Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: WengoPhone vs. Skype  (Přečteno 31887 krát)

Jiří Fiala ml.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
WengoPhone vs. Skype
« kdy: 05 Června 2006, 12:03:00 »
Tak ted testuji program, který má šanci v budoucnu převálcovat Skype. WengoPhone je super program na komunikaci, bohužel jej zatím používá málo lidí. Testuji novou beta verzi (www.openwengo.com) a ta už má podporu i ICQ a Jabber protokolů, co mě však velice mrzí je to, že při komunikaci přes ICQ protokol to posílá šílený kód, tak je to zatím nepoužitelný, dokud nevyjde oficiální verze.

Skype je dobrý, ale pod Linuxem zbytečně pomalé rozjíždění a celkově je to jen další program na komunikaci, pokud se vývojovému týmu Wenga podaří chybičky vychytat, tak nebudu muset používat velké množství klientů na komunikaci.

Dodám jen, že WengoPhone je dobré vyzkoušet, pokud by jste neměli s kým z Česka si popovídat, tak můžete se mnou každý den večer od 18h jsem na Wengo online, takže můžete testovat co to jde... :-D
Notebook Fujitsu-Siemens Lifebook 6637 C series, CPU 1GHz, 512RAM, Intel i815, 120GB HDD, DVDRW LG, Ubuntu linux HH 8.04 WM Gnome

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #1 kdy: 05 Června 2006, 15:27:44 »
Skvělé! Tak to si pokecáme.
IMO je extrémě důležité Skype zkrotit než bude pozdě - jestli se to nepovede, už je pozdě. Potřebujeme, aby nás bylo alespoň tolik, aby měli lidé důvod si Wengo zařídit a následně/případně aby měl Skype důvod otevřít protokol a/nebo zavést kompatibilitu s Wengo (čímž by jakoby získal výhodu).
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

n3o21

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #2 kdy: 05 Června 2006, 15:28:40 »
ono by to hlavne chtelo nejakyho jinyho skype klienta, ten standartni je naprosto nanic, hlavvne v linuxu.
a skype pouzivaj lidi hlavne kvuli tomu ze je jednoduchy... takze tezko zacnou pouziva neco jineho.

Jiří Fiala ml.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #3 kdy: 05 Června 2006, 18:11:45 »
Citace: Jenda
Skvělé! Tak to si pokecáme.
IMO je extrémě důležité Skype zkrotit než bude pozdě - jestli se to nepovede, už je pozdě. Potřebujeme, aby nás bylo alespoň tolik, aby měli lidé důvod si Wengo zařídit a následně/případně aby měl Skype důvod otevřít protokol a/nebo zavést kompatibilitu s Wengo (čímž by jakoby získal výhodu).
Tak se ozvi, rád pokecám, hledej Blucina nebo nick jirkafiala, prostě jediný online z České republiky, případně mi napiš jaký nick máš Ty, kdyžtak mě kontaktuj na ICQ: 321 466 259
Notebook Fujitsu-Siemens Lifebook 6637 C series, CPU 1GHz, 512RAM, Intel i815, 120GB HDD, DVDRW LG, Ubuntu linux HH 8.04 WM Gnome

Jiří Fiala ml.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #4 kdy: 05 Června 2006, 18:13:29 »
Citace: n3o21
ono by to hlavne chtelo nejakyho jinyho skype klienta, ten standartni je naprosto nanic, hlavvne v linuxu.
a skype pouzivaj lidi hlavne kvuli tomu ze je jednoduchy... takze tezko zacnou pouziva neco jineho.
Asi jste neviděl ještě Wengo, to je též velice jednoduché, nevidím v něm nic složitého, je to spíše o zvyku, stejně jako Windows vs. Linux, proč být závislý na jednom programu?? A pokud se chceme naučit něco nového, tak je třeba jít dále a nezůstávat na jednom místě.
Notebook Fujitsu-Siemens Lifebook 6637 C series, CPU 1GHz, 512RAM, Intel i815, 120GB HDD, DVDRW LG, Ubuntu linux HH 8.04 WM Gnome

dankez

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #5 kdy: 05 Června 2006, 18:13:42 »
mna najviac na skyper irituje ze ma vyuziva ako ustrednu, a nevie to nic ine ako ten svoj protokol, pokial by wengo zvladlo icq, irc, jabber bolo by fajn. zatial ho mam nainstall ale je naprosto nepouzitelne pretoze nepoznam nikoho ineho kto ho ma :)
Bojové sŕňa 7,04 - P4 D930 - Ati X1600

