Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gnome 3 a Gnome-Shell  (Přečteno 233349 krát)

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #50 kdy: 16 Července 2011, 17:15:36 »
Jen se zeptám, vyřešil tady někdo problém s tím fialovým/růžovým "probliknutím", než najede přihlašovací obrazovka????

Jinak jsem přešel k Fedoře 15, nahodil Nvidia ovladače, a pak jsem chtěl instalovat Libre Office a když jsem viděl to jejich "prasácké centrum aplikací" (možná chyba na mojí straně) kde Libre Office tam bylo snad 100x a nevěděl jsem přesně co instalovat (zda stačí jen Writer, atd...), tak jsem si nahodil Ubuntu 10.04.
Hned na začátku jsem Unity nedal šanci, prostě Unity se mi nelíbí a nikdy nelíbilo, ani na netbooku jsem to neměl... takže jsem hned nahodil Gnome 3 a gnome-shell, a během snad 5ti minut jsem se tam pohyboval "jako doma", myslím, že to byl dobrý tah a určitě posun vpřed.
Gnome 3 + gnome-shell je naprosto "návykové" prostředí (jak jsem se toho bál, tak jsem byl nadšený)....

Ale taky to má své mouchy....
1. používám TB a nebyl jsem schopný (ani dle návodů) zprovoznit v horejšku propojení kalendáře s Google kalendářem
2. Vedle "činnosti" je úplně zbytečně název programu, nechápu proč? a navíc vypadá příšerně (na druhou stranu jsem línej zjišťovat, kde to "přenastavit" - jako ten styl)
jinak jako téma používám Smooth Inset, naprosto perfektní theme.... :-)

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #51 kdy: 16 Července 2011, 17:22:35 »
ted se obevil na gnome-look.org super doplnek vsichni radi uvitate :D   na zobrazovani vice tlacitek pro panel  super neco takoveho mi chybelo   :)


http://gnome-look.org/content/show.php/Window+List+Extension?content=143631



Rozšíření je to dobré, ale tluče se to z rozšířením "počasí", které je pořád uprostřed a přes to jsou záložky programů... (takže někde ve stylech se to určitě dá pořešit...)
No a když tak nad tím přemýšlím, asi to není vůbec potřeba, automaticky najíždím do levého horního rohu..... sranda je, když musím dělat na Winech, tak tam taky najíždím :-/ (samozřejmě zbytečně :-D)
« Poslední změna: 16 Července 2011, 17:29:38 od bluewizard »

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #52 kdy: 17 Července 2011, 00:56:40 »
hh tak to me se taky stava ze najizdim ve winech do leveho horniho rohu :D

pocasi se mi nepodarilo rozchodit   :)  kdyz tak se pochlub ktere mas a jak si instaloval dik ....
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #53 kdy: 19 Července 2011, 10:08:14 »
hh tak to me se taky stava ze najizdim ve winech do leveho horniho rohu :D

pocasi se mi nepodarilo rozchodit   :)  kdyz tak se pochlub ktere mas a jak si instaloval dik ....

Tady je návod: http://mybookmarks.ro/desktop-ubuntu/another-gnome-shell-weather-extension/

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #54 kdy: 19 Července 2011, 10:13:38 »
Takže další věci co mě fakt točí:
1. ve Filezille nefunguje přetažení souborů z jednoho okna do druhého - spadne to GRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!
2. v Nautilu nefunguje klávesa DEL, pro odstranění (přesunutí do koše) souborů, pouze SHIFT+DEL
3. Teď mi zmizelo to počasí WTF?
4. Thunderbird se začal chovat nějak divně - zobrazuje se tam "samovolně" nějaké menu a při psaní mě to háže na to menu, nechápu, doteď to nedělalo....
.... určitě by se něco ještě našlo....
je toho holt spousta, co se musí ještě doladit....

