Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rychlost sítě per app? Xubuntu 15.10  (Přečteno 1856 krát)

Tetřev Honzlovec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Rychlost sítě per app? Xubuntu 15.10
« kdy: 24 Února 2016, 09:11:46 »
Dobrý den vespolek.
Narazil jsem na nepříjemný problém s Xubuntu 15.10 - síť má strašlivě pomalý download. Tam, kde jsem s Debianem jel po LAN v megabajtech za sekundu, se s Xubuntu nevyhrabu nad 150 kilo. Problém přetrvává jak u WiFi tak u ethernetu.
Když jsem pátral po netu, všude jsem nacházel rady, jak zrychlit wifi - ale to není můj problém, drát nefunguje taky. Objevil jsem radu zakázat IPv6, což jsem udělal, ale bez výsledku.
Speedmetr na Lupě, který jsem si vzal na pomoc, mi měří down okolo 2,8 Mbps, up přes 70 Mbps. Teď mě napadlo zkusit souběžně pustit FTP download velkého souboru a znovu pustit ten speedmetr. FTP stahování v rychlosti 170 kBps (měřeno Midnight Commanderem), tedy téměř 1,5 Mbps, se speedmetrem nehnulo, pořád hlásí stejných 2,8 Mbps.
Vychází mi z toho, že Ubuntu má někde nastaven limit rychlosti sítě pro jednotlivé aplikace, což mi ovšem silně nevyhovuje. Nenarazil někdo na něco podobného? Neví někdo, kam kouknout, případně co googlit? Nepotřebuju vést za ručičku, ale aspoň nakopnout správným směrem..
Děkuju.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Rychlost sítě per app? Xubuntu 15.10
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2016, 09:27:52 »
Žádný limit na aplikaci určitě není. Zkusil bych sehnat jiné ovladače. HW zjistit třeba:
Kód: [Vybrat]
sudo lshw --short

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Tetřev Honzlovec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Rychlost sítě per app? Xubuntu 15.10
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2016, 10:10:02 »
Děkuju, ale v ovladačích bych chybu nehledal - pochybuju, že mateřský Debian má jiné než dceřinné Xubuntu.  Navíc při souběžném puštění víc aplikací se síť sama zrychlí (každá aplikace jede jako by ji ta druhá nijak neobtěžovala).
Co se týká hardwaru, je to standardní Lenovo notebook T410, takže síťovka i WiFi karta Intel:
82577LM Gigabit Network Connection
Centrino Advanced-N 6200
Ale určitě se pokusím ty ovladače pohledat. Díky za radu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.