Jiří Fiala ml.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #6 kdy: 05 Června 2006, 18:15:46 »
Citace: dankez
mna najviac na skyper irituje ze ma vyuziva ako ustrednu, a nevie to nic ine ako ten svoj protokol, pokial by wengo zvladlo icq, irc, jabber bolo by fajn. zatial ho mam nainstall ale je naprosto nepouzitelne pretoze nepoznam nikoho ineho kto ho ma :)
ahoj, kontaktuj mě, jsem ted na wengo, pod loginem výše uvedeným, nebo hledej Blucina, ok?   Já znám zatím několik lidí zČeska a pár lidí ze Slovenska, je fakt, že to není tolik v podvědomí...
Notebook Fujitsu-Siemens Lifebook 6637 C series, CPU 1GHz, 512RAM, Intel i815, 120GB HDD, DVDRW LG, Ubuntu linux HH 8.04 WM Gnome

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #7 kdy: 05 Června 2006, 20:36:38 »
Citace: dankez
mna najviac na skyper irituje ze ma vyuziva ako ustrednu, a nevie to nic ine ako ten svoj protokol, pokial by wengo zvladlo icq, irc, jabber bolo by fajn. zatial ho mam nainstall ale je naprosto nepouzitelne pretoze nepoznam nikoho ineho kto ho ma :)
Já jej používám také :) ptomes@gmail.com

Xfiler

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #8 kdy: 05 Června 2006, 22:40:57 »
Predpokladam ze je tez zavisly na nejakem serveru, podobne jako ICQ. Ovsem jestli je to podobne jako jabber tak to by bylo naprosto libovy...

Jiří Fiala ml.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #9 kdy: 06 Června 2006, 09:05:57 »
Citace: Xfiler
Predpokladam ze je tez zavisly na nejakem serveru, podobne jako ICQ. Ovsem jestli je to podobne jako jabber tak to by bylo naprosto libovy...
Sorry, že jsem Ti to včera nezvedl, ale už jsem spal a zapomněl jsem se dát do offline, dneska jsem na Wengo do 22h... potom jdu spát.... Tak se Ti ozvu, jestli budeš online...
Notebook Fujitsu-Siemens Lifebook 6637 C series, CPU 1GHz, 512RAM, Intel i815, 120GB HDD, DVDRW LG, Ubuntu linux HH 8.04 WM Gnome

Jiří Fiala ml.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #10 kdy: 06 Června 2006, 09:07:04 »
Citace: Petr Tomeš
Citace: dankez
mna najviac na skyper irituje ze ma vyuziva ako ustrednu, a nevie to nic ine ako ten svoj protokol, pokial by wengo zvladlo icq, irc, jabber bolo by fajn. zatial ho mam nainstall ale je naprosto nepouzitelne pretoze nepoznam nikoho ineho kto ho ma :)
Já jej používám také :) ptomes@gmail.com
Tak jsem si Vás dal do kontaktů a třeba se tam potkáme online.... používám beta verzi, co vy?
Notebook Fujitsu-Siemens Lifebook 6637 C series, CPU 1GHz, 512RAM, Intel i815, 120GB HDD, DVDRW LG, Ubuntu linux HH 8.04 WM Gnome

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #11 kdy: 06 Června 2006, 09:59:45 »
Citace: JiFi
Citace: Petr Tomeš
Citace: dankez
mna najviac na skyper irituje ze ma vyuziva ako ustrednu, a nevie to nic ine ako ten svoj protokol, pokial by wengo zvladlo icq, irc, jabber bolo by fajn. zatial ho mam nainstall ale je naprosto nepouzitelne pretoze nepoznam nikoho ineho kto ho ma :)
Já jej používám také :) ptomes@gmail.com
Tak jsem si Vás dal do kontaktů a třeba se tam potkáme online.... používám beta verzi, co vy?
Také beta 1.

Jiří Fiala ml.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #12 kdy: 06 Června 2006, 11:35:26 »
A pro všechny ostatní, zkuste Wengophone také.... funguje i pro Windousáky :)
Notebook Fujitsu-Siemens Lifebook 6637 C series, CPU 1GHz, 512RAM, Intel i815, 120GB HDD, DVDRW LG, Ubuntu linux HH 8.04 WM Gnome

Xfiler

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #13 kdy: 06 Června 2006, 14:32:42 »
sem chtel zkusit jak to vytezuje lajnu a zajima me kvalitu prenosu, takze urcite ti cvrnknu.