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #55 kdy: 29 Července 2011, 23:02:14 »
Takže další věci co mě fakt točí:
1. ve Filezille nefunguje přetažení souborů z jednoho okna do druhého - spadne to GRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!
2. v Nautilu nefunguje klávesa DEL, pro odstranění (přesunutí do koše) souborů, pouze SHIFT+DEL
3. Teď mi zmizelo to počasí WTF?
4. Thunderbird se začal chovat nějak divně - zobrazuje se tam "samovolně" nějaké menu a při psaní mě to háže na to menu, nechápu, doteď to nedělalo....
.... určitě by se něco ještě našlo....
je toho holt spousta, co se musí ještě doladit....

ja presedlal na fedoru 15 gnome3 gnomeshell    je zajimave ze problemy ktere byli u ubuntu obcas to padlo  atd  na fedore nejsou   vsechno jsem rozjel naprosto v pohode   jedine co me stve je xsane  nechce se ji vyhledat muj  scanner  ale to snad doresim  kdyz to fachalo v ubuntu :D
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #56 kdy: 31 Července 2011, 01:49:35 »
tak nejak  me ta fedora zacina stvat muj oblibenej jdownloader  s javou pekne skube system a ten je pak pomalejsi   a neda se v tom skoro ani pracovat   asi se zase vratim k ubuntu jako vzdycky  :D

Kód: [Vybrat]
edit: tak uz mam zase ubuntu (UGR) a svete div se vsechno facha jak ma :D

moje dojmy z fedory 15 (gnome3, gnomeshell)

prasackej spravce aplikaci
pomale kopirovani vetsich souboru z disku na disk
(trochu mi to pripominalo jako ve viste (FUJ))
problemy s javou v kombinaci s JDownloader system temer nepouzitelnej (zpomalene reakce)

mimochodem absolutne mrtve ceske forum fedory  kde radi snad jen jeden clovek :)

atd... zlate ubuntu
« Poslední změna: 31 Července 2011, 20:54:26 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #57 kdy: 16 Srpna 2011, 12:14:38 »
Nevíte někdo, jak změnit přihlašovací obrazovku v U 11.10 s G3 a GS??? Mám tam tu s ubuntí tapetou, ale přihlašování vypadá jako z roku 123, rád bych tam měl přihlašovací obrazovku alá Gnome 3  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #58 kdy: 16 Srpna 2011, 15:51:09 »
Jen se zeptám, vyřešil tady někdo problém s tím fialovým/růžovým "probliknutím", než najede přihlašovací obrazovka????

Jinak jsem přešel k Fedoře 15, nahodil Nvidia ovladače, a pak jsem chtěl instalovat Libre Office a když jsem viděl to jejich "prasácké centrum aplikací" (možná chyba na mojí straně) kde Libre Office tam bylo snad 100x a nevěděl jsem přesně co instalovat (zda stačí jen Writer, atd...), tak jsem si nahodil Ubuntu 10.04.
Hned na začátku jsem Unity nedal šanci, prostě Unity se mi nelíbí a nikdy nelíbilo, ani na netbooku jsem to neměl... takže jsem hned nahodil Gnome 3 a gnome-shell, a během snad 5ti minut jsem se tam pohyboval "jako doma", myslím, že to byl dobrý tah a určitě posun vpřed.
Gnome 3 + gnome-shell je naprosto "návykové" prostředí (jak jsem se toho bál, tak jsem byl nadšený)....

