Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prolížeč Links-nefunkční javascript  (Přečteno 1125 krát)

rumany

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Prolížeč Links-nefunkční javascript
« kdy: 27 Ledna 2013, 16:42:06 »
Dobrý den, v Kubuntu 12.04 sem přes centrum softvare nainstaloval Links 2.0. Prohlížeč je funkční rychlý, ale javascript nejde. V dokumentaci je napsáno, že javascript je podporován. V  nástrojích nastavení javascriptu není, i když dle návodu by tam být mělo. Další záhada je, že v terminálu, po zadání příkazu links vyskočí hláška, že program není nainstalován a nabídne instalaci. Jsem v linuxu začátečník. Za každou dobrou radu budu velmi vděčný. Děkuji předem.           

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re:Prolížeč Links-nefunkční javascript
« Odpověď #1 kdy: 28 Ledna 2013, 11:39:39 »
Taky by se mi to hodilo.
Ale obávám se, že máme smolíka.
http://stackoverflow.com/questions/9353519/lynx-with-javascript

Hle:
Citace
Sorry, I was mistaken. The fork called Elinks does support JavaScript to some extent, but the version in Ubuntu does not have it enabled. – Thomas Feb 20 '12 at 18:04
   
It seems that even elinks and links2 require [re]compiling with certain switches to enable JavaScript. The ones installed by Ubuntu's apt-get certainly don't come with JS support "out of the box." – MarkHu Dec 17 '12 at 20:12

Nepodařilo se mi to rozchodit, různě jsem to kompiloval, v make config není položka týkající se Javascriptu. Zkoušel jsem elinks i links1 a links2, na Xubuntu i na PC-BSD. Neúspěšně. Všechno to funguje, ale Javascript jako by se po něm země slehla.

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re:Prolížeč Links-nefunkční javascript
« Odpověď #2 kdy: 28 Ledna 2013, 11:43:27 »
No, a tady je to vysvětleno:

http://links.twibright.com/user_en.html#ap-javascript

....However JavaScript support was removed in release 2.1pre29 because it was buggy.....


rumany

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re:Prolížeč Links-nefunkční javascript
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2013, 16:02:52 »
Děkuji za odpovědi, s angličtinou se příliš nekamarádím a google translator se zase moc nekamarádí s češtinou, ale tak nějak sem vyrozuměl, že je někde chyba(bug). Možná by to chtělo stáhnout archiv a podle návodu v dokumentaci Linksu zkompilovat a nainstalovat růčo.

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re:Prolížeč Links-nefunkční javascript
« Odpověď #4 kdy: 28 Ledna 2013, 16:14:56 »
No, píše tam, že Java script je  pouze v elinks a links2. Nikoliv tedy v links.


....However JavaScript support was removed in release 2.1pre29 because it was buggy.....
A navíc i tam byla podpora Javascriptu odstraněna ve verzi 2.1pre29, protože stála pěkně za trus.

rumany

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re:Prolížeč Links-nefunkční javascript
« Odpověď #5 kdy: 28 Ledna 2013, 16:36:56 »
No, mám Links 2.6. Jinak defaultně používám SlimBoat, ten umí vše co potřebuji, a je taky slušně svižnej. Takže problém links asi nechám uzrát, třeba se autoři časem pochlapí. Děkuji za informace.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.