Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Picasa  (Přečteno 2183 krát)

Kodo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Picasa
« kdy: 17 Dubna 2009, 11:28:22 »
Dobry den, pouze pro zacatek jedno velke BRAVO pro xubuntu. Pul roku jsem mel mandrivu 2009 KDE na laptopu / jeste k tomu 4xCD a knizku/, a pul roku jsem se trapil.
Xubuntu po 24 hodine provozu, funguje vsechno. Wifi, skype, zvuk, quanta ... Jeste napriklad nezlobi klavesnice a mys, a nastartuje se za nedlouho.
Na stesti take nema efekty, jednicka. Furt jsem cet o tom KDE nebo GNOME. Ono opravdu je to vzdy uprostred. XFCE.

Pouze mala otazka:

Zkousim do zdroju pridat google zdroje jak je popsane na: http://wiki.ubuntu.cz/Picasa

Tady to jsem pridal uspesne: deb http://dl.google.com/linux/deb/ stable non-free

a take zadal uspesne do terminalu prikaz: wget -q -O - http://dl.google.com/linux/linux_signing_key.pub | sudo apt-key add -

ale i nadale do spravce programu kdys zadam Picasa neni tam. Mam tam:

show all application a zadam do search picasa a neni tam.

Nevite nahodou co jeste je potreba udelat pro pridani zdroje.

Dekuji Vam a zdravim




Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Picasa
« Odpověď #1 kdy: 17 Dubna 2009, 11:31:26 »
sudo apt-get update
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

Kodo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Picasa
« Odpověď #2 kdy: 17 Dubna 2009, 11:36:04 »
Furt nic, nacetlo se ale nemam napriklad nic a ni v Third party application

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Picasa
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2009, 13:04:35 »
Dobrý den,
a kde hledáte? V přidat/odebrat programy nebo přímo v Synapticu? skuste do terminálu zadat
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install picasa a instalace by měla proběhnout.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

Kodo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Picasa
« Odpověď #4 kdy: 17 Dubna 2009, 14:07:34 »
Dobry den dekuji.

Po prikazu sudo apt-get install picasa se nainstaloval Picaso.

Hledal jsem v přidat/odebrat pprogra a take v  Synapticu. Nevim proc to tam neni. Asi je potreba jeste neco udelat.

Take zkousim instalovat operu a nemuzu je najit i kdys zdroje asi tam uz jsou. medlbuntu



compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Picasa
« Odpověď #5 kdy: 17 Dubna 2009, 14:45:10 »
Používám taky Picasa, ale do zdrojů jsem si to nedával, protože zrovna u tohoto softwaru si nejsem jist, že jsou novější verze lepší, než starší. Platí to i pro verze pro zastaralý OS (WXP).
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Picasa
« Odpověď #6 kdy: 17 Dubna 2009, 15:05:11 »
Dobry den dekuji.

Po prikazu sudo apt-get install picasa se nainstaloval Picaso.

Hledal jsem v přidat/odebrat pprogra a take v  Synapticu. Nevim proc to tam neni. Asi je potreba jeste neco udelat.

Jestli instalace proběhla příkazem v terminálu, tak jste v Synapticu pouze špatně hledal  ;) Patrně máte zapnuty nějaké filtry (Ta tlačítka sekcí vlevo dole) nebo jste hledal rychlým hledáním, které občas blbne. Jsem rád, že jsem Vám pomohl.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

Kodo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Picasa
« Odpověď #7 kdy: 17 Dubna 2009, 15:43:28 »
Dekuji Vam za odpoved a help. Asi jsem spatne hledal. Nevim.
Ono to Picaso je pro kluka. On je na to zvykli. U Mandrive jsem mel pres wine instalovanu verzi windows a ta opravdu bezela lib nez pro linux.
Ale vypada to ze asi bude pouzivat digiCam. Bezi na xubuntu vyborne a je o tridu up nez Picaso.

Dekuji a zdravim

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Picasa
« Odpověď #8 kdy: 17 Dubna 2009, 15:46:33 »
Tohle by mě zajímalo, kde začátečníci dělají chybu. Tohle je už několikátý theard, který tady za poslední dobu od začátečníků vidím se stejným problémem.

Kodo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Picasa
« Odpověď #9 kdy: 17 Dubna 2009, 19:02:51 »
Tak to nevim. Jak jsem psal na zacatku, pul roku jsem pouzival Mandrivu 2009 a KDE a tam je to o trosku jinak. Opravdu porad nevidim Picaso ve spravce programu. Take nemam napriklad nic v Third party application i kdys dobre je zadano vse. Vidite ze i picaso jsem nainstaloval.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Picasa
« Odpověď #10 kdy: 17 Dubna 2009, 19:49:23 »
Tak to nevim. Jak jsem psal na zacatku, pul roku jsem pouzival Mandrivu 2009 a KDE a tam je to o trosku jinak. Opravdu porad nevidim Picaso ve spravce programu. Take nemam napriklad nic v Third party application i kdys dobre je zadano vse. Vidite ze i picaso jsem nainstaloval.
Jsem to schválně vyzkoušel. Vše bezproblémů - napíšu přesný postup :)
1. Přidal jsem zdroj a klíč
2. Obnovil jsem zdroj (automaticky v ubuntu)
3. Spustil jsem Synaptic
4. Stiskl jsem tlačítko hledat
5. Zadal jsem picasa
6. Výsledek byl nalezen (označen na levém sloupcy - výsledky hledání)
7. Z "výsledky hledání" jsem přepnul na "původ" a vybral daný zdroj -> také zobrazí picasu

Taky nevím, kde dělají chybu, mě se tohle snad ještě nestalo.

Kodo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Picasa
« Odpověď #11 kdy: 17 Dubna 2009, 22:12:34 »
Dekuji, ono to drhlo v bode 3 a 4. Zadal jsem do policka rychle hledat picaso, pak stiskl tlacitko.
Tet jsem prvne jak jste popsal stiskl tlacitko pak zadal picaso. Tet je to v poradku.

Ono, nekdo je zviklej na obraceni postup vyhledavani.

Zdravim

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Picasa
« Odpověď #12 kdy: 18 Dubna 2009, 12:15:44 »
Používám taky Picasa, ale do zdrojů jsem si to nedával, protože zrovna u tohoto softwaru si nejsem jist, že jsou novější verze lepší, než starší. Platí to i pro verze pro zastaralý OS (WXP).

mas tam stable a testing repozitar (na google)
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

Kodo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Picasa
« Odpověď #13 kdy: 18 Dubna 2009, 12:53:18 »
Kdo pouziva Picaso a potrebuje s fotkami neco udelat doporucuji zkusit digiCam. Ja jsem na Win hodne pouzival Irfan view a ekvivalent digiCam s plugin-ima.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.