Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zmizla wifi zo zoznamu [vyřešeno]  (Přečteno 8396 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #25 kdy: 06 Září 2012, 11:31:35 »
eth1      11 channels in total; available frequencies :
          Channel 01 : 2.412 GHz
          Channel 02 : 2.417 GHz
          Channel 03 : 2.422 GHz
          Channel 04 : 2.427 GHz
          Channel 05 : 2.432 GHz
          Channel 06 : 2.437 GHz
          Channel 07 : 2.442 GHz
          Channel 08 : 2.447 GHz
          Channel 09 : 2.452 GHz
          Channel 10 : 2.457 GHz
          Channel 11 : 2.462 GHz
          Current Channel:1
Tak toto potvrzuje to co tady říkáme od začátku... Má kanál nastavený na 12 nebo 13... Opravdu doporučuji nastavit v routeru nižší kanál a do budoucna budeš mít klid. Spousta mobilů a i notebooků s win nevidí 12 a 13tý kanál, proč všude přenastavovat počítače když stačí jednou nastavit router a je to ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Deathwing

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #26 kdy: 06 Září 2012, 12:03:24 »
Ano, scan a scanning mi vypisovalo to iste. Sedel som asi meter od wifi, lebo ked som v ubuntu, musim byt na kabli.

S tym routrom to je tak, ze sa donho neviem dostat ani s udajmi od poskytovatela netu. Takze mi ostava (na jeho radu) odniest mu to tam nech to resetne a prenastavi, lebo to ja neviem. A ked o 2 tyzden idem do skoly, tak neviem ci to stoji zato...

beer

  • Host
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #27 kdy: 06 Září 2012, 12:07:19 »
Ano, scan a scanning mi vypisovalo to iste. Sedel som asi meter od wifi, lebo ked som v ubuntu, musim byt na kabli.

S tym routrom to je tak, ze sa donho neviem dostat ani s udajmi od poskytovatela netu. Takze mi ostava (na jeho radu) odniest mu to tam nech to resetne a prenastavi, lebo to ja neviem. A ked o 2 tyzden idem do skoly, tak neviem ci to stoji zato...

Má určitě tlačítko reset. Tím dostane výchozí jméno a heslo, brána bude pravděpodobně na 10.0.0.138. Předpokládám, jméno a heslo admin admin jsi zkoušel :-).

Pokud sis ty údaje nepřenastavoval sám, ale liší se od údajů od poskytovatele, je vysoce pravděpodobné, že se ti do routeru někdo z venčí naboural a změnil. Mohl bys napsat, co to je za zařízení?

Deathwing

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #28 kdy: 06 Září 2012, 12:16:13 »
Je to airlive wl-5460ap.
Skusal som admin-"nic", admin-admin a este jedno od mojho ISP. Nic.
Reset to ma, ale ako som uz pisal, este som to nerobil a netrufam si vrtat do toho, aby som sa nahodou neodstavil od netu aj vo windowse a na druhom pc.

beer

  • Host
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #29 kdy: 06 Září 2012, 12:32:39 »
Pokud tam nastavíš správně data od poskytovatele (přidělená ip, masky, brány, dns servery a pod, tak by to neměl být problém. Všechno je jednou poprvé :). Jak se říká "kdo se bojí, *censored* v síni".

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #30 kdy: 06 Září 2012, 13:09:06 »
Doporučuji aby jsi požádal někoho aby ti to nastavil. Přeci jenom nemáš standartní router od operátora a pokud nevíš kde co se musí poštelovat tak je opatrnost na místě. ;)

Mohl by jsi prosím vyzkoušet jednu věc, a to vyndat síťový kabel co vede do routeru jako zdroj internetu a ten strčit přímo do notebooku a zkusit jestli jde internet? Pokud by šel internet i bez tohoto routeru tak by se dalo pokračovat dále... ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Deathwing

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #31 kdy: 06 Září 2012, 15:36:42 »
Tak z anteny mi ide jeden kabel do takej malej ciernej krabicky, ktora je napojena do elektriky. Ten ked zapojim do notebooku, tak net nejde. Z tej malej ciernej krabicky potom ide dalsi kabel uz do routra. Ten ked zapojim do notebooku, net ide. Neviem, ktory kabel si myslel.

beer

  • Host
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #32 kdy: 06 Září 2012, 15:40:34 »
Citace
Ten ked zapojim do notebooku, net ide.

