP-link.zde v ununtu vidim ze mam adresu 192.168.1.101 tuto mi pridelil Mikrotik (na nem je zaple DHCP) maska je klasika 255.255.255.0 a DNS je adresa routru TP-Link (10.0.0.138).Ted potrebuji vedet na kterem zarizeni mam co zapnout.Kdyz Mikrotik propusti vse tudiz na TP-Linku musim zapnout NAT (UPNP)??Pokud to tak chapu dobre.Jeste nechapu za ssh okob@62.201.21.6 ma zpoustet ze sveho PC ci z jineho.Jinde Ubuntu nemame.Vim ze to vypada ze jsem *censored* a mozna to je pravda ale urcite se k tomu dopracuji.Snazim se pouzivat terminal a psat prikazy nez to klikat jak ve windovsu.CHCE TO CAS.

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #52 kdy: 19 Srpna 2012, 20:20:28 »
Tu  IP 192.168.1.1 to je adresa kterou se pripojuji k Microtiku,Mikrotik mi prideli 192.168.1.101.Z tohoto chapu ze mam na Mikrotiku nastavit misto 192.168.1.1 na 62.201.21.6 ale myslim ze je to adresa ktrou se mikrotik prihlasuje do site poskytovatele.To je to co mi vrta hlavou kde /najakym zarizeni co nastavit.


Chápu to tak, že jsi na svém PC nastavil IP 192.168.1.1 ?? To je ale špatně...ty tam musíš nastavit právě tu IP veřejnou 62.201.21.6
Nejdříve si teda zjisti údaje, jak je třeba nakonfigurovat síť na svém PC (IP, maska, brána, DNS), IP bude ta veřejná!

Jakmile bude síť zkonfigurována, pak se zkus připojit na svůj server přes ssh jmeno@62.201.21.6 ..Musíš použít nějaké PC z jiné sítě. Pokud se přihlásíš, dopátráme se toho, co jsme chtěli :)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #53 kdy: 19 Srpna 2012, 21:53:46 »
No, ono to tady zaznělo už opravdu vícekrát...Zkus pročíst rady od Martina Kiklhorna... Zkusím ještě jednou:

Citace
Tu  IP 192.168.1.1 to je adresa kterou se pripojuji k Microtiku,Mikrotik mi prideli 192.168.1.101.Z tohoto chapu ze mam na Mikrotiku nastavit misto 192.168.1.1 na 62.201.21.6.........

VY*ER se na Mikrotik!! :)) Jak již radil výše, odpoj Mikrotik...kabel, který vede do mikrotiku jako připojení od poskytovatele, zapichni do síťové karty svého PC. Na tomto PC, pokud dostáváš IP z DHCP serveru poskytovatele, stačí nastavit jen DHCP....pokud DHCP nemáš, pak je nutné nastavit manuálně IP, MASKU, GW a DNS...je jedno, jestli klikacím způsobem nebo přes terminál...

Princip tohoto všeho spočívá v tom, že vyřadíme router Mikrotik a zapojíme kabel od poskytovatele přímo do nějakého klientského PC !

Poté se z JINÉ sítě přihlásíš na SSH...viz opět výše...ssh jmeno@62.201.21.6

Jednodušeji to již také neumím...
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #54 kdy: 20 Srpna 2012, 01:08:40 »
Uz jsem se ale ptal nekolikrat!

Poté se z JINÉ sítě přihlásíš na SSH...viz opět výše...ssh jmeno@62.201.21.6

z te jine síte abych se takto prihlasil musim mit PC s LINUXEM!!!!!




No, ono to tady zaznělo už opravdu vícekrát...Zkus pročíst rady od Martina Kiklhorna... Zkusím ještě jednou:

Citace
Tu  IP 192.168.1.1 to je adresa kterou se pripojuji k Microtiku,Mikrotik mi prideli 192.168.1.101.Z tohoto chapu ze mam na Mikrotiku nastavit misto 192.168.1.1 na 62.201.21.6.........

