Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?  (Přečteno 24044 krát)

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #25 kdy: 21 Října 2007, 11:04:07 »
Přišel někdo na sprovoznění Gajimu?? Napište, prosím, díky.

qarim

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #26 kdy: 21 Října 2007, 11:54:53 »
Nazdar,
po instalaci, jsem nadšen protože,
1) automaticky rozlišení 1280x800- dříve piplačka s ovladači (SIS M760GX)
2) automatická detekce ovladačů modemu a wifi, což byl u mého NB dříve problém
3) vše šlape vpohodě a lépe než na 7.04
Tudíž jsem si o mnoho polepšil. M.D
Acer Aspire 3003WLMi
můžeš mi, prosím, říct, jaxi piplal ovladače pro SiS? mám tu samou kartu, ale rozlišení jen 1024x768. pravda proti FF mi stoupla frekvence z 60Hz na 85Hz

jinak po čistý instalaci běží všechno rychlejc



Mám širokoúhlé LCD a 1024x768 bylo špatně stravitelné, takže jsem po instalaci FF dlouho hledal ovladače, abych mohl LCD zprovoznit v režimu 1280x800, což se nakonec zdařilo. Před instalaci GG jsem zformatoval disk a po nainstalovani mě čekalo příjemné překvapení- viz první článek. Frekvence se mě zvýšila též z 65 na 75. Ty máš též širokoúhlé LCD? Pokud ano nechápu, jak můžeš pracovat v režimu 1024x768. M.
Acer Aspire One, Mint 10 + WINXP

jiri-j

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
  • skill: Lama
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #27 kdy: 21 Října 2007, 12:04:44 »
Přišel někdo na sprovoznění Gajimu?? Napište, prosím, díky.
No já jsem dělal čistou instalaci GG, ale gajim poté normálně stačilo nainstalovat
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gajim
Acer Aspire 3023WLMi, Sempron 3000+, ATI Mobility Radeon X700, 512MB RAM, Archlinux

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #28 kdy: 21 Října 2007, 12:37:27 »
Nazdar,
po instalaci, jsem nadšen protože,
1) automaticky rozlišení 1280x800- dříve piplačka s ovladači (SIS M760GX)
2) automatická detekce ovladačů modemu a wifi, což byl u mého NB dříve problém
3) vše šlape vpohodě a lépe než na 7.04
Tudíž jsem si o mnoho polepšil. M.D
Acer Aspire 3003WLMi
můžeš mi, prosím, říct, jaxi piplal ovladače pro SiS? mám tu samou kartu, ale rozlišení jen 1024x768. pravda proti FF mi stoupla frekvence z 60Hz na 85Hz

jinak po čistý instalaci běží všechno rychlejc



Mám širokoúhlé LCD a 1024x768 bylo špatně stravitelné, takže jsem po instalaci FF dlouho hledal ovladače, abych mohl LCD zprovoznit v režimu 1280x800, což se nakonec zdařilo. Před instalaci GG jsem zformatoval disk a po nainstalovani mě čekalo příjemné překvapení- viz první článek. Frekvence se mě zvýšila též z 65 na 75. Ty máš též širokoúhlé LCD? Pokud ano nechápu, jak můžeš pracovat v režimu 1024x768. M.

Taky mám onu SiS.. v 7.04 stačilo v xorg.conf přidat rozlišení 1280x800...
V Gutsy už to jelo samo...
Have you tried turning it off and on again?

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #29 kdy: 21 Října 2007, 13:23:00 »
Nazdar,
po instalaci, jsem nadšen protože,
1) automaticky rozlišení 1280x800- dříve piplačka s ovladači (SIS M760GX)
2) automatická detekce ovladačů modemu a wifi, což byl u mého NB dříve problém
3) vše šlape vpohodě a lépe než na 7.04
Tudíž jsem si o mnoho polepšil. M.D
Acer Aspire 3003WLMi
můžeš mi, prosím, říct, jaxi piplal ovladače pro SiS? mám tu samou kartu, ale rozlišení jen 1024x768. pravda proti FF mi stoupla frekvence z 60Hz na 85Hz

