Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pripojeni pres VNC server  (Přečteno 8468 krát)

Foxarea

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 151
Pripojeni pres VNC server
« kdy: 04 Března 2009, 18:08:33 »
Zdravim,
mam takovy problem, spravuju kamaradce ubuntu 8.10 32-bit a protoze ona ma doma pevnou ip adresu tak men napadlo aby za mnou nemusela jezdit, ze bych ji to spravoval pres VNC nebo nejaky takovy program. Na wiki jsem sic neco nasel ale moc moudrej z toho nejsem.
na foru se mi taky nepodarilo najit co bych potreboval, jestli se to tu uz resilo tak se omlouvam.
Diky moc za vsechny rady.
Ubuntu 9.04. Jaunty Jackalope x86,
Anthlon X2 4850e, Gainward Geforce 8600 GT256 MB DDR2, 2x2GB DD2 800 Mhz..

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #1 kdy: 04 Března 2009, 18:15:03 »
Zdravim,
mam takovy problem, spravuju kamaradce ubuntu 8.10 32-bit a protoze ona ma doma pevnou ip adresu tak men napadlo aby za mnou nemusela jezdit, ze bych ji to spravoval pres VNC nebo nejaky takovy program. Na wiki jsem sic neco nasel ale moc moudrej z toho nejsem.
na foru se mi taky nepodarilo najit co bych potreboval, jestli se to tu uz resilo tak se omlouvam.
Diky moc za vsechny rady.

Jestli je kamarádka hezká a milá, VNC bych nepoužíval a vždy bych se sešel osobně.

V ostatních případech stačí
1. zjistit její veřejnou IP adresu, ID a heslo
2. povolit v jejím Ubuntu vzdálenou plochu
3. přihlásit se ze svého, pomocí Aplikace - Internet - Prohlížeč vzdálené plochy

Když je za routerem, je nutno ještě přesměrovat v routeru příslušný port (5900) zvenku do jejího počítače.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Foxarea

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 151
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #2 kdy: 04 Března 2009, 18:40:19 »
Coz o to kamaradka je hezka i mila ale ja nemam vzdycky cas kdyz ona s tim ma problem... Jake ID mas na mysli a heslo?? A potrebuju spis jestli by jsim i neudelal screen co kam zadat.
Ubuntu 9.04. Jaunty Jackalope x86,
Anthlon X2 4850e, Gainward Geforce 8600 GT256 MB DDR2, 2x2GB DD2 800 Mhz..

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2009, 18:46:43 »
Screen neudělám. Ale myslel jsem její přihlašovací jméno do jejího systému a heslo.

u kamarádky povolit vzdálené ovládání:
Systém - Volby - Vzdálená pracovní plocha
tam zaškrtnout první dvě volby Umožnit... Umožnit...
případně nastavit heslo


u sebe:
Aplikace - Internet - Prohlížeč vzdálené plochy
zadat IP adresu
případně heslo


A je to...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Foxarea

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 151
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #4 kdy: 04 Března 2009, 19:03:52 »
Oky diky vyzkousim a dam vedet jak sem dopadl.
Ubuntu 9.04. Jaunty Jackalope x86,
Anthlon X2 4850e, Gainward Geforce 8600 GT256 MB DDR2, 2x2GB DD2 800 Mhz..

radondca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #5 kdy: 05 Března 2009, 15:55:20 »
caute
zaujala ma vasa debata, ale podla vsetkeho sa bavite o pripojeni z UBUNTU do UBUNTU a ja akurat sa snazim riest podobny problem, pretoze som vedcinu casu mimo domu v zahranici a manzelka je sikovna, lebo po zmene win na ubuntu nadavala len tyzden a potom si na to zvykla , takze doma mam ubuntu 8,10 a som moc spokojny, ale na firemnom notebooku mam jasne win , lebo je firemny a niekedy ma nejake problemy a cez telefon sa to veru zle riesi tak tiez hladam nieco take, na notebooku mam VNC tiez, ale neviem ci to pojde medzi win a ubuntu?
dik za radu

