Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přenesení nastavení ze zašifrovaného HOME  (Přečteno 752 krát)

Petr_Vym

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Přenesení nastavení ze zašifrovaného HOME
« kdy: 14 Ledna 2012, 22:57:22 »
Po nestandartním vypnutí Xubuntu se nemůžu přihlásit do X. Složku HOME mám šifrovanou.  Vyzkoušel jsem kde co, ale bez úspěchu. Přes recovery se v konzoli dostanu až k datům. Vytvořil jsem nového uživatele a chci přesunout obsah původního HOME tomuto uživateli. Data dokážu, ale nevím jak přenést nastavení a co vše vlastně můžu přenést. Prosím, nemáte někdo nápad jak na to? Jsem jen lehce pokročilý uživatel... Díky

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Přenesení nastavení ze zašifrovaného HOME
« Odpověď #1 kdy: 14 Ledna 2012, 23:09:33 »
Často při nemožnosti přihlášení pomáhá pouhé zkopírování /etc/skel do /home/uzivatel
Kód: [Vybrat]
sudo cp /etc/skel/* /home/uzivatel
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Přenesení nastavení ze zašifrovaného HOME
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2012, 19:15:06 »
Nevíme k jaké došlo chybě, a tak nevíme, co vše můžeš přenést. Může být chyba v konfiguračním souboru, který po přenesení do nového HOME bude dělat neplechu. Potřebovali bychom chybové hlášky, logy.

Po přenesení svých souborů (dokumentů) a základních nastavení aplikací (viz skryté soubory v HOME) by ale neměl být problém.

Petr_Vym

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Přenesení nastavení ze zašifrovaného HOME
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2012, 20:51:17 »
Dokumenty se mi podařilo přenést na nového uživatele na stejném systému (instalaci) a ještě zálohovat na externí HDD pomocí
Kód: [Vybrat]
sudo ecryptfs-recover-private. Ale netuším jak a kam přenést skryté soubory z HOME na nového uživatele tak , aby to fungovalo. Aby někde v tom nastavení nebyly odkazy třeba na HOME původního uživatele nebo jeho jméno či UID... Lze vůbec přenést toto nastavení ze šifrovaného HOME na nešifrované?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.