Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nautilus - rozmístění položek  (Přečteno 1187 krát)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Nautilus - rozmístění položek
« kdy: 31 Srpna 2013, 10:48:35 »
Jen taková drobnost, které jsem si všiml už cca před rokem:
V Nautilusovi, i když zadám rozmístění položek dle typu, tak se dle typu neuspořádají. Už mi to začíná pomalu vadit - dříve jsem měl přehledně soubory doc, js, txt, odt, ods, php, pdf ap. přehledně ve skupinách, ale nyní to prostě nereaguje - je to rozházené a jedině klasické textové soubory v Linuxu (ne s příponou .txt) se uspořádají, jinak je jedno PDF tam, druhé jinde... Nevíte, proč tomu tak je a kde se ztratila logika???
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Nautilus - rozmístění položek
« Odpověď #1 kdy: 31 Srpna 2013, 11:14:50 »
Nautilus teď řadí podle skupin typů souboru, ne podle koncovek konkrétních MIME typů. Pokud soubory s různými koncovkami MIME typy spadají pod jednu skupinu souborů, seřadí se v rámci této skupiny podle názvu. Textové dokumenty, obrázky, audio, ... Chceš-li to opravdu seřadit podle koncovek, přepni do zobrazení v seznamu, přidej si sloupec MIME Type a seřaď to podle něj.
« Poslední změna: 31 Srpna 2013, 13:01:22 od GdH »

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Nautilus - rozmístění položek
« Odpověď #2 kdy: 31 Srpna 2013, 11:59:35 »
Asi jsme se nepochopili - v seznamu bych musel každou složku upravovat zvlášť a když dám zpět ikonový pohled, který používám defaultně, tak se to zase zobrazí dle svého. Dříve se to zobrazovalo správně, nyní to je prostě rozházené. Domnívám se, když soubory typu PDF jsou typ PDF, tak by se měly seskupit u sebe, stejně tak soubory ODT, PHP nebo DOC atd.. Přikládám screen, jak to je nyní, když je v Předvolbách nastaveno dle typu.

[příloha smazaná administrátorem]
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Nautilus - rozmístění položek
« Odpověď #3 kdy: 31 Srpna 2013, 12:34:34 »
Zkrátka není žádný typ PDF, ODT a pod, jsou to soubory typu textový dokument.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Nautilus - rozmístění položek
« Odpověď #4 kdy: 31 Srpna 2013, 12:38:51 »
Zkrátka není žádný typ PDF, ODT a pod, jsou to soubory typu textový dokument.
A to je právě divné, že to dříve bylo v pohodě - bylo to rozdělený do skupin, takže jsem nemusel hledat dle názvů, ale rovnou jsem roloval k třeba PDF souborům  :(
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Nautilus - rozmístění položek
« Odpověď #5 kdy: 31 Srpna 2013, 12:47:26 »
Logika je taková, že uživatele nezajímá, jaký má soubor koncovku, chce mít obrázky s obrázky, textové dokumenty s textovými dokumenty (plain text ale patří pod jiný typ), atd. Je to jen jiný přístup. Mně je to celkem jedno, když chci něco konkrétního, prostě to napíšu a Nautilus mi to vyfiltruje, ale taky bych byl pro to, aby se položky daly řadit i podle koncovek chtěl jsem napsat podle konkrétních MIME typů. Zkoušel jsem najít nějakou dokumentaci k těm typům, ale přestalo mě to bavit, než jsem to našel :)
« Poslední změna: 31 Srpna 2013, 12:50:07 od GdH »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.