jinak po čistý instalaci běží všechno rychlejc



Mám širokoúhlé LCD a 1024x768 bylo špatně stravitelné, takže jsem po instalaci FF dlouho hledal ovladače, abych mohl LCD zprovoznit v režimu 1280x800, což se nakonec zdařilo. Před instalaci GG jsem zformatoval disk a po nainstalovani mě čekalo příjemné překvapení- viz první článek. Frekvence se mě zvýšila též z 65 na 75. Ty máš též širokoúhlé LCD? Pokud ano nechápu, jak můžeš pracovat v režimu 1024x768. M.
nemám širokoúhlej, ale pod win mi běhalo 1280x1024, ale v xorg.conf nikde volby rozlišení nemám.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #30 kdy: 21 Října 2007, 13:27:19 »
Já jsem relativně spokojen jenom:
1)Nefunguje wi-fi přesně jako kolegovi
2)Nevim jestli mam na KDE používat beryl,compiz nebo compiz-fusion, jelikož na všechny tři už jsem četl a slyšel nadávat :).
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Pavel Půlpán

Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #31 kdy: 21 Října 2007, 13:30:50 »
2)Nevim jestli mam na KDE používat beryl,compiz nebo compiz-fusion, jelikož na všechny tři už jsem četl a slyšel nadávat :).

Nepouzivam nic a absolutne me to netrapi... ;D

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #32 kdy: 21 Října 2007, 13:33:50 »
Nazdar,
po instalaci, jsem nadšen protože,
1) automaticky rozlišení 1280x800- dříve piplačka s ovladači (SIS M760GX)
2) automatická detekce ovladačů modemu a wifi, což byl u mého NB dříve problém
3) vše šlape vpohodě a lépe než na 7.04
Tudíž jsem si o mnoho polepšil. M.D
Acer Aspire 3003WLMi
můžeš mi, prosím, říct, jaxi piplal ovladače pro SiS? mám tu samou kartu, ale rozlišení jen 1024x768. pravda proti FF mi stoupla frekvence z 60Hz na 85Hz

jinak po čistý instalaci běží všechno rychlejc



Mám širokoúhlé LCD a 1024x768 bylo špatně stravitelné, takže jsem po instalaci FF dlouho hledal ovladače, abych mohl LCD zprovoznit v režimu 1280x800, což se nakonec zdařilo. Před instalaci GG jsem zformatoval disk a po nainstalovani mě čekalo příjemné překvapení- viz první článek. Frekvence se mě zvýšila též z 65 na 75. Ty máš též širokoúhlé LCD? Pokud ano nechápu, jak můžeš pracovat v režimu 1024x768. M.
nemám širokoúhlej, ale pod win mi běhalo 1280x1024, ale v xorg.conf nikde volby rozlišení nemám.

Aha, právě koukám, že v 7.10 už není.. dříve jsem tam měl rozepsány různá rozlišení, před která stačilo jen dopsat to mé...
Have you tried turning it off and on again?

b.art

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #33 kdy: 21 Října 2007, 14:04:54 »
Tak ja se na cisty instalaci Kubuntu potkavam se dvema vetsima bugama.

1) Dolphin i Konqueror divne pracuji s bookmarkama. Viz bug https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/dolphin/+bug/136458

2) Adept me porad hazi ze chce upgradovat na vyssi verzi. No a kdyz mu teda reknu at upgraduje tak si v pulce vzpomene ze uz nejnovejsi verzi mam.

Doufam ze oboji brzy spravi nejaka aktualizace, i kdyz prvni bod me zlobil uz na bete. Jinak s GG naprosta spokojenost ;)
- uzivatel je deviant

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #34 kdy: 21 Října 2007, 14:49:21 »
Problemy ktore ma trapili pri 7.04 boli hlavne mrznutie notebooku (vytazenie RAM a jadier naplno pri istych chvilkach) a dost mizerne fungujuci propietarny driver Atheros pre wifi,nefungujuci mikrofon a nefunkcna webcamera. Co sa podarilo ako tak vyriesit?  Iba webcameru cez nejaky (uz si skutocne nepamätam) free driver, ktoreho funkcnost vsak bola taktiez dost zla. Preto som od 7.10 ocakaval podstatne zlepsenia. Vysledok ma vsak az tak nevzal. Co ma prekvapilo je, ze notebook zacal mrznut este viac. Jedinou mojou sancou bolo spozorovat "priznaky" este v zarodku, z poslednych sil otvorit terminal a :
Citace
sudo hdparm -w /dev/hdc
Niekedy to vsak clovek nestihne a bohuzel pomoze len restart a bezradne sledovanie ako sa vas comp vypina a obrazovku vam na 10 minut zaplavuje hlaska :
Citace
hdc: drive not ready for command
Co sa zlepsilo je fungovanie Atheros driveru ktory teraz pri tej istej vzdialenosti od routru vykazuje silnejsi signal (teraz 40-50% predtym 20-30%) stale to vsak nieje uspokojive, predsalen ide o vzdialenost ani nie 10 metrov od routru (udavana vzdialenost dosahu routra je podla vyrobcu 120 metrov v idealnych podmienkach).
Mikrofon nadalej nefunguje. Webcamera taktiez dalej spokojne drieme. Potesil aj Gnash vo vyssej verzii cize konecne aj ja mozem zhliadnut videa na YouTube. Taktiez potesila väcsia podpora pre Bluetooth ktora v predchadzajucej verzii bola veskera zadna.