VY*ER se na Mikrotik!! :)) Jak již radil výše, odpoj Mikrotik...kabel, který vede do mikrotiku jako připojení od poskytovatele, zapichni do síťové karty svého PC. Na tomto PC, pokud dostáváš IP z DHCP serveru poskytovatele, stačí nastavit jen DHCP....pokud DHCP nemáš, pak je nutné nastavit manuálně IP, MASKU, GW a DNS...je jedno, jestli klikacím způsobem nebo přes terminál...

Princip tohoto všeho spočívá v tom, že vyřadíme router Mikrotik a zapojíme kabel od poskytovatele přímo do nějakého klientského PC !

Poté se z JINÉ sítě přihlásíš na SSH...viz opět výše...ssh jmeno@62.201.21.6

Jednodušeji to již také neumím...

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #56 kdy: 20 Srpna 2012, 05:33:03 »
super diky, zitra vyzkousim.

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #57 kdy: 20 Srpna 2012, 08:35:40 »
Vzhledem k tomu, že chceme celou dobu zkusit jen to, jestli jsou všechny porty od poskytovatele povolené, tak je uplně jedno, na jakém systému by se to zkoušelo ..Služba SSH byla vybrána prostě proto, že je v linuxu nejpoužívanější. Pokud bys to chtěl zkusit přes cokoliv jiného bez nutnosti instalace na klientských (windows) PC, pak stačí na ten Linux server nainstalovat apache

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install apache2
Na Windows pak jen spustíš webový prohlížeč, napíšeš vnější IP adresu jako URL a hned zjistíš, jestli funguje nebo ne..

Citace
.......Dekuji za pohopeni jsou tu totiz taci kteri si mysli ze nainstaluji Ubuntu a vsechno vedi.neni to tak!WINDOWS ma jine prikazy jine wifikundace......

Někteří jsou na tohle hákliví, na to pozor ;-) Pokud bych to měl vzít totiž dopodrobna, tak doposud nešlo ani tak o systém...je uplně jedno, jestli se jedná o Ubuntu, MAC OS X nebo Windows. Řešíme tady propojení káblu od poskytovatele s klientským (jednojakým) PC.

Každý jsme jednoho dne začínali...též jsem to neměl zrovna lehké, proto mám docela pochopení, tak to nevzdej a makej! :D
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #58 kdy: 20 Srpna 2012, 21:10:07 »
Ahoj dik za pevne nervy. Prosim te rano chci zapojit ten muj PC na Mikrotik a z prace zkusit ssh okob@62.201.21.6 a jen me zajima jestli musi ten muj PC bezet tak ze je zaplej uplne??Mam ho nastaven na uspani.
 

Jeste jsem zkousel ten apache ale asi uz ho mam.
Jen nevim jak ho nastavit ci spustit atd.
okob@okob-Aspire-9300:~$ sudo apt-get install apache2
[sudo] password for okob:
Čtu seznamy balíků… Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtu stavové informace… Hotovo
apache2 je již nejnovější verze.
apache2 nastaven jako instalovaný ručně.
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 17 neaktualizováno.
okob@okob-Aspire-9300:~$



zitra zkusim a pak dam vedet.





Vzhledem k tomu, že chceme celou dobu zkusit jen to, jestli jsou všechny porty od poskytovatele povolené, tak je uplně jedno, na jakém systému by se to zkoušelo ..Služba SSH byla vybrána prostě proto, že je v linuxu nejpoužívanější. Pokud bys to chtěl zkusit přes cokoliv jiného bez nutnosti instalace na klientských (windows) PC, pak stačí na ten Linux server nainstalovat apache

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install apache2
Na Windows pak jen spustíš webový prohlížeč, napíšeš vnější IP adresu jako URL a hned zjistíš, jestli funguje nebo ne..

Citace
.......Dekuji za pohopeni jsou tu totiz taci kteri si mysli ze nainstaluji Ubuntu a vsechno vedi.neni to tak!WINDOWS ma jine prikazy jine wifikundace......

Někteří jsou na tohle hákliví, na to pozor ;-) Pokud bych to měl vzít totiž dopodrobna, tak doposud nešlo ani tak o systém...je uplně jedno, jestli se jedná o Ubuntu, MAC OS X nebo Windows. Řešíme tady propojení káblu od poskytovatele s klientským (jednojakým) PC.

