Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde mi internet (wifi) Prosím pomozte!!!  (Přečteno 8360 krát)

Anetis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Nejde mi internet (wifi) Prosím pomozte!!!
« kdy: 29 Března 2010, 12:11:23 »
Ahoj. Dříve než Vám vysvětlím problém,tak chci upozornit,že jsem absolutní laik přes počítače. Takže ve vysvětlování nebudu používat ani odborné názvy.Děkuji za pochopení :)
 
Takže: Doma jsme měli wifi a to mi fungovalo úplně normálně. Teď jsme změnili internet. Máme internet O2,ale také bezdrátový. Znám jméno i heslo a nejde se mi připojit. Zkoušela jsem úplně všechno. A navíc ještě jsem si omylem vymazala horní lištu.Takže mi tam zmizely všechny ikony. Nemám tam ani ten Network Manager.Mohl by mi prosím někdo pomoct? Internet je pro mě hodně důležitý,protože studuji. Mohl by mi třeba někdo napsat nějaký postup?

Děkuji moc za co nejdřívější odpověď. :)
Aneta

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: Nejde mi internet (wifi) Prosím pomozte!!!
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2010, 12:27:33 »
O2 bezdrotovy mate cez wifi(nejaky ich hotspot), cez CDMA, cez EDGE, alebo ako? Nejak mi to nie je uplne jasne.

http://www.cz.o2.com/osobni/internet/165200-internet_na_cesty.html je linka a su tam aj zariadenia co o2 poskytuje na pripojenie ku netu. Mate nejake taketo zariadenie doma?

Jmeno a heslo mas k comu? Niekto Vam predsa musel poskytnut informacie ako a co nastavit, ked menite poskytovatela internetu.


ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

jm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Nejde mi internet (wifi) Prosím pomozte!!!
« Odpověď #2 kdy: 29 Března 2010, 13:08:52 »
Ahoj Aneto. Do včerejšího večera jsem měl úplně stejný problém. Do wi-fi routeru se musíš připojit přes kabel a druhý konec kabelu strč do počítače. Musíš znát heslo k routeru, které pokud si nepřenastavovala je 02 nebo admin. Potom jdi do konfigurace a někde tam vyber možnost šifrování WPA PKS nebo tak nějak. Stejné šifrování si zvol v nastavení sítí na svém PC nebo notebooku. Pak si na PC nebo notebooku vygeneruj MAC přes příkazový řádek pomocí nějakého kódu (nevím jak, mám windows). Potom zadej stejný kód do karty MAC v interním nastavení routeru.
A na závěr si zvol pro vstup do nastavení routeru nějaké jiné heslo a hlavně ho nezapomeň. Tak takhle jsem to nastavil já. Linux neznám, takže se ti to nemusí povést. Zkus to a kdyby byl nějaký problém, tak mi napiš na h101194@gmail.com.
HODNĚ ŠTĚSTÍ
S pozdravem
Hnutí proti 02 wi-fi

---
Tohle ti napsal můj kamarád, který měl podobný problém, nicméně používá Windows.

Co se týče toho panelu, nevím jak přesně (teď nemám GNOME), ale mělo by stačit kliknutí pravým tlačítkem na plochu a PŘIDAT PANEL, v tom panelu zase pravým a PŘIDAT APPLET, vyber tam systémovou lištu a přidej. Měl by tam být i Network Manager...
"Jediná chybička v jediném z mých třinácti miliard výpočtů a jsme všichni úplně na padrť. Odpočítávám. 10, 9, 8, 6, 5 …"
"Vynechal jsi sedmičku!"
"Vážně? Sedmička mi vždycky dělala trochu problémy."

Anetis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Nejde mi internet (wifi) Prosím pomozte!!!
« Odpověď #3 kdy: 29 Března 2010, 13:09:18 »
dekuji za odpoved,ale ted mam uplne jiny problem!!!!
Nasla jsem tady navod na odstraneni networku....tak jsem to zadala do terminalu a ted mi nejde nic..ani internet ani zapnout wifi...jsem uplne zoufala :'(.....muzete mi pomoct..tady je ten kod,co jsem tam napsala:
sudo apt-get remove network-manager network-manager-gnome
sudo apt-get install wicd

Anetis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
nechtena odinstalace network manageru
« Odpověď #4 kdy: 29 Března 2010, 13:13:27 »
Odinstalovala jsem network manager podle nasledujiciho kodu a ted mi nejde zapnout wifi...vubec nereaguje..
kod:

sudo apt-get remove network-manager network-manager-gnome
sudo apt-get install wicd

Prosim,co mam dělat???