V tom případě máš modem (malá černá krabička), a pak router. Po resetu routeru by měl internet fungovat, protože je na routeru nezávislý. Ve výchozím nastavení po resetu jsou routery zpravidla funkční, je ale potřeba přenastavit zabezpečení, aby se tam nenaboural někdo, kdo nemá. Což už se u tebe stalo. Je potřeba změnit heslo admina a je potřeba nastavit zabezpečení wifi například na wpa2 a nastavit heslo, které je jiné, než defaultní. Nemáš téměř co zkazit.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #33 kdy: 06 Září 2012, 16:44:53 »
Citace
Ten ked zapojim do notebooku, net ide.

V tom případě máš modem (malá černá krabička), a pak router. Po resetu routeru by měl internet fungovat, protože je na routeru nezávislý. Ve výchozím nastavení po resetu jsou routery zpravidla funkční, je ale potřeba přenastavit zabezpečení, aby se tam nenaboural někdo, kdo nemá. Což už se u tebe stalo. Je potřeba změnit heslo admina a je potřeba nastavit zabezpečení wifi například na wpa2 a nastavit heslo, které je jiné, než defaultní. Nemáš téměř co zkazit.
@Beer prosím tě nezlob se ale on jasně napsal že má airlive wl-5460ap. a to není router a tudíš když ho resetuje tak mu nebude fungovat vůbec nic pač se to musí nastavit na AP přes pevnou ip adresu bez DHCP 192.168.10.252...
Opravdu pro začátečníka který toto nikdy nedělal to může být velký problém zvláště pokud po resetu bude bez internetu aby se mohl někde poradit ;)
Prosím už nikdy nikomu neraď aby něco resetoval pokud si nejsi 100% jist co děláš ;)

@Deathwing můžeš prosím poslat malinký screenshot to jak se snažíš zadat to jméno a heslo do toho "údajného" routeru? Dle mého názoru se snažíš připojit do toho routeru namísto do té wifiny...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

beer

  • Host
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #34 kdy: 06 Září 2012, 17:04:58 »
@RRadek Neužil
OK, omlouvám se za unáhlenou radu. V tom případě mi to schéma není vůbec jasné. Nevím, co znamená malá černá krabička, Deathwing tedy nemá žádný router.

Deathwing

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #35 kdy: 06 Září 2012, 17:11:31 »
http://i48.tinypic.com/2cx6idd.png
Myslel si toto?
Tu "adresu" som si zistil cez comand ipconfig -> default gateway.
http://i46.tinypic.com/j7t99y.jpg
... a toto je ta mala zahadna krabicka  ;D
« Poslední změna: 06 Září 2012, 17:19:43 od Deathwing »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #36 kdy: 06 Září 2012, 17:47:01 »
Tak to jsem si přesně myslel :)
Ta černá malinká krabička co máš je jen napájecí zdroj po síťovém kabelu pro UBNT anténu co máš nahoře na baráku a to jméno a heslo samozřejmě nemůžeš vědět, hlavně tady se wifina opravdu nenastavuje!!!
Musíš se připojit k tomu modrému AirLive síťovým kabelem...

Původně jsem se rozepsal jak na to ale pak jsem raději hodil šipku do skladu a vytáhl nějaký Airlive abych ti to ukázal názorně ;)
Dělej vše to co vidíš na obrázcích a koukej na kurzor myši :)

[příloha smazaná administrátorem]
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Deathwing

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #37 kdy: 06 Září 2012, 20:27:08 »
Tak som to skusil, ale nedostanem sa do toho. Ked mam "normalne" kablove pripojenie, ide net normalne, ale ta adresa 192.... nie. Ked prepnem na to AP 192.... kablove pripojenie, tak ta adresa 192..... stale nejde a navyse ani net nejde. Upravil som to presne podla obrazku. A uz som sa tesil... ;D :(

