Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém se stahováním  (Přečteno 3652 krát)

davyd

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
Problém se stahováním
« kdy: 10 Prosince 2014, 20:32:08 »
Občas potřebuji něco stáhnout z internetu. Používám Mozilla Firefox Když kliknu na tlačítko Stahuj, vyskočí  i dobré okno, ve kterém se mě zeptá, jetli ten soubor chci uložit na disk nebo otevřít pomoci aplikace. Když dám uložit na disk, následuje další okno, ve kterém se mě zeptá, kam chci uložit. Všechno funguje, jak má. Ale stačí, když má soubor příponu .deb nebo .DEB, a už je problém. Když kliknu na tlačítko Stahuj (připomínám, že jsem stále v Mozille Firefoxu), tak už mi vyskočí okno jiné - otevřít pomocí aplikace, při čemž se nabízí především Centrum softwaru. Kdybych to potvrdil, otevřel by se Centrum softwaru a následovalo by nainstalování. Já jsem ten soubor ale nechtěl instalovat, chtěl jsem ho jenom stáhnout pro pozdější použití. Nejspíš budu mít blbě nastavený Mozilla Firefox, řekl jsem si. Dal jsem tedy Úpravy -> Předvolby -> aplikace a mám seznam druhů souborů a u každého, jestli se bude dotazovat nebo co bude dělat. Tak jsem hledal soubor typu deb neboli balíček typu deb, ale nic takového tam není, tak jak to mám nastavit, aby se dotazoval? A je zajímavé, že balíček typu rpm v seznamu je.

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Problém se stahováním
« Odpověď #1 kdy: 10 Prosince 2014, 22:34:59 »
a nebude to náhodou pod označením "Debian GNU/Linux package)? možná se pletu, jen tak střílím od boku,co jsem tak v tom nastavení aplikací viděl
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Problém se stahováním
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2014, 23:12:42 »
Skusil si hore do vyhladavania dat deb?

[příloha smazaná administrátorem]
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Heretical

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:Problém se stahováním
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2014, 08:54:32 »
Já jo.



[příloha smazaná administrátorem]

Heretical

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:Problém se stahováním
« Odpověď #4 kdy: 11 Prosince 2014, 18:08:10 »
Takže ten deb se mi tam neobjevuje proto, protože jsem ještě nikdy žádnej deb s tímto firefoxem a s tímto profilem nestahoval. Jak prosté. Teď teda už můžu upravovat v předvolbách tak jak píšete, což ovšem davydovi nepomůže. Ale tohle by mohlo:

https://support.mozilla.org/en-US/kb/cant-download-or-save-files#w_reset-download-actions-for-all-file-types

Ve zkratce: V firefoxáckým profilu přejmenovat soubor mimeTypes.rdf na mimeTypes.rdf.old

Tím se ovšem přijde o všechny změny v nastavení přiřazených aplikací. Asi by stačilo ten soubor jen upravit.  Ale jak přesně, to se mi už zkoušet nechce. :)

davyd

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
Re:Problém se stahováním
« Odpověď #5 kdy: 13 Prosince 2014, 10:46:42 »
Citace
Skusil si hore do vyhladavania dat deb?
Já jsem to taky zkoušel, ale mám pod tím prázdno.
Citace
a nebude to náhodou pod označením "Debian GNU/Linux package)?
Ani takovou položku na seznamu nemám.
« Poslední změna: 13 Prosince 2014, 10:56:16 od davyd »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Problém se stahováním
« Odpověď #6 kdy: 13 Prosince 2014, 15:02:18 »
A kde konkrétně klikáš na "Stahuj"? To, co popisuješ nevypadá jako odkaz na konkrétní soubor, ale jako aplikace serveru, ze kterého se snažíš stahovat. Stejně tak funguje třeba getdeb.net. Kdyby to ukazovalo přímo na soubor, měl bys možnost ho stáhnout přes kontextové menu na pravém tlačítku myši.

davyd

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
Re:Problém se stahováním
« Odpověď #7 kdy: 16 Prosince 2014, 20:31:54 »
Například tady: https://get.adobe.com/cz/flashplayer/ zkouším klikat na Stahuj. Když vyberu druh souboru deb, tak to dělá ten problém, ale když zkusím navolit jiný druh, například rpm nebo něco jiného, tak se mě to zeptá dobře, co se souborem chci provést.

davyd

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
Re:Problém se stahováním
« Odpověď #8 kdy: 16 Prosince 2014, 20:38:40 »
Citace
Citace
V firefoxáckým profilu přejmenovat soubor mimeTypes.rdf na mimeTypes.rdf.old
Teď jsem to zkusil a nepomohlo to. Dokonce ani po ukončení Mozilly Firefoxu a novém spuštění.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Problém se stahováním
« Odpověď #9 kdy: 16 Prosince 2014, 21:06:22 »
Zkrátka to neodkazuje na soubor přímo, ale přes apturl, což je protokol sloužící k přímé instalaci souborů z prohlížeče.

davyd

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
Re:Problém se stahováním
« Odpověď #10 kdy: 20 Prosince 2014, 14:01:05 »
Takže se ten problém opravit nedá? Až zapnu Ubuntový počítač, vyzkouším namátkově některou stránku, kde je přímo uložený balík .deb, například na canonicalu a zkusím v Mozille Firefoxu, jestli to taky blbne nebo se mě to ptá normálně a potom dám vědět.
« Poslední změna: 20 Prosince 2014, 16:33:50 od davyd »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Problém se stahováním
« Odpověď #11 kdy: 20 Prosince 2014, 17:20:06 »
Tak to ještě upřesním. Apturl nedává přímý link na soubor, ale jméno balíku, které pak má nalézt správce balíků v repozitářích, které má k dispozici. Pokud potřebný repozitář není do systému přidán, nebude požadovaný balík nalezen (nebo bude nalezena jeho jiná verze). Prohlížeč tedy spustí aplikaci, kterou má přiřazenu pro "apt", případně se zeptá, čím to má otevřít, a té předá jméno balíku. Zbytek je na té aplikaci.

Kdybys to chtěl stáhnout, pokud to v repozitářích je, udělal bys to třeba pomocí:
Kód: [Vybrat]
apt-get download jméno_balíku
« Poslední změna: 20 Prosince 2014, 17:22:33 od GdH »

davyd

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
Re:Problém se stahováním
« Odpověď #12 kdy: 20 Prosince 2014, 18:46:59 »
Vyzkoušel jsem namátkově některou adresu, kde je přímo uložený balík .deb, například na canonicalu a zkouším naněj klikat v Mozille Firefoxu a tam se mě to ptá, jestli chci uložit nebo co chci dělat. Protože to je ten přímý link. Ale když není přímý link, tak to nemůžu přinutit, aby se mě to také ptalo, jestli to chci uložit? Na počítači, ve kterém mám jinou distribuci Linuxu, se mě to zeptalo. Na Ubuntovém počítači, pokud je to ten nepřímý, tak se mně to ptá, pouze pokud je to jiný soubor, než s příponou .deb (.DEB).
Citace
Kdybys to chtěl stáhnout, pokud to v repozitářích je, udělal bys to třeba pomocí:
Kód: [Vybrat]

Kód: [Vybrat]
apt-get download jméno_balíku
 
A stačí ten balík uvést i bez celé adresy (bez umístění na internetu), jenom je zapotřebí zdroj s tím balíkem mít v přidaných zdrojích. Říkám to správně?
« Poslední změna: 21 Prosince 2014, 09:38:05 od davyd »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.