Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak vypálit soubor dmg?  (Přečteno 11053 krát)

Bodl99

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Jak vypálit soubor dmg?
« kdy: 05 Prosince 2007, 22:20:59 »
Stahnul jsem, si mac os x tiger na ozkoušení na mém druhém pc místo windows. Po stažení jsem však zjistil, že se jedná o obraz s příponou dmg a tu mi windows neumí vypálit, a co jsem zkoušel tak ani v linuxu se mi to nepodařilo, nevíte jestli na to neni do linuxu nějaká ulita, která by dokázala soubor vypálit a nebo jen soubro dokoázala převést do obrazu iso?

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Jak vypálit soubor dmg?
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosince 2007, 23:22:47 »
K převodu DMG -> ISO: hledej dmg2iso


K pirátění OS X:


1) pácháš trestný čin dle § 152 trestního zákona...

2) pokud máš problém s převodem DMG do ISO tak to asi stejně nerozchodíš (on si to Steve pojistil, aby to nebylo na obyčejném PC tak snadné rozchodit /TPM a spol/ - tj. nestačí jen vypálit a nabootovat [ne vše se instaluje tak snadno jako Ubuntu :) ] ).

3) je to zbytečné: na provoz na pc je lepší linux - je to taky unix s hezkou grafikou (a dnes už tam i ty okna lítají :) ) a na rozdíl od OS X má výhodu otevřenosti (jabko má výhodu odladěné a sehrané platformy, od jednoho dodavatele, kterou tím, že to nainstaluješ nelegálně na stroj domácí výroby tak nějak ztrácíš... :) ) [nemluvě o tom, že k upirátěné verzi asi nedostaneš češtinu, nenainstaluješ tam updaty, atd, atd, atd... - takže hezké na podívání ale jinak k ničemu]

Bodl99

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Jak vypálit soubor dmg?
« Odpověď #2 kdy: 06 Prosince 2007, 08:50:56 »
Je mi jasný že to neni legální, ale rád bych nejdřív ten systém zkusil, protože si hodlam v příštim roce koupit nějaký ten apple počítač, ale nerad bych koupil zajíce v pytli, i když je pravda, že se do nich dá nainstalovat přinejhoršim windows a pak by opět fungoval jako můj druhý pc co mam teď. No uvidíme jak se vše vybarví. I tak děkuji za radu.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Jak vypálit soubor dmg?
« Odpověď #3 kdy: 06 Prosince 2007, 09:12:22 »
Pokiaľ viem, do macov sa dá nainštalovať a jLinux, verziu Ubuntu pre ppc som už určite videl...

Skeletonix

  • Host
Re: Jak vypálit soubor dmg?
« Odpověď #4 kdy: 06 Prosince 2007, 12:04:34 »
vmware + google ;)

qUAKER

  • Host
Re: Jak vypálit soubor dmg?
« Odpověď #5 kdy: 06 Prosince 2007, 13:46:43 »
do intel macu se da nainstalovat vsecko.. to mengagnito: ppc uz apple nepouziva ;)

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Jak vypálit soubor dmg?
« Odpověď #6 kdy: 06 Prosince 2007, 17:05:14 »
ppc uz apple nepouziva ;)

Njn som kúsok mimo...
BTW ten avatar máš k téme? :)

qUAKER

  • Host
Re: Jak vypálit soubor dmg?
« Odpověď #7 kdy: 06 Prosince 2007, 17:34:30 »
avatara mam protoze se mi libi ;) jinak osx gtk nepouzivam,mam aurora gtk engine midnight,co mam z osx je wallpaper a dock - viz tema cairo-dock tady v navodech,pouzivam tema co jsem pridal jako posledni ;) ten obrazek je muj desktop. jinak maca taky vlastnim,stary ibook ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jak vypálit soubor dmg?
« Odpověď #8 kdy: 03 Prosince 2010, 09:21:02 »
Stahnul jsem, si mac os x tiger na ozkoušení na mém druhém pc místo windows. Po stažení jsem však zjistil, že se jedná o obraz s příponou dmg a tu mi windows neumí vypálit, a co jsem zkoušel tak ani v linuxu se mi to nepodařilo, nevíte jestli na to neni do linuxu nějaká ulita, která by dokázala soubor vypálit a nebo jen soubro dokoázala převést do obrazu iso?

Nemohu najít dmg2img pro U8.04 Hardy. :-(
« Poslední změna: 03 Prosince 2010, 10:03:32 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jak vypálit soubor dmg?
« Odpověď #9 kdy: 03 Prosince 2010, 09:25:19 »
Pokiaľ viem, do macov sa dá nainštalovať a jLinux, verziu Ubuntu pre ppc som už určite videl...

Ubuntu 10.04 pro PPC funguje na Macku docela dobře...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jak vypálit soubor dmg?
« Odpověď #10 kdy: 03 Prosince 2010, 10:07:49 »
Díky, co by měl běžný člověk udělat, když by uvítal, aby v další verzi Ubuntu byla podpora HFS a HFS Plus, otevírání, připojování a vypalování DMG rovnou z Nautila? Je to reálné?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re: Jak vypálit soubor dmg?
« Odpověď #11 kdy: 03 Prosince 2010, 14:56:57 »
Reálne to ASI neni, skúšal som rôzne veci, od fstab, pripojenia ako root, vyputia žurnálu ale nič, v nautile stále read-only,...
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jak vypálit soubor dmg?
« Odpověď #12 kdy: 03 Prosince 2010, 15:31:39 »
jak chces vypalovat DMG kdyz je to uzavrenej format kristova noho ???

Prostě a jednoduše, až bude někdo známej psát novej vypalovací software, poradím mu, že když soft narazí na DMG, spustí se nejdřív dmg2img a potom se to vypálí...

Jak myslíš, že jsem to udělal před chvílí já s instalačkama od Macka. (dmg - dmg2img - brassero/k3b)
« Poslední změna: 03 Prosince 2010, 15:33:57 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.