Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak vyzkoušet Unity ?  (Přečteno 6520 krát)

libcha

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Jak vyzkoušet Unity ?
« kdy: 14 Dubna 2011, 17:45:52 »
Ahoj,
chtěl bych kromě moudrých řečí tady i jinde utvářet svůj názor na unity i vlastní zkušeností,
nicméně nepřišel jsem na způsob, jak ho spustit:
1) první pokus nabízel v dailybuildech jen alternate media - zvolil jsem tedy virtualbox, nainstaloval, spustil, a - samozřejmě - ubuntu řeklo že výkon hardware na unity nestačí a nacpal mi gnome
2) po týdnu jsem v dailybuildech našel už livecd. S nadějí jsem bootoval - leč zase zůstalo u gnome. Zkoušel jsem se odhlásit a zvolit jiného windowmanagera na přihlašovací obrazovce - ale tam ani taková možnost není. Různé hacky nepomohly a systém se tvářil, že je všechno v pořádku a od začátku byl stavěný s tím že tam je jen gnome.
3) počkal jsem tedy na betu-2, řka, že to už musí být tak blízko finálnímu vadání, že tam prostě unity bude. Nabootoval jsem - a není. Zase se mi tam vysmívá starý ohraný gnome 2.32 desktop.

Tak kam se přede mnou ten zázrak schovává? Zas tak slabý komp nemám (v porovnání s cílovými netbooky), aby musel trpět fallbackem z důvodu nedostatku v hw (P4-3GHz, GF7600GT, 2GB-RAM).
Díky za reakce...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #1 kdy: 14 Dubna 2011, 17:47:35 »
Pro Unity je třeba podpora 3D akcelerace (jede na Compizu). Tj. VirtualBox = bez šance, z LiveCD jen u karet Intel (pro 3D akceleraci u karet ATi a Nvidia jsou potřeba nesv. ovladače, které na CD z licenčních důvodů nejsou).

Takže asi tak -- vtipný, co?

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #2 kdy: 14 Dubna 2011, 18:07:56 »
VirtualBox 4 rozhodně není bez šance, běhá to obstojně. Pokud máš použitelnou grafiku, zapneš 3D podporu v nastavení hosta, přidělíš nějakou videopaměť a v hostujícím Narwhalovi nainstaluješ balík virtualbox-ose-guest-utils.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #3 kdy: 14 Dubna 2011, 18:10:57 »
VBox 4 mám a stejně mi tam Unity neběží. Koneckonců mi tam neběží ani Compiz (přídavky i povolenou 3D akceleraci mám).

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #4 kdy: 14 Dubna 2011, 18:14:32 »
Mně jo :) Na HD4870
« Poslední změna: 14 Dubna 2011, 18:16:17 od GdH »

libcha

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #5 kdy: 14 Dubna 2011, 18:15:49 »
S tím virtualboxem mám ještě dva problémy - jednak si s hostovaným systémem zaplácnu celé volné místo na disku (8G - ne, nemám tolik P, ale tak malý disk), a druhak nemá nějaké kernel moduly či co, no zkrátka tam asi nedostanu rozumně použitelnej výkon, i kdyby technologie byla dobrá.

Ještě je jedna možnost - (neomdlít prosím) - prakticky už Kubuntu 11.04 používám jako nejpoužívanější systém, takže bych mohl nějak unity-desktop dostat tam. Dá se to nějak rozumně doinstalovat? A dá se to pak zas odinstalovat, aniž bych si tím rozhnojil systém? Chci to spíše jen vyzkoušet, ne tím nahradit zabydlené KDE... (ta druhá otázka byla myšlená tak, že s tím mám špatné zkušenosti - třeba když jsem nainstaloval uzavřený nvidií ovladače a pak je dal zas odstranit, systém už nenaběh a musel jsem se v něm chvíli vrtat v záchranném módu (a znovu je nainstalovat) (ale to tu teď neřešte, já vím, počítám s tím, je to beta atd...).

jmp

  • Host
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #6 kdy: 15 Dubna 2011, 08:04:40 »
VBox 4 mám a stejně mi tam Unity neběží. Koneckonců mi tam neběží ani Compiz (přídavky i povolenou 3D akceleraci mám).

compiz mi beha (unity jsem ale zatim nezkousel) ono je potreba rucne vytvorit nove moduly po kazde instalaci noveho jadra pomoci
Kód: [Vybrat]
/etc/init.d/vboxadd setup(kdyz na to zapomenu, tak se pak taky divim, ze uz to zase nejede)
taky jsem pridelil virtualni grafice vice pameti, nez tam bylo defaultne...

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #7 kdy: 15 Dubna 2011, 09:59:55 »
Pro Unity je třeba podpora 3D akcelerace (jede na Compizu). Tj. VirtualBox = bez šance, z LiveCD jen u karet Intel (pro 3D akceleraci u karet ATi a Nvidia jsou potřeba nesv. ovladače, které na CD z licenčních důvodů nejsou).

Takže asi tak -- vtipný, co?
Tak nevím - instaloval jsem o víkendu betu a LiveCD mi najelo s Unity. Docela mě to překvapilo, vzhledem k tomu, že mám Radeon HD5750. Prostředí bylo sice pomalé, pohyb oken sekaný, ale Unity to bylo. Takže buď Unity nevyžaduje 3D akceleraci a nebo už jsou svobodné ovladaře radeon schopné tu akceleraci (byť s mizerným výkonem) zvládnout i na novějších kartách.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #8 kdy: 15 Dubna 2011, 13:05:42 »
Pro Unity je třeba podpora 3D akcelerace (jede na Compizu). Tj. VirtualBox = bez šance, z LiveCD jen u karet Intel (pro 3D akceleraci u karet ATi a Nvidia jsou potřeba nesv. ovladače, které na CD z licenčních důvodů nejsou).

