Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: mikrofon  (Přečteno 850 krát)

fakjuol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
mikrofon
« kdy: 27 Dubna 2014, 23:01:04 »
Ahoj,

mám dva následující problémy a nevím zda spolu souvisejí.

Přechod z w7 na Kubuntu 14.04 STL
Zvuková karta xonar dx pci-e

1) Přehrávání zvuku funguje v pořádku. Mic zapojuju do optickyho portu ovsem jako analog. Po instalaci kubuntu chvili mikrak funguje,  ovšem po dvou až třech hodinách po instalaci v něm začne šumět- resp neni mí např na ts rozumět - jakoby v pozadí foukal vítr (system 2x přeinstalovan, pokaždé stejny vysledek). Ve win7 vše ok.
- nyní jsem přeinstaloval pauze alsamixer na 1.0.27.2

2) Druhý problém mam s ovladacím panelem zvuku, respektive phonon framework. Když vlezu do druhé lišty nastaveni zvukoveho hardware - po změně zvukový zařízení se pořadí neuloží. Mám tam tři zařízení, jejich vypnutí se uloží.Ovšem pokud změním pořadí na svoji zvukovou kartu, uložím a  znovu načtu phonon framework, hodnoty jsou opět tam, kde před změnou, vyjma toho, že jsem zařízení vypnul. Viz příloha.

Jelikož jsem v linuxu naprostá lama, rád bych poprosil o seznam věcí, které budete chtít pro bližší popsání problému. Případně příkazy, které mam naházet do terminálu.

edit* Dokazal jsem izolovat problem. Nainstaloval jsem program audacity a nebyl tam na pozadí žádný šum. Na teamspeaku je šum stále. Měnil jsem všechny hodnoty v capture položce na teamspeaku, ovšem jedina, která funguje je alsa default- pod defaultem nevim jake se skryva zariizeni - toto zarizeni nasloucha a pri testovacim provozu je slyset hlas ale je tam i šum na pozadí. Lze nejak použít nějaký jiný ovladač nebo vnutit teamspeaku zařízení než které je uvedeno na seznamu v capture modu?

edit 2* Problem zatim stale jen s teamspeakem. A to at s werzi pro linux tak i pro windows pres wine 1.7.17.





[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 29 Dubna 2014, 21:36:58 od fakjuol »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.