Každý jsme jednoho dne začínali...též jsem to neměl zrovna lehké, proto mám docela pochopení, tak to nevzdej a makej! :D

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #59 kdy: 21 Srpna 2012, 07:36:17 »
OK tak rano jsem zapojil muj laptop do Mikrotiku (bez routru) proste naprimo. Ted v praci jsem spustil SSH client a zadal IP.Nevim zda jsem nekde udelal chybu ale neco nefacha.

[příloha smazaná administrátorem]

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #60 kdy: 21 Srpna 2012, 07:40:32 »
Jeste jsem to zkusil s portem 80 a 8080 byl tam nastaven 22 pise sice pripojeno ale asi problem v prihlaseni.

[příloha smazaná administrátorem]

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #61 kdy: 21 Srpna 2012, 08:29:18 »
Jej ....to bude boj :D


Takže... v první řadě si musíme ujasnit názvosloví...

add 1)

Citace
OK tak rano jsem zapojil muj laptop do Mikrotiku (bez routru) proste naprimo

Co to znamená?? Mám za to, že Mikrotik je router..Takže větě "zapojil do Mikrotiku (bez routru)" nějak nerozumím...Odpojím router (Mikrotik) a ten vytažený kabel z routeru (Mikrotiku), zapichneš do laptopu...máš to tak?


add 2)
Citace
.......a jen me zajima jestli musi ten muj PC bezet tak ze je zaplej uplne??Mam ho nastaven na uspani.

Ano, musí samozřejmě být zapnutý a plně funkční..pokud se totiž připojíš na SSH, tak si ho pak můžeš kdykoliv vzdáleně vypnout.


add 3)

Apache tedy nainstalován máš...přímo na svém laptopu to zjistíš tak, že ve webovém prohlížeči napíšeš jako URL jen "localhost"


add 4)

Citace
Jeste jsem to zkusil s portem 80 a 8080 byl tam nastaven 22 pise sice pripojeno ale asi problem v prihlaseni.

Port 22 je nastaven správně... Port 22 má defaultně (tvůj případ) služba SSH. Na ní je nutné se z windows hlásit přes program Putty (viz odkazy od uživatele NTZ_reloaded). Z linuxu port 22 zkoušíš právě tím příkazem "ssh okob@62.201.21.6"

Port 80, případně 8080 mají webové služby...konkrétně 80 má defaultně Apache..Tento port vzdáleně vyzkoušíš tím, že do URL ve webovém prohlížeči napíšeš jen svou veřejnou IP, čili  62.201.21.6

Koneckonců se SSH i port 80 dá vyzkoušet i přímo z toho laptopu..pokud na laptopu dáš tuto veřejnou IP do URL a projde to, pak to bude fungovat i vzdáleně.. Ne všude ale zpětná routa jde, proto je lepší to zkoušet odjinud.. Nicméně pokud jsme vyřadili router, pak by to jít mohlo..
« Poslední změna: 21 Srpna 2012, 08:31:35 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #62 kdy: 21 Srpna 2012, 09:50:44 »
1)No jak jsem uz psal mam wifi routr 2.4G na domaci sit klasika, ale pripojenej na net jsem pomoci jineho (wifi routru) je to soucasti anteny na strese tyn ze ze strechy mi jde sitovej kabel.Tak jsem rano zapojil laptop na tento kabel.
2)PC je stale zaplej
3) Localhost vyzkousim az doma
4)Program Putty tu mam take ale hlasi same chyby

Jej ....to bude boj :D


Takže... v první řadě si musíme ujasnit názvosloví...

add 1)

Citace
OK tak rano jsem zapojil muj laptop do Mikrotiku (bez routru) proste naprimo

Co to znamená?? Mám za to, že Mikrotik je router..Takže větě "zapojil do Mikrotiku (bez routru)" nějak nerozumím...Odpojím router (Mikrotik) a ten vytažený kabel z routeru (Mikrotiku), zapichneš do laptopu...máš to tak?


add 2)
Citace
.......a jen me zajima jestli musi ten muj PC bezet tak ze je zaplej uplne??Mam ho nastaven na uspani.

