Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přepnutím do fullscreen se nemění rozlišení + problém s OpenGL  (Přečteno 6475 krát)

neurol23

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Nainstaloval jsem si Kubuntu na notebook Toshiba SA50 - 111 a mam problém s aplikacema, který pracují ve fullscreenu.
 
V KDE mám nastavený rozlišení 1024x768. Pokud spustím nějakou aplikaci ve fullscreenu, která funguje v rozlišení třeba 640x480, tak mi zůstane nastavený rozlišení 1024x768 -> aplikace se vykresluje uprostřed obrazovky a okolo je černá barva (viz snímek obrazovky)

Stejnou věc mi dělal i Mplayer, dokud jsem měl jako video driver nastaveno "X11 (XImage/Shm)". Až jsem nastavil video driver na "X11/Xv", tak to začlo fungovat správně. Ale jak nastavit tenhle driver obecně pro všechny aplikace, nebo jak nastavit, aby se při přepnutí do fullscreenu měnilo rozlišení, na to jsem nepřišel.

Když jsem měl předtím nainstalovaný Ubuntu, tak to fungovalo správně, ale Gnome mi oproti KDE vubec nevyhovuje.

Navíc i v Gnome jsem měl problém s OpenGL, kterej mám i v KDE - projevuje se to například tak, že veškeré OpenGL screensavery se mi zobrazují "mimo obrazovku" a je z nich vidět jenom cca spodní třetina, navíc s rozhozenejma barvama.
Podobně je tomu u GoogleEarth - proti tomuhle sice pomůže skrytí a znovuotevření sidebaru (čímž se Země překreslí na správné místo), ale i tak se pak správně vykresluje jen část okna (i když to může bejt tím, že Google Earth je jenom beta). Naprosto stejnej problém mám s Mplayerem, pokud videodriver nastavím na "X11 (OpenGL)" (viz snímek obrazovky), ale s videodriverem "X11 (OpenGL) - multiple textures version" to kupodivu fungovalo dobře.

Nepřišel jsem na to, kde se dá (pokud se dá) OpenGL nastavit.

Řešil někdo podobný problémy? Předem dík za jakoukoli užitečnou radu ;-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.