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #6 kdy: 05 Března 2009, 16:15:53 »
caute
zaujala ma vasa debata, ale podla vsetkeho sa bavite o pripojeni z UBUNTU do UBUNTU a ja akurat sa snazim riest podobny problem, pretoze som vedcinu casu mimo domu v zahranici a manzelka je sikovna, lebo po zmene win na ubuntu nadavala len tyzden a potom si na to zvykla , takze doma mam ubuntu 8,10 a som moc spokojny, ale na firemnom notebooku mam jasne win , lebo je firemny a niekedy ma nejake problemy a cez telefon sa to veru zle riesi tak tiez hladam nieco take, na notebooku mam VNC tiez, ale neviem ci to pojde medzi win a ubuntu?
dik za radu


Jde to všemi směry.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Foxarea

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 151
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #7 kdy: 06 Března 2009, 17:15:32 »
Tak jsem to dnes zkousel, jeji pocita mi to naslo ale byla tam jen cerna obrazovka. Kde je problem?
Ubuntu 9.04. Jaunty Jackalope x86,
Anthlon X2 4850e, Gainward Geforce 8600 GT256 MB DDR2, 2x2GB DD2 800 Mhz..

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #8 kdy: 06 Března 2009, 21:02:25 »
Problém bude v principu VNC samotného. On totiž přenáší celé bitmapy, takže pokud je spojení pomalé, hlavně upload na straně spravovaného počítadla, tak ta černá obrazovka bude tak dlouho černá dokud se nepřenese celý první obraz plochy. Je třeba vydržet. Ale na pomalých linkách je VNC těžkopádné obecně.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #9 kdy: 07 Března 2009, 14:55:50 »
www.nomachine.com je rychlejší, ale musíte to mít oba nainstalováno
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Foxarea

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 151
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2009, 19:02:17 »
ale ani si nepodarilo se pripojit ke mne.. pritom ja mam linku rychlou ale u mne to bylo tim ze nemam prirazenou ip adresu.. ze mam proste spolecnou s vice lidma... jinak ona nejak moc rychlou linku nema..
zkusim ten nomachine.. a uvidime..
Ubuntu 9.04. Jaunty Jackalope x86,
Anthlon X2 4850e, Gainward Geforce 8600 GT256 MB DDR2, 2x2GB DD2 800 Mhz..

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #11 kdy: 14 Března 2009, 10:35:09 »
Zdravím
Já sem VNC rozchodil za pomoci Hamachi - dostanu se s tím i na počítač v univerzitní síti v Ženevě  ;)
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

Foxarea

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 151
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #12 kdy: 15 Března 2009, 19:46:18 »
dobrej napad to zkusim...
Ubuntu 9.04. Jaunty Jackalope x86,
Anthlon X2 4850e, Gainward Geforce 8600 GT256 MB DDR2, 2x2GB DD2 800 Mhz..

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #13 kdy: 15 Března 2009, 19:54:02 »
A co radsi ssh na spravu?
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #14 kdy: 15 Března 2009, 21:01:10 »
Tak jsem to dnes zkousel, jeji pocita mi to naslo ale byla tam jen cerna obrazovka. Kde je problem?

Tak tohle mi to dělalo, když má druhá strana nastavený, že musí to připojení vzdálené plochy povolit. Měla by se ukázat na panelu ikonka s informací že se někdo připojuje a s nabídkou k povolení.
Dokud to povolení není uděleno mám VNC jen s černou obrazovkou.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

Foxarea

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 151
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #15 kdy: 16 Března 2009, 07:49:51 »
A co radsi ssh na spravu?
a to je?
Ubuntu 9.04. Jaunty Jackalope x86,
Anthlon X2 4850e, Gainward Geforce 8600 GT256 MB DDR2, 2x2GB DD2 800 Mhz..