« Poslední změna: 21 Října 2007, 14:53:20 od Tomas »
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

qarim

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #35 kdy: 21 Října 2007, 17:07:14 »
Nazdar,
po instalaci, jsem nadšen protože,
1) automaticky rozlišení 1280x800- dříve piplačka s ovladači (SIS M760GX)
2) automatická detekce ovladačů modemu a wifi, což byl u mého NB dříve problém
3) vše šlape vpohodě a lépe než na 7.04
Tudíž jsem si o mnoho polepšil. M.D
Acer Aspire 3003WLMi
můžeš mi, prosím, říct, jaxi piplal ovladače pro SiS? mám tu samou kartu, ale rozlišení jen 1024x768. pravda proti FF mi stoupla frekvence z 60Hz na 85Hz

jinak po čistý instalaci běží všechno rychlejc



Mám širokoúhlé LCD a 1024x768 bylo špatně stravitelné, takže jsem po instalaci FF dlouho hledal ovladače, abych mohl LCD zprovoznit v režimu 1280x800, což se nakonec zdařilo. Před instalaci GG jsem zformatoval disk a po nainstalovani mě čekalo příjemné překvapení- viz první článek. Frekvence se mě zvýšila též z 65 na 75. Ty máš též širokoúhlé LCD? Pokud ano nechápu, jak můžeš pracovat v režimu 1024x768. M.
nemám širokoúhlej, ale pod win mi běhalo 1280x1024, ale v xorg.conf nikde volby rozlišení nemám.

Zdravím,
v 7.10 xorg.conf jsem tu volbu též nenalezl. Ale nástroj rozlišení obrazovky mě nabízí rozlišení od 640x480, 720x576.... až po 1280x800. Tobě nabízí co?M
Acer Aspire One, Mint 10 + WINXP

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #36 kdy: 21 Října 2007, 18:57:49 »
Upgradoval jsem pomoci ALTERNATE CD + stažení aktualizací.

vše je OK, konečně mi začalo fungovat akcelerované prostředí.

Jediný problém byl s pár programy, které jsem instaloval kdysi ručně, teď je ale stačilo přeinstalovat a vše je OK.

Je dost pomalejší start při přihlašování, ale pořád je to od zapnutí PC po dokončení přihlašování pod 1 minutu.
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #37 kdy: 21 Října 2007, 19:07:27 »
qarim: mě právě nabízí max 1024x768, ale zas přibyla možnost připojení druhého monitoru, což byl v FF velkej problém. Uvidím co to provede až připojím data projektor.

EDIT: chodí ti akcelerované prostředí?
« Poslední změna: 21 Října 2007, 19:09:48 od nezik »
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

charon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #38 kdy: 21 Října 2007, 19:08:26 »
Pri spustení OO zo súboru to hodí hlášku: oo.org spadol následkom neočakávanej chyby.Dám OK a otvorí sa nový dokument a až z neho môžem otvoriť daný súbor.Čo s tým? Hnevá to.
Budem vdačný za radu.Díky!

 :o  :o
Laptop:  HP510   Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Laptop:  Asus EeePC  Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Desktop: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx  LTS

qarim

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #39 kdy: 21 Října 2007, 19:20:10 »
nezik: Akcelerované prostředí nechodí, nejede mě ani 3D akcelerace a vypadá to, že zatím není (a asi nebude) ovladač pro 3D- tzn. pouze částečná podpora. Tobě se povedlo rozchodit 3D??? M.
Acer Aspire One, Mint 10 + WINXP