Ale taky to má své mouchy....
1. používám TB a nebyl jsem schopný (ani dle návodů) zprovoznit v horejšku propojení kalendáře s Google kalendářem
2. Vedle "činnosti" je úplně zbytečně název programu, nechápu proč? a navíc vypadá příšerně (na druhou stranu jsem línej zjišťovat, kde to "přenastavit" - jako ten styl)
jinak jako téma používám Smooth Inset, naprosto perfektní theme.... :-)
S instalací libreoffice jsem neměl ve fedoře nejmenší potíž, stačí malinko přemýšlet.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #59 kdy: 16 Srpna 2011, 15:57:41 »
Nevíte někdo, jak změnit přihlašovací obrazovku v U 11.10 s G3 a GS??? Mám tam tu s ubuntí tapetou, ale přihlašování vypadá jako z roku 123, rád bych tam měl přihlašovací obrazovku alá Gnome 3  ;)

To jsem neřešil ale myslím, že stačí v synapticu vybrat jinou. Ale to jen hádám. :)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #60 kdy: 16 Srpna 2011, 21:59:17 »
Nevíte někdo, jak změnit přihlašovací obrazovku v U 11.10 s G3 a GS??? Mám tam tu s ubuntí tapetou, ale přihlašování vypadá jako z roku 123, rád bych tam měl přihlašovací obrazovku alá Gnome 3  ;)

To jsem neřešil ale myslím, že stačí v synapticu vybrat jinou. Ale to jen hádám. :)

No, doinstaloval jsem gdm a už to vypadá k světu...jen přijít na to, jak změnit ten defaultní obrázek warty-final-ubuntu na stripes, co má gnome3. Jediná možnost, co mě napadla je, že stripes přejmenuji na warty-final-ubuntu a jen ten obrázek nahradím  ;)
EDIT: nahrazeno a je to  :D
« Poslední změna: 16 Srpna 2011, 22:18:28 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #61 kdy: 23 Srpna 2011, 12:02:17 »
Ahoj

Nějak si nemůžu poradit s natavením Shell Theme v Tweak Tool. V položce Shell -> Shell Theme mně chybí v roletě výběr tématu. A z menu Rozšíření Shellu se mně nedaří nainstalovat téma, která je na http://gnome-look.org/content/show.php/malys+-+WhiteGlaSS+?content=143383 ani podle návodu. Co dělám blbě?

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #62 kdy: 24 Srpna 2011, 11:33:47 »
Ahoj

Nějak si nemůžu poradit s natavením Shell Theme v Tweak Tool. V položce Shell -> Shell Theme mně chybí v roletě výběr tématu. A z menu Rozšíření Shellu se mně nedaří nainstalovat téma, která je na http://gnome-look.org/content/show.php/malys+-+WhiteGlaSS+?content=143383 ani podle návodu. Co dělám blbě?
zdroj mas pridanej ?   zkousel si restartovat PC ?    je mozny ze neprobehla instalace korektne  zkus dat    zvlast

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gnome-tweak-tool
sudo apt-get install gnome-shell-extensions-user-theme

pokud to ti to vyhodi ze uz je mas nainstalovany tak zkus na tvrdo   ten gnome schell hodit pod root primo    tzn.   /usr/share/themes   pak bud restart a nebo Alt+ F2 a r  a klikni enter
« Poslední změna: 24 Srpna 2011, 11:45:20 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #63 kdy: 24 Srpna 2011, 13:46:46 »
Nejde mně spustit ALT F2. Někde je to bloklý.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #64 kdy: 24 Srpna 2011, 13:54:07 »
Nejde mně spustit ALT F2. Někde je to bloklý.