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

libmot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #17 kdy: 06 Září 2009, 11:21:22 »
snažil jsem se tímto způsobem rozběhat vzdálenou plochu (+hamachi, neveřejná IP na obou stranách), ale plocha se mi nepřekresluje. Nevíte pls co s tím? Vím, že na druhé straně ovládám, ale kouká na mně stále ta stejná obrazovka jako po přihlášení?! (myš se hýbe a překresluje)

nettezzaumana

  • Host
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #18 kdy: 06 Září 2009, 11:26:01 »
pouzij vnc. vse jine je obskurtni .. na netu je spousta navodu .. je to jednoduche .. viz.

vncserver --help

# pro windowa aplikace tightvnc

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #19 kdy: 07 Září 2009, 09:53:08 »
Já se připojuji přes již zmíněný SSH server a nemám s tím problém...dokonce jsem takhle radil někomu tady z fóra, dal mi své přihlašovací údaje, přihlásil jsem se na jeho pc a vše řešil vzdáleně ze svého PC...ssh je velmi jednoduché a ikdyž není nejrychlejší, je to rozhodně provozuschopné..nehledě na to, že pokud není potřeba grafické prostředí, dá se spravovat i přes příkazový řádek, což je hodně dobrá pomůcka..

Po nainstalování stačí napsat - doplnit správné údaje "ssh id@ip", pak si to vyžádá heslo PC, na který se přihlašuješ a jsi v konzoli na vzdáleném PC..a přes něj se už dá dostat do grafického rozhraní. Pokud se vytvoří ještě alias, jak to mám já, tak už jen stačí psat jména: katka, petr, olin a připojí se to na ten PC, který je pod konkrétním jménem definovaný.

Postup na zprovoznění ssh, zapiš příkazy do terminálu, vše raději na obou PC..nikdy člověk neví, kdy to může potřebovat i obráceně:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install ssh x11vnc vncviewer vnc4server
A to je všechno...pak napiš do terminálu:
Kód: [Vybrat]
ssh servis@10.0.0.48
...samozřejmě místo servis a IP dosadíš údaje tvé hezké a milé kamarádky...pak si to vyžádá heslo k připojení, to zapíšeš a měl bys být na jejím PC přes příkazovou řádku.

Pokud chceš grafické rozhraní, tak do toho samého řádku napíšeš:

Kód: [Vybrat]
x11vnc
chvilku počkáš.....a pak otevřeš nový příkazový řádek (případně v tom samém okně zmáčkneš CTRL+SHIFT+T - tím se ti v jednom okně otevře druhé okno příkazového řádku) a napíšeš:

Kód: [Vybrat]
vncviewer
vyjede ti okno s IP..napíšeš IP své kamarádky a jsi tam..jednodušší je pro grafické rozhraní použít nativní nástroje, jak už to tady bylo psáno, já používám ssh kvůli příkazové řádce a lze z ní používat právě i grafické rozhraní, tak už mi to přijde i lepší...
« Poslední změna: 07 Září 2009, 10:16:55 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

libmot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Pripojeni pres VNC server
« Odpověď #20 kdy: 16 Září 2009, 18:18:39 »
až po vncviewer je vše ok, ale ten nespustím skrze chybějící knihovnu (vncviewer: error while loading shared libraries: libstdc++-libc6.2-2.so.3: cannot open shared object file: No such file or directory), sice jsem hledal, ale ... vůbec jsem nepochopil kde a jak ji získám, nainstaluju, ... ale prý je to strašně jednoduché, je v kdejakém balíku  ::)

edit: tak se omlouvám jsem nepozorný při instalaci viz: Pozn: Vybírám xtightvncviewer místo vncviewer
xtightvncviewer je již nejnovější verze. ... a ten lze bezproblémů spustit
« Poslední změna: 17 Září 2009, 09:36:30 od libmot »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.