Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problemy s externym monitorom  (Přečteno 3556 krát)

svestka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
problemy s externym monitorom
« kdy: 03 Března 2008, 14:40:31 »
Ahojte,
mam notebook FSC Amilo Pro v3205, grafika je integrovana intel 945G. Pouzivam driver "intel".
Nedavno som pripojil LCD monitor cez DVI vystup. Od vtedy mam ale problemy ze po uspani alebo hybernovani pocitaca sa mi na oboch monitoroch zobrazuju rusive ciary. Stabilne minimalne jedna o sirke 1px, ked nieco scrollujem tak ich je plny monitor. Na screenshote sa mi podarilo zachytit iba jednu lebo pri jeho vytvarani hned vsetky ako naschval zmizli.
Dalsi problem je ze spolu s vyskytom tychto ciar sa mi akekolvek video spusta ciernobielo.
Vsetko sa opravi az ked pocitac restartujem bez monitora.

Dalej som si vsimol, aj ked sa to uz netyka velmi monitora, ze niekedy sa po uspani pocitac chova spomalene a ked nahodou chcem nieco oznacit so stlacenym ctrl alebo shift tak ho to skoro polozi. Tiez sa mi uz dva krat stalo ze sa mi len tak bez vystrahy restartovalo X.

Ma s tym niekto skusenosti, popr. by vedel poradit? Vopred velka vdaka

[attachment deleted by admin]

svestka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: problemy s externym monitorom
« Odpověď #1 kdy: 05 Března 2008, 19:54:40 »
nasiel som si odpoved na to cierno-biele video, aj ked je tam uvedeny iba work-around ale pomohlo to.... https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/totem/+bug/149791

Problem s ciarami na monitore ale stale pretrvava. Prosim ak by niekdo vedel pomoct tak by som bol stastny, uz googlim niekolko dni vkuse :(

svestka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: problemy s externym monitorom
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2008, 13:06:43 »
Ahojte!
Ak by mal este niekto zaujem poradit ako sa zbavit otravnych ciar tak pridavam dalsie screenshoty, lebo problem sa mi nepodarilo odstranit.
Fotil som to iba mobilom pretoze pri normalnom PrintScreen-e ciary automaticky miznu.

Vopred vdaka za akekolvek napady


[attachment deleted by admin]

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: problemy s externym monitorom
« Odpověď #3 kdy: 28 Března 2008, 13:16:53 »
No, jestli to není vidět na screenshotu, není spíš povytažený kabel ke grafice nebo monitoru? Zkuste zahejbat kabelem. Případně vyndat, vyčistit kontakty na graf.kartě.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

svestka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: problemy s externym monitorom
« Odpověď #4 kdy: 28 Března 2008, 13:21:38 »
Nie, kablom to nieje uz len preto ze ciary vidno aj na notebooku nielen na ext. monitore. Chyba bude niekde inde, ciary jednoducho zmiznu akonahle stlacim printscreen...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: problemy s externym monitorom
« Odpověď #5 kdy: 28 Března 2008, 14:21:04 »
Aha. To jistojistě bude problém v ovladačích grafiky. Na to však nejsem odborník. :) Prostě zkuste nainstalovat ovladače nějakým jiným způsobem. Zde popsáno milionkrát a jednou....

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

svestka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: problemy s externym monitorom
« Odpověď #6 kdy: 28 Března 2008, 14:45:41 »
Ano, to je mozne. Ked som pouzil driver i810 tak som problem nemal.. Akurat ze s tym driverom nefunguje xrandr bez ktoreho je pouzitie monitora strasne neprakticke... Takze mozno by mi pomohlo aj keby ma niekto nasmeroval ako xrandr s tymto driverom ozivit...

zepo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: problemy s externym monitorom
« Odpověď #7 kdy: 10 Dubna 2008, 21:52:44 »
ahoj nemate někdo funkčni 2 monitory netebook+lcd
ja už nevim jak dál mám ubuntu 8.04 a geforce go 7400
nemá někdo funkční nastavení xorg.conf ale nechci režim clone
ve FF dva monitory fungovaly normalně

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.