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: nechtena odinstalace network manageru
« Odpověď #5 kdy: 29 Března 2010, 13:19:37 »
Připojit se ručně -- http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351 -- a nainstalovat si network manager ručně...

(Tento zvláštní stav jest způsoben tím, že network manager slouží ke správě síťových připojení a tedy i k automatickému připojení přes wi-fi. Po jeho odinstalování se tedy jinak než ručně nikam nepřipojíte...)

Anetis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: nechtena odinstalace network manageru
« Odpověď #6 kdy: 29 Března 2010, 13:58:12 »
No já totiž ani nevím, co to je ten wicd...Ani nevím,kde ho mám hledat  :(

Anetis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: nechtena odinstalace network manageru
« Odpověď #7 kdy: 29 Března 2010, 14:18:14 »
Prosím,pomozte někdo...Je to naléhavé..předem děkuji za každou radu

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Nejde mi internet (wifi) Prosím pomozte!!!
« Odpověď #8 kdy: 29 Března 2010, 14:50:53 »
Horní lišta → Aplikace → Internet → Wicd Network Manager
Pokud ho tam máš, tak ho spust a pokus se připojit na wifi síť...

jm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Nejde mi internet (wifi) Prosím pomozte!!!
« Odpověď #9 kdy: 29 Března 2010, 15:21:29 »
případně spustit příkaz wicd-client... Tam zkus nahoře Síť->Find hidden network...
"Jediná chybička v jediném z mých třinácti miliard výpočtů a jsme všichni úplně na padrť. Odpočítávám. 10, 9, 8, 6, 5 …"
"Vynechal jsi sedmičku!"
"Vážně? Sedmička mi vždycky dělala trochu problémy."

Anetis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Nejde mi internet (wifi) Prosím pomozte!!!
« Odpověď #10 kdy: 29 Března 2010, 19:43:03 »
Vůbec mi ty rady nepomáhají...Stále mi to nejde...Když zapnu tlačítko wifi vůbec to nereaguje...A ze systému mi zmizla ikona připojit k síti...nejde mi to :'( Prosím poradte mi

Anetis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Nejde mi internet (wifi) Prosím pomozte!!!
« Odpověď #11 kdy: 29 Března 2010, 19:46:50 »
Nejde mi nic...ani ten wicd ani ten network:(

aloisam

  • Host
Re: Nejde mi internet (wifi) Prosím pomozte!!!
« Odpověď #12 kdy: 29 Března 2010, 21:50:59 »
ehm..

1.napiš CO ti nepomáhá!
Horní lišta → Aplikace → Internet → Wicd Network Manager           Tu volbu tam nemáš?
Když v terminálu spustíš příkaz wicd-client tak co se vypíše?

2.vidím, že máš přístup na net, (z jinýho pc?) tak si můžeš zpátky nainstalovat ten network manager..
-stáhni balíky : http://packages.ubuntu.com/karmic/i386/network-manager/download
                      http://packages.ubuntu.com/karmic/i386/network-manager-gnome/download
-přenes do svýho pc třeba na usb klíčence
-odstraň wicd : sudo aptitude remove wicd
-balíky nainstaluj poklepáním
-na panel si přidej oznamovací oblast (pravým klik na panel→Přidat na..→Oznam..)
-restartuj, a měla bys mít zas ikonu network-managera na panelu..

3.upřesni co je to wi-fi od O2. Máte doma nějaký takový zařízení? http://www.cz.o2.com/osobni/modemy-a-data/
 

Anetis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Nejde mi internet (wifi) Prosím pomozte!!!
« Odpověď #13 kdy: 31 Března 2010, 10:33:31 »
Moc děkuji!!!! Network už mám zpět..Ani nevíte jak jsem ráda. Moc moc moc děkuji.

Na priváte máme něco takového : http://www.cz.o2.com/osobni/modemy-a-data/detail.html?phoneId=562

název je domov a heslo je petrbenes

To je jediné co vím. Zkoušela jsem dát připojit k síti - bezdrátová - přidat  - napsala jsem název připojení a pak jak je tam bezdrátové zabezpečení,tak nevím, co vybrat. Dala jsem klíč a to nejde. Nevím teda jak dál.

aloisam

  • Host
Re: Nejde mi internet (wifi) Prosím pomozte!!!
« Odpověď #14 kdy: 31 Března 2010, 13:36:37 »
Počkej, domov je přece název té wifi sítě, takže pokud je ten modem zaplej, měla bys ho, po kliknutí na ikonu network managera, vidět mezi dostupnýma sítěma. Pak už jen na ten domov kliknout, a zadat petrabenese. :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.