Ano, musí samozřejmě být zapnutý a plně funkční..pokud se totiž připojíš na SSH, tak si ho pak můžeš kdykoliv vzdáleně vypnout.


add 3)

Apache tedy nainstalován máš...přímo na svém laptopu to zjistíš tak, že ve webovém prohlížeči napíšeš jako URL jen "localhost"


add 4)

Citace
Jeste jsem to zkusil s portem 80 a 8080 byl tam nastaven 22 pise sice pripojeno ale asi problem v prihlaseni.

Port 22 je nastaven správně... Port 22 má defaultně (tvůj případ) služba SSH. Na ní je nutné se z windows hlásit přes program Putty (viz odkazy od uživatele NTZ_reloaded). Z linuxu port 22 zkoušíš právě tím příkazem "ssh okob@62.201.21.6"

Port 80, případně 8080 mají webové služby...konkrétně 80 má defaultně Apache..Tento port vzdáleně vyzkoušíš tím, že do URL ve webovém prohlížeči napíšeš jen svou veřejnou IP, čili  62.201.21.6

Koneckonců se SSH i port 80 dá vyzkoušet i přímo z toho laptopu..pokud na laptopu dáš tuto veřejnou IP do URL a projde to, pak to bude fungovat i vzdáleně.. Ne všude ale zpětná routa jde, proto je lepší to zkoušet odjinud.. Nicméně pokud jsme vyřadili router, pak by to jít mohlo..

[příloha smazaná administrátorem]

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #63 kdy: 21 Srpna 2012, 10:04:29 »
Aha, takže ten router od poskytovatele je tedy na střeše..a jakou IP ti DHCP přidělí? Jakou IP má teď tvůj laptop? Předpokládám tedy, že 192.168.1.x   ..A pokud provider tvrdí, že neblokuje žádné porty, pak musíš na tom routeru od poskytovatele, který je na střeše, povolit port 22 a 80 na IP toho laptopu - čili 192.168.1.x

To, že provider neblokuje žádné porty chápu totiž tak, že je neblokuje ve směru PROVIDER > MIKROTIK ...ale MIKROTIK > INTERNÍ_SÍŤ už blokované budou právě tím mikrotikem..tak jsem se s tím aspoň všude setkal..

Náš uplně původní plán měl být ten, že ten router od poskytovatele vyřadíme...ale jestli je součástí antény, tak to asi tak jednoduše nepůjde.


Říkal jsi, že se do jeho routeru nedostaneš..takže máš dvě možnosti:

a) zavoláš providerovi, aby ti ty porty povolil on (nedoporučuji, pač ho budeš otravovat s každou kravinou, nicméně je to jistota toho, že snad bude vědět, co dělá)
b) já tento případ řešil tak, že jsem je požádal, ať mi dají přístup (byl jsem ale dost nas*aný, pač platit si za internet a nemít přístup do vlastního routeru, kór s veřejnou IP je pěkný opruz)

Osobně volím možnost b) . Nicméně pokud si nevěříš v administraci routeru, otravuj providera.

Jen pozor na to, co v něm děláš...nesprávná administrace routeru může také znamenat to, že si sám "odpojíš" internet..pak budeš otravovat providera a on tě ještě zjebe, žes neměl co do routeru sahat, bude muset k tobě vyjet = výjezd samozřejmě placený. Směrování portů je celkem snadné, takže pokud se nebudeš zajímat o nic jiného, nic by se nemělo stát...ale to už je na tobě
« Poslední změna: 21 Srpna 2012, 10:07:15 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #64 kdy: 21 Srpna 2012, 10:14:30 »
Ano presne tak jak jsem to psal uz nekolikrat. Ten mikrotik je natena (krabice) v ni je MB (routru) na nem je DHCP a me prideluji adresu 192.168.1.6 kdyz jsem naprimo  Laptop - Mikrotik.Kdyz ho dam pres muj routr tak dostanu DHCP 192.168.1.101.Tak jsem si to myslel od zacatku ze v te antene (Mikrotik routru) to musim nastavit.Zavolam jim at o heslo ci povoleni portu.Nejsem expert na routry ale neco zvladnu mam nejake heslo ve smlouve ale to nejde protoze nevim jmeno a admin nefunguje.Zjistim

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #65 kdy: 21 Srpna 2012, 10:47:58 »
To heslo ve smlouvě bude podle mě autentizační heslo pro komunikaci s nima
Takže pokud budeš po nich chtít jakýkoliv zásah na routeru, tak tohle heslo po tobě budou chtít. Tím si jen ověří, že to jsi "opravdu ty".

