Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lubuntu 14.04- nejede mi  (Přečteno 1389 krát)

Denisa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Lubuntu 14.04- nejede mi
« kdy: 20 Srpna 2014, 21:43:03 »
Zdravím, dostala jsem starý počítač a Win mi vypověděl službu (prý jsem se stala obětí softwarové kriminality) a navíc je neskutečně zasekaný, tak jsem nucena zkusit Linux, protože do starouše fakt nový Win kupovat nechci. Zkusila jsem Xubuntu 14.04, to se strašně sekalo, tak jsem stáhla a vypálila Lubuntu 14.04  32 bit. Samozřejmě z Lubuntu.cz. Live Cd to v pohodě načte. Ale jakmile nastavím češtinu, dám jen zkušební verzi, tak to chvíli načítá a po chvíli ztmavne obrazovka, vypne klávesnice a konečná.  Takže se to ani neodvážím instalovat. Co s tím?

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Lubuntu 14.04- nejede mi
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2014, 22:53:51 »
Ahoj,
jaky pocitac mas?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Denisa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Lubuntu 14.04- nejede mi
« Odpověď #2 kdy: 21 Srpna 2014, 06:41:59 »
Je to no name, ještě takový ten béžový.  Nicméně mi bylo řečeno, že normal fungoval na net apod.
Jinak procesor Intel Celeron 800 Mhz, 256 RAM,  grafárna stará NVIDIA GeForce4 MX 440. Nevím, co dál by tě mohlo zajímat.
Ještě bych asi měla dodat, že mi naskočí modrá obrazovka Lubuntu 14.04.,běhají pod tím ty načítací tečky,pak nějaký text a pak to klekne. Myš svítí nicméně kurzor nikde, monitor a klávesnice ani nesvítí ani nereagují.
« Poslední změna: 21 Srpna 2014, 07:00:10 od Denisa »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Lubuntu 14.04- nejede mi
« Odpověď #3 kdy: 21 Srpna 2014, 07:12:55 »
256MB RAM je setsakra malo, na tom nic z Ubunti rodiny rozumne fungovat nebude. Jedine tak Ubuntu server (nema graficke rozhrani) :D
Po bazarech se vali notebooky s x-nasobnym vykonem a polovicni spotrebou - udelej si radost a nejaky sezen.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Denisa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Lubuntu 14.04- nejede mi
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2014, 07:21:52 »
Aha, no ja si tak pořád říkala, že když se na tom rozjelo XPčko :D Tak asi nic. A já už se radovala, jak jsem lacino přišla k počítači :D Chtěla jsem ho vzkřísit alespoň na měsíc dva na net než seženu nějaký normální.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Lubuntu 14.04- nejede mi
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2014, 08:04:51 »
Mozna nejaka starsi verze (treba 10.04LTS) se necha premluvit, ale zase nebude fungovat polovina internetu (flash atd).
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Lubuntu 14.04- nejede mi
« Odpověď #6 kdy: 21 Srpna 2014, 08:20:10 »
Velká chyba mnoha lidí je, že si myslí, když na stroji běhaly 13 let staré WXP, tak tam přeci musí jet "ten linux". Ano, některé distribuce Linuxu lze nasadit na staré počítače a budou svižnější než stará XPčka, ale ten "Linux" se musí pro takový starý stroj upravit.
Rozhodně lepší cesta je dokoupit komponenty (CPU, RAM) a pak nasadit nějakou odlehčenou verzi Linuxu (s LXDE, XFCE), nebo rovnou investovat těch pár tisíc na zakoupení novějšího NTB z bazaru. Stroje s dvoujádrem 2GHz, 2GB RAM, 160GB HDD a integrovanou Intel grafikou lze pořídit za 3 tisíce! A už na tom v pohodě poběží třeba Lubuntu 14.04 LTS!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

DrShame

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re:Lubuntu 14.04- nejede mi
« Odpověď #7 kdy: 21 Srpna 2014, 08:33:44 »
můžeš zkusit třeba PuppyLinux. Na ten těch 256MB stačit bude :)

http://puppylinux.org

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.