Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí  (Přečteno 64724 krát)

Kedrigern

Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #100 kdy: 19 Ledna 2011, 11:19:35 »
Tak: http://www.root.cz/zpravicky/2d-unity-nebude-soucasti-ubuntu-11-04/

Doufám, že se všichni dětinští spameři uklidní:
Citace
Pro Natty máme v plánu Unity 3D a klasické Gnome

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #101 kdy: 20 Ledna 2011, 11:21:04 »
Má niekto screeny s poslednej verzie gnome shell?

Ahoj toto byl poslední Screen Gnome Shell. Já osobně jej aktivně používám a testuji a testuji :D
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #102 kdy: 20 Ledna 2011, 11:27:55 »
Tak: http://www.root.cz/zpravicky/2d-unity-nebude-soucasti-ubuntu-11-04/

Doufám, že se všichni dětinští spameři uklidní:
Citace
Pro Natty máme v plánu Unity 3D a klasické Gnome

Asi hodně lidí bude rádo, že klasické Gnome bude zachované. Já jsem ale spíš zvědav na Unity. Nezkoušel jsi prosím instalovat to 2D?? Nastavil jsem originál repo projektu, ale stále mi tam chyběla nějaká závislost. Pokud poradíš budu moc rád. Díky!
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

Chavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 223
  • Ubuntu Studio 10.10
    • BKphoto
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #103 kdy: 20 Ledna 2011, 13:26:07 »
Má niekto screeny s poslednej verzie gnome shell?

Ahoj toto byl poslední Screen Gnome Shell. Já osobně jej aktivně používám a testuji a testuji :D

A akú máš teraz verziu GS?
CPU: Duo T1600, RAM: 2gb, VGA: Intel GMA X3100Gfx, HDD 250gb, external HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1000GB

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #104 kdy: 20 Ledna 2011, 15:00:54 »
Má niekto screeny s poslednej verzie gnome shell?

Ahoj toto byl poslední Screen Gnome Shell. Já osobně jej aktivně používám a testuji a testuji :D

A akú máš teraz verziu GS?

Po aktualizaci mám 2.91.5 ale měla by snad být už i 2.91.6, ale aktualizace mi to prozatím pro Ubuntu nenabízí.
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

Chavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 223
  • Ubuntu Studio 10.10
    • BKphoto
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #105 kdy: 20 Ledna 2011, 15:58:50 »
Ja som si stiahol nejaký tar.gz balík s označením 2.91.5 no v tom sa moc nevyznám. Dá sa GS nejako ľahšie zaktualizovať? Ja mám teraz tú verziu čo mi ponúka synaptic (asi 2.32.5). Mám ale distro ubuntu studio 10.10.
CPU: Duo T1600, RAM: 2gb, VGA: Intel GMA X3100Gfx, HDD 250gb, external HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1000GB

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #106 kdy: 20 Ledna 2011, 18:35:02 »
Ja som si stiahol nejaký tar.gz balík s označením 2.91.5 no v tom sa moc nevyznám. Dá sa GS nejako ľahšie zaktualizovať? Ja mám teraz tú verziu čo mi ponúka synaptic (asi 2.32.5). Mám ale distro ubuntu studio 10.10.

aaaaa tak to je ono. Maverick nepodporuje prozatím nové verze, nebo alespoň nevím o tom. Já mám nainstalovanou Alphu Natty a tam jsem přidal PPA. Taže asi nevyzkoušíš. Ale optej se tady ještě jestli to na 10.10 náhodou také nejde. V tomto ti moc neporadím :(
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

Milou3

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #107 kdy: 24 Ledna 2011, 23:10:31 »
Trošku se některým reakcím s definitivním nádechem divím. Spousta z diskutujících se opírá do uživatelů Windows, že jsou neochotní opouštět určité návyky a učit se něco novějšího, třeba i dokonalejšího. Ve chvíli, kdy se naskytne možnost posunout se v Ubuntu někam jinam, k něčemu novému - možná lepšímu, možná horšímu (ale kdo to dnes dokáže říct, že?), vypadá to, jako by mělo Ubuntu padnout na zadek  ;D