Tak hlavně, že už víme, jak to tedy máš udělané..Takže následující kroky:

a) zpřístupnit si router, případně požádat providera o povolení portů 22 a 80 na IP laptopu
b) vyzkoušet např port 80 tím, že do webového prohlížeče zadáš svou veřejnou IP

A musí to fungovat ...a pokud tento krok projde, tak uvedeš své routery do původního stavu a na routeru mikrotiku změníš jen cílovou IP pro port 80 ...nebude směrovat na IP laptopu, ale nasměruješ ji na IP kamerového systému ...tuším, že to bylo 192.168.1.10 ...a v tu chvíli bys měl uvidět tyto kamery odkudkoliv ze světa.. opět tedy do webového prohlížeče jen vložíš svou veřejnou IP

Jen by to chtělo zabezpečit autentizací..
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #66 kdy: 21 Srpna 2012, 10:58:02 »
OMG .. putty nehlasi *same chyby*
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #67 kdy: 21 Srpna 2012, 11:06:33 »
Tak jsem volal kvuli Mikrotiku, heslo mi nedaji protoze bych se z anteny mohl stourat v cele jejich citi.Za hodku mi zavola a podiva se na nastaveni.Tak jsem mu rekl ze na to potrebuji kamery,jeste rikal ze ta 62.201.21.6 by mela byt verejna.Takze asi zakopanej pes bude v Mikrotiku

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #68 kdy: 21 Srpna 2012, 11:14:26 »
No, s těmi chybami v putty...Putty je v pořádku...jen říká, že se nemůžeš připojit, což by se mohlo co nevidět změnit :)
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #69 kdy: 21 Srpna 2012, 19:02:34 »
Tak mala zmena po komunikaci s technikem od poskytovatele netu by preportovani bylo velmi slozite.Duvod je ze net sem jde pres nekolik anten a adresa 62.201.21.6 neni primo moje ale jen na rozbocovac 5G site a odtud je jeste premosteni atd.. poridil jsem verejnou IP 62.201.21.16 stejne jako pred tim pro IP kamery 62.201.21.14 a 62.201.21.15.Jen mi nejde rozchodit activeX nejakej plugin a tak video primo nevidim.Kdo by to chtel vyzkouset na 62.201.21.16 je admin a bez hesla prozatim.Jde vam rozchodit video?Diky

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #70 kdy: 21 Srpna 2012, 21:44:17 »
Na Ubuntu ve Firefoxu mi to nejelo. Ve widlích v IE i ve Firefoxu ano...FF potřeboval doinstalovat quicktime, v IE byl třeba již zmiňovaný activeX...Asi by to jelo i v Ubuntu, jen se mi s tím nechtělo hrát..

[příloha smazaná administrátorem]
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #71 kdy: 21 Srpna 2012, 21:53:10 »
no me to ve winu take jde ale v ubuntu nic.jeste jsem rozchodil pres port 34599 v tel kamery a tam to jde vpoho.Mam WM6.5,maj nato nejake manager.nevim jak to rozchodit v ubuntu.

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Jak rozchodit OpenVPN
« Odpověď #72 kdy: 22 Srpna 2012, 08:37:01 »
Nějak to jistě půjde, jen je třeba si s tím pohrát, nicméně to už nepatří do tohoto threadu..tohle označ jako vyřešené, je tady hodně podrobně mnohé vysvětleno a mohlo by to někomu pomoct..

Edituj hned ten první příspěvek co jsi vložil a do předmětu napiš [vyřešeno]. A možná bych i změnil název předmětu na "OpenVPN nebo veřejnou IP?"

Pro rozchození kamer v Ubuntu založ nové téma..
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.