Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém: po update xubuntu na 9.04 monitor není schopen zobrazit login obrazovku  (Přečteno 987 krát)

cochee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Problém jsem v kostce nastínil v předmětu... Vypadá to tak, že po natažení systému několikrát problikne myší kurzor "busy" vystřídaný modrou plochou, jak se monitor snaží zasynchronizovat obraz a tím to hasne, ale vypadá to často (během několika pokusů o boot) malinko jinak - jednou se mi dokonce stalo, že se login obrazovka objevila, ale po (korektním) přihlášení se po chvíli objevila znovu, opakováno snad desetkrát se stejným výsledkem. Jednou jsem v takové situaci (modrá plocha) odpojil stávající monitor a připojil jiný - a voilà, vše pracuje jak má, login screen se v pohodě objevil; po zpětném připojení původního monitoru nastala opět modrá plocha. Takže jsem si celkem jistý, že monitor nestíhá a neumí zasynchronizovat zobrazení přihlašovací obrazovky. Zajímavé je, že na xubuntu Intrepid to bylo v pohodě, FYI povýšení jsem neprováděl z instalačního média, ale přímo přes net. Co s tím - můžu nějak nastartovat bez X-ek jen do konzole a editovat nějaký script, aby se login screen zobrazoval v jiném rozlišení, případně jiný login screen s jiným rozlišením? Nerad bych zůstával qůli toho u Intrepidu, když jde o takovou hloupost.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.