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #40 kdy: 21 Října 2007, 19:26:22 »
Mě bohužel taky nejede nic. Když jsem zkoušel gxlgears, tak mi to házelo kolem 350-550 fps, což je dost málo. holt mám ntb šlupku, ale chtěl sem ho hlavně na práci. Jenže sem teď viděl jak to chodí ve 3D a moc mě mrzí že mi to nejde. :(
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

okoun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 557
  • Debian --> Mandriva --> Ubuntu
    • http://www.okouns.wz.cz
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #41 kdy: 21 Října 2007, 20:25:58 »
no já mám zkušenosti už z několika upgradů že nejlepší je celý systém odinstalovat a nainstalovat nový. Nikdy se mi nepovedlo že by po upgradu fungovalo vše dobře
Ubuntu-64 bit 8.10 na: P4 DC -64 bit, ati HD 3870 a na: Athlonu 3000+ -64 bit, ati x1800 GTO, Ubuntu-32 bit 9.04 na notebooku MSI

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #42 kdy: 21 Října 2007, 20:41:21 »
no já mám zkušenosti už z několika upgradů že nejlepší je celý systém odinstalovat a nainstalovat nový. Nikdy se mi nepovedlo že by po upgradu fungovalo vše dobře

taky si myslím, navíc to není takovej problém ani časově.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #43 kdy: 21 Října 2007, 20:48:50 »
Já si zkusil upgrade. Sice se mi na ATI s Kubuntu rozběhl Compiz bez rámů oken, ale za tu hroznou pomalost a mrňavoučkej font to nestalo. Navíc když jsem zkusi vrátit zpět zálohu FF, tak xgl zůstalo. Takže formát a mám čistou instalaci GG. Většina věcí zůstala jako předtím, takže jenom pár úprav. Jedině snad zatím bojuju s wifi, resp. tlačítko na zapnutí se mnou nemluví, driver zařídíl manager, vychytávka ;-)
Takže čistá instalace má můj hlas...

Bencoo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #44 kdy: 21 Října 2007, 20:59:50 »
Mne upgrade rozhodne pomohol. doteraz mi vsetky videa sekali, mohol som mat akykolvek prehravac, kodeky, reinstal, nic. neslo to. teraz mi to uz ide, sice len v kaffeine ale hlavne ze ide  ;D takze spokojnost maximalna, uvidime dokedy...  ;)

kotz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #45 kdy: 21 Října 2007, 23:59:13 »
Vubec, kernel panic a cau, ted znova instaluju FF abych si mohl vypalit GG a dat tam cistou instalaci (asi priste budu cist chybovy hlaseni nez zmacknu enter :-X).

charon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #46 kdy: 22 Října 2007, 06:20:47 »
nezik: Akcelerované prostředí nechodí, nejede mě ani 3D akcelerace a vypadá to, že zatím není (a asi nebude) ovladač pro 3D- tzn. pouze částečná podpora. Tobě se povedlo rozchodit 3D??? M.

Po nainštalovamí Compiz manager išlo všetko.Tiež som len našiel na fore.
Laptop:  HP510   Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Laptop:  Asus EeePC  Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Desktop: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx  LTS

waldo.pepper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #47 kdy: 22 Října 2007, 07:43:03 »
Udělal jsem upgrade z alternate CD, jak Ubuntu tak Xubuntu na druhém komplu. Nebyla to procházka růžovým sadem. Než jsem přišel na to, že sources.list může obsahovat jen Ubuntu repozitáře, tak se to se mnou vůbec nebavilo a v půlce se upgrade zastavil a vrátil vše do původního stavu (pochvala vývojářům-to jim funguje výborně). Nakonec se to povedlo, musel jsem přeinstalovat vmware na 1.0.4, nejelo mi Quodlibet a thunderbird. Nejvíce mne však prudil černý monitor při spouštění. Někdo to tu řešil, změnit vga=792 na 640x480, ale práce nečekala, takže obnova FF ze zálohy a GG zatím jen ve vmware. :-\ 
Najvjac peňazí sa utratí pri placení

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #48 kdy: 22 Října 2007, 08:05:29 »
Ja som instaloval Ubuntu GG na cisto - cierna prihl. obrazovka s chybnym rozlisenim, trhany zvuk, nemoznost spravne nastavit zv. kartu - mikrofon, chyby pri aktualizaciach, ktore prisli az po uprave sources list - nie vsetky, v systeme bola anglictina aj ked som pri inst. zvolil CZ....
Na 2. FLASHNUTY PC som instaloval edubuntu GG - to iste...naviac sa instalacia plne nepodarila a system je uzasne pomaly.   
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

lio05

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #49 kdy: 22 Října 2007, 08:12:23 »
Po 10minutach prace mi uplne zamrzne. Som o tom pisal v jednej teme, este som to nevyriesil. :(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.