Taky mi to po instalaci GS nešlo, až jsem si to musel nastavit v Ovládacím centru > klávesnice
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #65 kdy: 25 Srpna 2011, 08:21:32 »
Tak ALT 2 jsem rozchodil.
Hlavní problém teď vidím v nefunkčnosti Empathy klienta, kterej se sice k účtům přihlásí, ale pak není možný otevřít okno s novou konverzací. Stejně tak neupozorňuje na nové zprávy. S Pidginem je taky problém - ten se pro změnu k úštům nepřipojí a není jej možné minimalizovat do lišty.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #66 kdy: 25 Srpna 2011, 11:09:15 »
Tak ALT 2 jsem rozchodil.
Hlavní problém teď vidím v nefunkčnosti Empathy klienta, kterej se sice k účtům přihlásí, ale pak není možný otevřít okno s novou konverzací. Stejně tak neupozorňuje na nové zprávy. S Pidginem je taky problém - ten se pro změnu k úštům nepřipojí a není jej možné minimalizovat do lišty.
Emapthy se v gnome-shellu schová do spodní lišty, která je standardně ukrytá, ale když najedeš myší dolů, tak se objeví a vpravo pak bývají ikonky aplikací, které bývaly dříve v horní liště. A odtama vyskakují i bubliny  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #67 kdy: 25 Srpna 2011, 11:25:20 »
To vím. Jde mi spíš o to, že když otevřu okno s Empathy a kliknu na nějaký online kontakt v něm, neotevře se diskuzní okno. Stejně tak, když pošlu obdržím zprávu od nějakého kontaktu, nic se neděje. Navíc je to ještě tak, že někdy to jde a někdy ne.

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #68 kdy: 25 Srpna 2011, 12:48:01 »
To vím. Jde mi spíš o to, že když otevřu okno s Empathy a kliknu na nějaký online kontakt v něm, neotevře se diskuzní okno. Stejně tak, když pošlu obdržím zprávu od nějakého kontaktu, nic se neděje. Navíc je to ještě tak, že někdy to jde a někdy ne.
jakou mas verzi ? co ho zkusit preinstalovat  nebo nainstalit nejakej novejsi beta build ...preci jenom to prostredi je porad ve vyvoji  a kompabilita obcas pokulhava  ja mam 3.1.5.1  a zda se ze  funguje .) jinak ten pidgin se automaticky minimalizuje do spodni listy ...
« Poslední změna: 25 Srpna 2011, 12:50:24 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #69 kdy: 25 Srpna 2011, 13:24:27 »
Gnome mám 2.32.1. Nainstaloval jsem dle http://www.ubuntugeek.com/how-to-install-gnome3-on-ubuntu-11-04-nattyubuntu-10-10-maverick.html
Jak se dá udělat update?

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #70 kdy: 25 Srpna 2011, 14:27:42 »
Gnome mám 2.32.1. Nainstaloval jsem dle http://www.ubuntugeek.com/how-to-install-gnome3-on-ubuntu-11-04-nattyubuntu-10-10-maverick.html
Jak se dá udělat update?
 ja myslel verzi Emapthy :D   jinak gnome mam verzi  3.0.2 :)  mas ty vubec gnome shell ? :D
« Poslední změna: 25 Srpna 2011, 15:01:08 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #71 kdy: 25 Srpna 2011, 14:38:55 »
Co myslíš tím gnome-shell. Mám Gnome 3 a v tom je i Gnome shell, ne? http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/97/GNOME_Shell.png/800px-GNOME_Shell.png
Jak tam dostanu Empathy 3.1.5.1?
« Poslední změna: 25 Srpna 2011, 14:40:47 od radek.juthner »

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #72 kdy: 25 Srpna 2011, 14:44:03 »
Gnome mám 2.32.1. Nainstaloval jsem dle http://www.ubuntugeek.com/how-to-install-gnome3-on-ubuntu-11-04-nattyubuntu-10-10-maverick.html
Jak se dá udělat update?
To si musíš chlapče rozmyslet, co tady povídáš. Buď máš gnome 3 a pak můžeš a nemusíš mít gnome shell a nebo máš gnome 2 jak jsi psal a pak nemůžeš mít gnome shell.

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #73 kdy: 25 Srpna 2011, 14:47:49 »
Mám za to, že mám Gnome 3 v2.32.1 a gnome-shell mám taky, neb je v aktivních procesech.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #74 kdy: 25 Srpna 2011, 22:19:41 »
Gnome 2 nepodporuje gnome-shell, tak buď gnome 3 a gnome-shell nebo gnome 2. Nevím, že by na gnome 2 šel gnome-shell. Nikdy jsem o tom neslyšel.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.