Takže asi tak -- vtipný, co?
Tak nevím - instaloval jsem o víkendu betu a LiveCD mi najelo s Unity. Docela mě to překvapilo, vzhledem k tomu, že mám Radeon HD5750. Prostředí bylo sice pomalé, pohyb oken sekaný, ale Unity to bylo. Takže buď Unity nevyžaduje 3D akceleraci a nebo už jsou svobodné ovladaře radeon schopné tu akceleraci (byť s mizerným výkonem) zvládnout i na novějších kartách.

Unity už má i 2D verzi.

Jirina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 126
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #9 kdy: 15 Dubna 2011, 18:17:35 »
VBox 4 mám a stejně mi tam Unity neběží. Koneckonců mi tam neběží ani Compiz (přídavky i povolenou 3D akceleraci mám).

Ve virtualboxu 4.0.4 běží Ubuntu 11.04 s Unity bez problémů !!!
Stačí doinstalovat ovladače ve virtualizovaném systému:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update
sudo apt-get install virtualbox-ose-guest-utils

P.S. Klasické nainstalování přídavků pro hosta z virtualboxu nepomůže (i když v Alfa2 mi to fungovalo i s tím), je třeba postup viz výše.

Důkaz:


[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 15 Dubna 2011, 18:25:38 od Jirina »
Dell Latitude E6400, Ubuntu 13.10 + W8.1

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #10 kdy: 24 Dubna 2011, 15:06:45 »
Teď jsem si po delší době pustil VBox s Natty a zjistil jsem, že Unity nestačí paměť grafiky. Dřív mi stačilo přidělit 96MB, teď jsem musel přidat na 128MB, což je maximum, co ve VBoxu nastavit jde.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #11 kdy: 24 Dubna 2011, 21:55:00 »
Mě by spíš zajímalo, co se stane s Maverickem po upgradu - přidá se Unity jako nová session, nebo natvrdo nahradí klasické GNOME?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #12 kdy: 24 Dubna 2011, 21:59:01 »
Mě by spíš zajímalo, co se stane s Maverickem po upgradu - přidá se Unity jako nová session, nebo natvrdo nahradí klasické GNOME?

Stane se z Mavericka Natty, co bys očekával? V Natty máš na výběr session i s klasickým Gnome, ale výchozí je Unity.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #13 kdy: 24 Dubna 2011, 22:17:53 »
Mě by spíš zajímalo, co se stane s Maverickem po upgradu - přidá se Unity jako nová session, nebo natvrdo nahradí klasické GNOME?

Stane se z Mavericka Natty, co bys očekával? V Natty máš na výběr session i s klasickým Gnome, ale výchozí je Unity.

Při takto zásadní změně bych očekával dialog která session se má nastavit jako výchozí, případně jestli se vůbec má Unity instalovat.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #14 kdy: 24 Dubna 2011, 22:29:38 »
Ale je to velmi neodladené na to, že to má vo štvrtok premiéru. Ba aj hamba. Teraz idem sice iba na integrovanej grafike(HD4250)(PhenomII X4 3.2GHz) a ako dalo by sa povedať, že to laguje.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6021
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #15 kdy: 25 Dubna 2011, 21:47:38 »
Ale je to velmi neodladené na to, že to má vo štvrtok premiéru. Ba aj hamba. Teraz idem sice iba na integrovanej grafike(HD4250)(PhenomII X4 3.2GHz) a ako dalo by sa povedať, že to laguje.
To by jsi mohl za pár šupů koupit starů Nvidiu a nic by nelagovalo. Ale je třeba si rýpnout, že?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #16 kdy: 25 Dubna 2011, 22:01:31 »
Ale je to velmi neodladené na to, že to má vo štvrtok premiéru. Ba aj hamba. Teraz idem sice iba na integrovanej grafike(HD4250)(PhenomII X4 3.2GHz) a ako dalo by sa povedať, že to laguje.
To by jsi mohl za pár šupů koupit starů Nvidiu a nic by nelagovalo. Ale je třeba si rýpnout, že?

Uživatel tu není od toho, aby se přizpůsoboval operačnímu systému, ba dokonce kupoval i HW pro OS. Má to být jinak. Když to nejde, něco je tady špatně  :( , mě ten INTEL v netbooku jde okej :D
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Jak vyzkoušet Unity ?
« Odpověď #17 kdy: 25 Dubna 2011, 22:23:24 »
Ale je to velmi neodladené na to, že to má vo štvrtok premiéru. Ba aj hamba. Teraz idem sice iba na integrovanej grafike(HD4250)(PhenomII X4 3.2GHz) a ako dalo by sa povedať, že to laguje.
To by jsi mohl za pár šupů koupit starů Nvidiu a nic by nelagovalo. Ale je třeba si rýpnout, že?

Uživatel tu není od toho, aby se přizpůsoboval operačnímu systému, ba dokonce kupoval i HW pro OS. Má to být jinak. Když to nejde, něco je tady špatně  :( , mě ten INTEL v netbooku jde okej :D
K+. Nvidiu som predal. Idem asi kupovať HD6870.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.