Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: RIP DVD + prevod do DivX + pridani titulku [vyřešeno]  (Přečteno 8872 krát)

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
RIP DVD + prevod do DivX + pridani titulku [vyřešeno]
« kdy: 12 Ledna 2007, 01:47:27 »
Mam video DVD. Potreboval bych ho prevest do DivX. Zaroven bych chtel do obrazu doplnit nejaky text.
Nikdy jsem nic podobneho nedelal, proto bych potreboval poradit nejvhodnejsi programy (rozumej intuitivni :).

Zatim jsem testoval AviDemux, ale nemuzu tam najit funkci pro ripovani. Titulky jsem objevil, ale neda se nastavit jejich presne umisteni (napr. bych chtel do praveho dolniho rohu)

Predem diky za rady

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
RIP DVD + prevod do DivX + pridani titulku [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 12 Ledna 2007, 08:05:52 »
Na ripování použij K9copy, Acidrip, nebo dvdrip. Pro převod jsem použil Avidemux.
Dole vybrat třeba avi a pak dát "uložit". kde se zadá název i s příponou. Včera jsem to dělal poprvé( :O ), takže sám s tím neumím. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
RIP DVD + prevod do DivX + pridani titulku [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 12 Ledna 2007, 10:11:24 »
Avidemux je na převod do xvidu asi nejlepší program, s jakým jsem měl možnost pracovat. Pracuje rychle a výstup je velmi kvalitní. Na domovských stránkách byl návod na převod DVD-Xvid v češtině, změnil se však design stránek a odkaz DOCS vede na en. wiki, jestli to nevadí. Zkusím  ten český návod najít, jestli se mi to povede, hodím sem link. Jediným problémem je vstupní formát pro avidemux. Ripovat neumí. Jak už psal milhouse, ripni dvd něčím jiným (nejvíc se mi osvědčil dvdbackup - je pro příkazovou řádku,  lze k němu stáhnout GUI skript pro kommandera) nebo prostřednictvím k9copy stačí ripnout jen stream, který tě zajímá (nezapoměň nastavit výstup na DVD9, jinak bude k9 zbytečně komprimovat). Z ripnutého DVD pak vytáhneš vlastní videostream např. prostřednictvím VLC (má na to průvodce a mám ho radši než mplayer :D). VLC ho převede do mpegu zkousnutelného avidemuxem. Pak už nastoupí vl. avidemux. Text do obrazu by mohl avidemux prostřednictvím nějakého filtru taky zvládnout, jinak pak už nastupují střihací programy.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.