Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Alternativa k win programu ArsClip  (Přečteno 2293 krát)

tauno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Alternativa k win programu ArsClip
« kdy: 22 Února 2016, 13:18:33 »
Marně se snažím najít linuxovou alternativu k windowsowskému programu ArsClip. Vyzkoušel jsem dost údajně podobných programů, ale kromě primitivního uschovávání obsahu clipboardu většina z nich nic neumí. A pokud už výjímečně umí něco dalšího, tak je to něco, co mne nezajímá.
Nechce se mi to programovat; raději bych našel exitující program.

O co mi jde - ArsClip má funkci Permanent Clips. Dají se zde vložit permanentní záznamy (text a funkční klávesy - to je důležité). Každému záznamu se přiřadi aktivační kombinace kláves, např.  CTRL + SHIFT + písmeno. Pak stačí kdykoli a kdekoli stisknout příslušnou aktivační klávesu a odpovídající text se vloží na místo kurzoru (včetně použití vložených funkčních kláves). Jak jednoduché.

Používám to například na bezvýznamná logování - na warezové weby, různá fóra apod. Pro bankovnictví samozřejmě používám KeePass, který funguje stejně dobře ve Windows i v linuxu a datový soubor je mezi těmito OS přenositelný (tomu říkám kvalitní program).
Příklad záznamu v ArsClip:      username[TAB]password[ENTER]     , přiřazena např. aktivační kombinace CTRL + SHIFT + A.
Je to jednoduché a efektivní. Plně to odpovídá mé zásadě "Lenost je matkou pokroku."
Doufám, že se najde někdo skutečně chytrý, kdo mi poradí (a tím podpoří moji lenost).
Ještě dodávám, že v poslední době používám převážně Ubuntu nebo Mint.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Alternativa k win programu ArsClip
« Odpověď #1 kdy: 22 Února 2016, 13:40:06 »
(ne)prekvapive jako prvni hit po zadani `linux arsclip' do weboveho prohledavace (v mem pripade duckduckgo.com):

http://alternativeto.net/software/arsclip/?platform=linux
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Alternativa k win programu ArsClip
« Odpověď #2 kdy: 22 Února 2016, 13:49:11 »
Jo jo, vždycky když hledáš alternativu, zajdi na tyhle stránky. CopyQ by snad mohlo být to, co hledáš.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

tauno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Alternativa k win programu ArsClip
« Odpověď #3 kdy: 22 Února 2016, 20:02:36 »
Děkuji za odpovědi. Tenhle adresář a programy mi Google našel hned na začátku pátrání. Otestoval jsem je, ale jsou to jenom hodně vzdálené alternativy. CopyQ toho umí o trochu víc, ale ne to, co potřebuji.

Krizacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re:Alternativa k win programu ArsClip
« Odpověď #4 kdy: 23 Února 2016, 22:07:11 »
Nebylo by rychlejší používat např. v Mozille správce hesel pro přihlašování na webové stránky?
A jako rozšířená schránka se dá použít program ClipIt. 

tauno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Alternativa k win programu ArsClip
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2016, 17:55:00 »
Děkuji za další odpověď. Použití Mozilly problém neřeší, protože většinou používám jiné browsery. Mozilu tak z jedné čtvrtiny. Nehledě na to, že ArsClip nepoužívám jen v browserech, ale i v jiných programech. ArsClip nepoužívám jen k logování, ale i k jiným činnostem.
ClipIt je známý a samozřejmě jsem ho také zkoušel. Připadá mi dost překombinovaný, ale stejně neumí to, co potřebuji.
Jak to tak vidím, ani moudří mužové nenacházejí radu. Asi budu muset nakonec přeci jen překonat lenost a aplikaci si naprogramovat.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Alternativa k win programu ArsClip
« Odpověď #6 kdy: 25 Února 2016, 09:25:33 »
Nebo ještě lépe, onu app naportovat pro Linux. ;)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.