Já sám rozhodně nejsem 100% přesvědčen o tom, že je současný Gnome panel optimální řešení. Věřím, že je možné vymýšlet stále nové, lepší a efektivnější panely, lišty.. cokoliv! Možná, že Unity není lepší ani efektivnější, ale rád bych se na něj blíže podíval, než začnu vykřikovat "s Ubuntu končím atd." Tenhle přístup mi vážně připadá "natvrdlý", čímž se nechci nikoho dotknout.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #108 kdy: 25 Ledna 2011, 14:54:28 »
Ja síce už dlhšie používam ArchLinux ale Unity ako projekt neodsudzujem.Keď to bude mať nejakú kvalitu tak to bude vidieť.To isté platí aj v opačnom prípade.Buď budú reakcie pozitívne alebo negatívne.Určite budú aj také aj také aj keby to bolo najdokonalejšie prostredie.Jediné čo môžu dokaziť je, že Unity bude pomalé a nestabilné ako je tomu u netbook edície teraz.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #109 kdy: 26 Ledna 2011, 09:06:02 »
Trošku se některým reakcím s definitivním nádechem divím. Spousta z diskutujících se opírá do uživatelů Windows, že jsou neochotní opouštět určité návyky a učit se něco novějšího, třeba i dokonalejšího. Ve chvíli, kdy se naskytne možnost posunout se v Ubuntu někam jinam, k něčemu novému - možná lepšímu, možná horšímu (ale kdo to dnes dokáže říct, že?), vypadá to, jako by mělo Ubuntu padnout na zadek  ;D

Já sám rozhodně nejsem 100% přesvědčen o tom, že je současný Gnome panel optimální řešení. Věřím, že je možné vymýšlet stále nové, lepší a efektivnější panely, lišty.. cokoliv! Možná, že Unity není lepší ani efektivnější, ale rád bych se na něj blíže podíval, než začnu vykřikovat "s Ubuntu končím atd." Tenhle přístup mi vážně připadá "natvrdlý", čímž se nechci nikoho dotknout.

Jistě, ale tato změna v "ovládání" je, myslím si, naprosto něco nového. To přirovnání ke konzervativním uživatelům windows moc nesedne, protože ať gnome (panel), kde, windows nebo mac, nebo jiné grafické prostředí se chovají a vypadají celkem podobně.
Docela souhlasím s tím, jak tady výše někdo psal, že unity se hodí spíš na zařízení s dotykovým lcd.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Milou3

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #110 kdy: 26 Ledna 2011, 12:51:09 »
Pro sabraq:  já si naopak myslím, že to přirovnání docela sedí - psal jsem totiž v této spojitosti o změně návyků a ne jen o "ovládání". Ale pravděpodobně se Unity bude stylem ovládání od ostatních prostředí lišit nejvýrazněji. Takový Office 2007 se oproti open office nebo jiným starším verzím MS Office liší naprosto zásadně - a toto uspořádání bylo taky něco nového - někomu se nelíbí, ale pro mě je to zatím nejlepší ovládání v kanc. balících, které jsem kdy vyzkoušel.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #111 kdy: 26 Ledna 2011, 13:02:29 »
Pro sabraq:  já si naopak myslím, že to přirovnání docela sedí - psal jsem totiž v této spojitosti o změně návyků a ne jen o "ovládání". Ale pravděpodobně se Unity bude stylem ovládání od ostatních prostředí lišit nejvýrazněji. Takový Office 2007 se oproti open office nebo jiným starším verzím MS Office liší naprosto zásadně - a toto uspořádání bylo taky něco nového - někomu se nelíbí, ale pro mě je to zatím nejlepší ovládání v kanc. balících, které jsem kdy vyzkoušel.

Solidní fláám ;D.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Milou3

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #112 kdy: 26 Ledna 2011, 13:15:42 »
Pro sabraq: nebuď takovej balvan  ;D

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #113 kdy: 26 Ledna 2011, 21:49:08 »
Pro sabraq: nebuď takovej balvan  ;D

Ale ne, já ten názor neberu. Jak se tady objeví názory toho typu, který jsi popsal, tak naopak - že linux není potenciální alternativa pro všechny uživatele windows. A lpění na windows nebude tak v tom, že jsou uživatelé konzervativní, ale spíš ve snadno dostupném warezu.