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #38 kdy: 06 Září 2012, 22:02:10 »
Když přepneš na to AP tak internet nemá jít to je v pořádku ;) Jen se tím přepneš pro komunikaci s Airlive.
Asi jsem ti špatně poradil IP, zítra až budu u počítače tak si pročtu návod konkrétně k tvému airlive :)
Neboj to zvládnem ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Deathwing

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #39 kdy: 07 Září 2012, 09:46:31 »
Ok, spolieham sa na teba, si asi moja jedina nadej  :D

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #40 kdy: 07 Září 2012, 10:21:53 »
Právě koukám do návodu a opravdu je to 192.168.100.252 takže návod jsem ti dal správně.
Pokud to nejde (mělo by, překontroluj důkladně co jsem ti posílal!)  tak to znamená že to někdo změnil a bude třeba zkusit jestli ti jde internet bez problémů bez Airlive přímo s připojením na tu malou černou krabičku. Potom by jsme se mohly schýlit k resetu toho airlive a nastavit vše od začátku.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Deathwing

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #41 kdy: 07 Září 2012, 11:27:08 »
Pripojeny kablom z airlivu, upravit pripojenie->pridat->zmenit nazov->odskrtnut tamto->v zalozke ipv4 zmenit na manualne a nastavit adresu, masku podsiete, branu, dns servery->ulozit->prepnut sa na to->pisat do firefoxu-> a nejde...
Internet mi ide aj ked som len napojdeny cez tu ciernu krabicku...

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #42 kdy: 07 Září 2012, 11:44:05 »
Tak pokud ti jde internet i bez toho airlive tak se nemusíš bát podržet resetovací tlačítko vzadu po dobu delší než 10 vteřin a pak už ti dle návodu půjde se k tomu připojit a nastavit si wifi ;)

Jinak manuál, mrkni na stranu 19 ;)
http://www.i4wifi.cz/inc/_doc/UserGuide/AP/5460AP/AirLive_WL-5460AP_Manual.pdf
« Poslední změna: 07 Září 2012, 11:49:17 od RRadek Neužil »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Deathwing

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #43 kdy: 07 Září 2012, 11:49:59 »
A v tom airlive "dnu" potom nebude treba nastavovat nic, iba zmenit ten kanal?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #44 kdy: 07 Září 2012, 11:55:19 »
Znova nastaviš SSID: to je pod jakým názvem bude síť. Pak na záložce Security si můžes nastavit heslo do sítě, Doporučuji WPA+tkip ;)
Neboj se, Internet když tak máš a pokud něčemu nebudeš rozumět tak pošleš foto a poradím, budu u compu do 17h tak to zvládneme :)
Nastav vše viz obrázek na str. 19 akorát SSID Region a Channel dej podle sebe ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Deathwing

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #45 kdy: 07 Září 2012, 12:00:04 »
Tak za daku hodinku sa do toho pustim. Dobre s nami a zle prec ;D

Deathwing

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #46 kdy: 07 Září 2012, 15:01:03 »
TAK TY SI SEF ! Uz to funguje.  :) :) Neobjavil sa ziadny problem. Velka vdaka ti za tvoj cas, rady a tvoj pristup. A teraz hura ponorit sa do tajov ubuntu ;D

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zmizla wifi zo zoznamu
« Odpověď #47 kdy: 07 Září 2012, 15:20:24 »
Rádo se stalo ;)
Vítej mezi námi :)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Zmizla wifi zo zoznamu [vyřešeno]
« Odpověď #48 kdy: 08 Září 2012, 11:57:47 »
Nějak jsem nenašel informaci, o kterou wifinu se jedná. Například Broadcom má zabugovaný driver. Jak tak pozoruji, RRAdek je velice čilý čistič. Jen aby to v tomto případě nebylo uspěchané prvenství ;).
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zmizla wifi zo zoznamu [vyřešeno]
« Odpověď #49 kdy: 08 Září 2012, 12:12:35 »
Určitě pokud má Deathwing zájem se v tom dále vrtat, tak můžeme ;)
@Deathwing> Pošli nám výpis z terminálu lspci, případně potvrď nebo vyvrať jestli jsi instaloval nějaké dodatečné ovladače té karty.

ps: čistit se musí, také určitě nemáš rád pokud ti někdo poradí něco co vede k nefunkčnosti ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.