Zpět k Unity - s výkřiky o konci Ubuntu nesouhlasím, nemám totiž křišťálovou kouli.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Milou3

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #114 kdy: 27 Ledna 2011, 08:17:22 »
Pro sabraq: já jen, že ta tvoje reakce vyzněla posměvačně ;) Snadna přistupnost warezu na tom má rozhodně větší podíl než neochota uživatelů, to souhlasím. Když by se po warezu šlapalo tak jak má a hrozily by větší postihy, věřím, že by spousta lidí zvolila jako možnost linuxové distribuce. Znám to ze svého okolí a vlastně i od sebe. Dlouhou dobu jsem využíval nelegální kopie operačních systémů, potom jsem se dočetl něco bližšího o linuxu a ejle, ono to jde i jinak. Jen si zvyknout na jiný sw, občas nějaká nutnost vyhledávání rad na diskuzích .. ale to už odbíhám od tématu. 

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #115 kdy: 27 Ledna 2011, 13:08:25 »
Snadno dostupný warez (softwarový) se podle mě průměrných uživatelů moc netýká - jejich běžnou činností je facebook, youtube atd... občas si stáhnou nějakou tu hudbu nebo film, ale to v Linuxu taky neni problém. A software krást nemusej, protože neni důvod - antivir neni potřeba, drahej OS taky ne, a vlastně ke většině programům existuje alternativa.
Spíš si myslim, že to je právě z toho důvodu, že v Linuxu se toho spoustu nastavuje terminálem... ve Winech tohle nikdo dělat nemusí, spustí předem nainstalovanej systém a nemusí už nic dělat. V linuxech je to většinou složitější...
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Kedrigern

Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #116 kdy: 27 Ledna 2011, 13:16:51 »
Snadno dostupný warez (softwarový) se podle mě průměrných uživatelů moc netýká - jejich běžnou činností je facebook, youtube atd... občas si stáhnou nějakou tu hudbu nebo film, ale to v Linuxu taky neni problém. A software krást nemusej, protože neni důvod - antivir neni potřeba, drahej OS taky ne, a vlastně ke většině programům existuje alternativa.
Spíš si myslim, že to je právě z toho důvodu, že v Linuxu se toho spoustu nastavuje terminálem... ve Winech tohle nikdo dělat nemusí, spustí předem nainstalovanej systém a nemusí už nic dělat. V linuxech je to většinou složitější...
Právěže týka. Běžný uživatel má to, co mu dáš.
Když mu dáš Windows bez licence, tak mu to je jedno. Pak nemá důvod měnit. Ale třeba 60% těchto lidí by v přímé konfrontaci: "Zaplať za licenci, nebo jdi k OS zdarma" volila změnu.

Běžný uživatel nic terminálem nenastavuje. Ve skutečnosti je terminálem nutné nastavovat blbosti jako 3D akceleraci, co potřebují pokročilejší uživatelé. Jiní se také neptají na forech.

Je dost uživatelů, kteří si neumí vytvořit složku. Těm je opravdu jedno jak se zprovozňuje grafická karta. A tato největší masa své problémy neřeší prostřednictvím fóra - čili ji nevidíme.

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #117 kdy: 27 Ledna 2011, 15:04:24 »
Snadno dostupný warez (softwarový) se podle mě průměrných uživatelů moc netýká - jejich běžnou činností je facebook, youtube atd... občas si stáhnou nějakou tu hudbu nebo film, ale to v Linuxu taky neni problém. A software krást nemusej, protože neni důvod - antivir neni potřeba, drahej OS taky ne, a vlastně ke většině programům existuje alternativa.
Spíš si myslim, že to je právě z toho důvodu, že v Linuxu se toho spoustu nastavuje terminálem... ve Winech tohle nikdo dělat nemusí, spustí předem nainstalovanej systém a nemusí už nic dělat. V linuxech je to většinou složitější...
Právěže týka. Běžný uživatel má to, co mu dáš.
Když mu dáš Windows bez licence, tak mu to je jedno. Pak nemá důvod měnit. Ale třeba 60% těchto lidí by v přímé konfrontaci: "Zaplať za licenci, nebo jdi k OS zdarma" volila změnu.

Běžný uživatel nic terminálem nenastavuje. Ve skutečnosti je terminálem nutné nastavovat blbosti jako 3D akceleraci, co potřebují pokročilejší uživatelé. Jiní se také neptají na forech.

Je dost uživatelů, kteří si neumí vytvořit složku. Těm je opravdu jedno jak se zprovozňuje grafická karta. A tato největší masa své problémy neřeší prostřednictvím fóra - čili ji nevidíme.

To je sice pravda, na druhou stranu se mi u winů nikdy nestalo, že by po aktualizaci přestal fungovat nějaký ovladač (v mým případě zvuk), ale v Ubuntu se mi to stalo. Takže pokud by opravdu nastala situace, že by se všechno tak striktně kontrolovalo, tak by spousta lidí zůstala u Win z hlediska jednoduchosti (tohle jsem myslel tím terminálem).
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #118 kdy: 27 Ledna 2011, 17:12:56 »
To je sice pravda, na druhou stranu se mi u winů nikdy nestalo, že by po aktualizaci přestal fungovat nějaký ovladač (v mým případě zvuk), ale v Ubuntu se mi to stalo. Takže pokud by opravdu nastala situace, že by se všechno tak striktně kontrolovalo, tak by spousta lidí zůstala u Win z hlediska jednoduchosti (tohle jsem myslel tím terminálem).

Ty jsi asi neprošel aktualizací winXP SP2 -> SP3, kdy přestala fungovat polovina nainstalovaného softwaru (hlavně her, o ovladačích nemluvě)...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #119 kdy: 27 Ledna 2011, 18:51:06 »
Tak Unity jsem chvíli zkoušel a šel jsem zase zpět na GS. Prostě ty textový sloupky mi vyhovujou. Ale tabletová budoucnost si Unity oblíbí.
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #120 kdy: 31 Ledna 2011, 12:14:36 »
To je sice pravda, na druhou stranu se mi u winů nikdy nestalo, že by po aktualizaci přestal fungovat nějaký ovladač (v mým případě zvuk), ale v Ubuntu se mi to stalo. Takže pokud by opravdu nastala situace, že by se všechno tak striktně kontrolovalo, tak by spousta lidí zůstala u Win z hlediska jednoduchosti (tohle jsem myslel tím terminálem).

Ty jsi asi neprošel aktualizací winXP SP2 -> SP3, kdy přestala fungovat polovina nainstalovaného softwaru (hlavně her, o ovladačích nemluvě)...
Presne tak.Čo sa týka podpory nepodporovaného( :D) HW tak linux je na tom lepšie.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #121 kdy: 31 Ledna 2011, 12:43:48 »
Nevěřim tomu, pokud si přečtete začátek tohodle topicu narazíte na moje celkem ostré reakce k novému konceptu Unity. Ale teď jsem do toho šel fakt pohlavě a na notebooku upgradoval na 10.10 a nakopl Unity. Byl jsem zvyklý používat Docky na spodní liště ve stylu Maca. Takže přesunutí do leva mi nevadilo. Je fakt, že pokud někde nějaké pixely chybí, tak to je vždy na výšku né na šířku. Ale upřímně se nenávidím za to, že jsem si zvykl na _,[],X vlevo a dost často si nepřesným tačpedíkovaním zavřu okno při snaze o výběr prvních položek v panelu.

Celkově však hodnotím Unity kladně a na notebooku nebo jednomonitorové pracovní stanici to může být super.
Až na toho nechutného správce souborů, ať tam nechají nautilus a nesnaží se mi seskupovat soubory a aplikaci do toho fullscreenového hnusu.
Taky bych ocenil kdyby začali pracovat na designu, křížkované bíločerné popisky ikonek je zlo. ;D

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #122 kdy: 06 Února 2011, 11:40:11 »
Tak teď jsem se díval na Gnome 3 a vypadá opravdu čím dál lépe http://gnome3.org/
Unity mi přijde jako kopie Gnome Shellu.....

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #123 kdy: 06 Února 2011, 12:10:00 »
Aj mne to tak príde. Ale o čo ide luďom v Canonicale? Ide im o Qt...aby app, ktoré používajú tieto knižnice splývali s prostredím.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

foitt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #124 kdy: 12 Února 2011, 08:16:50 »
na druhou stranu možná že naopak to bude přijatelný pro ty začátečníky.... já sice už taky přivyknul tomu textovýmu rozhraní, ale ze začátku sem pro podobnost taky preferoval nějaký KDE (ale v mandrivě, v Kubuntu se me nelíbilo, tady radši Ubuntu s Gnome:-) )

ale když se tak dívám na ten základní obrázek...nepřipomíná vám to hlavní panel windows7 ???  ??? ???

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.