Jinak taky pouzivam betu.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #14 kdy: 06 Června 2006, 22:37:23 »
Zatím mi to nefunguje - jen co budu moct, zprovozním...
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Jiří Fiala ml.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #15 kdy: 07 Června 2006, 07:54:52 »
Citace: Jenda
Zatím mi to nefunguje - jen co budu moct, zprovozním...
No mě to ještě do včerejška bezvadně fungovalo, ale jelikož jsem začal něco řešit s dalším členem ubuntu na jabber konferenci, tak jsem si rozhasil zvukárnu, tak teď se musím do toho pustit, aby vše bylo opět OK...
Notebook Fujitsu-Siemens Lifebook 6637 C series, CPU 1GHz, 512RAM, Intel i815, 120GB HDD, DVDRW LG, Ubuntu linux HH 8.04 WM Gnome

DevilMuF

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 265
    • MuFí stránky
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #16 kdy: 07 Června 2006, 09:31:45 »
Citace: JiFi
..., ale jelikož jsem začal něco řešit s dalším členem ubuntu na jabber konferenci, tak jsem si rozhasil zvukárnu, ...
Ja za to nemuzu :D
Jinak u me byl asi problem v tom, ze se mi "zlomil" kablik od mikrofonu.
Takze nejdriv si musim zprovoznit zelezo a pak se zkusim zase vrhnout na wengo. Treba do ty doby vyjde finalni verze ;)
Ubuntu 16.04 64bit Clevo W230SS

Jiří Fiala ml.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #17 kdy: 07 Června 2006, 09:55:12 »
Citace: DevilMuF
Citace: JiFi
..., ale jelikož jsem začal něco řešit s dalším členem ubuntu na jabber konferenci, tak jsem si rozhasil zvukárnu, ...
Ja za to nemuzu :D
Jinak u me byl asi problem v tom, ze se mi "zlomil" kablik od mikrofonu.
Takze nejdriv si musim zprovoznit zelezo a pak se zkusim zase vrhnout na wengo. Treba do ty doby vyjde finalni verze ;)
Já vím, že Ty za to nemůžeš... :)

Tak já se do toho také pustím a potom to nažhavíme..... :D
Notebook Fujitsu-Siemens Lifebook 6637 C series, CPU 1GHz, 512RAM, Intel i815, 120GB HDD, DVDRW LG, Ubuntu linux HH 8.04 WM Gnome

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #18 kdy: 07 Června 2006, 20:32:53 »
Wengo jsem zkusil a prvni nadseni velice rychle odpadlo. Neuveritelne malo veci se da nastavit, o cestine a formatu odesilanych zprav u ICQ nemluve, Jabber mi to nejak vubec nechtel stahnout kontakty. Pomerne bych ocenil multiklienta, co by umel jabber, ICQ a rekneme SIP na VoIP dokupy. Wengo se tvaril nadejne, bohuzel je asi znat, ze se nejedna o delsi dobu vyvijenou aplikaci. Tak snad casem ... zatim to necham na SIMovi (ktery je super kamarad, ale ma tak otresnou historii :( ) :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Jiří Fiala ml.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #19 kdy: 08 Června 2006, 10:54:15 »
Citace: merlin
Wengo jsem zkusil a prvni nadseni velice rychle odpadlo. Neuveritelne malo veci se da nastavit, o cestine a formatu odesilanych zprav u ICQ nemluve, Jabber mi to nejak vubec nechtel stahnout kontakty. Pomerne bych ocenil multiklienta, co by umel jabber, ICQ a rekneme SIP na VoIP dokupy. Wengo se tvaril nadejne, bohuzel je asi znat, ze se nejedna o delsi dobu vyvijenou aplikaci. Tak snad casem ... zatim to necham na SIMovi (ktery je super kamarad, ale ma tak otresnou historii :( ) :)
Souhlasím s Tebou, je třeba na Wengo zapracovat, aby bylo kvalitní konkurencí a také úspěšným multi klientem.... Snad vyvojáři se hnou z místa... Každopádně bych to uvítal..... . . . .  . :)
Notebook Fujitsu-Siemens Lifebook 6637 C series, CPU 1GHz, 512RAM, Intel i815, 120GB HDD, DVDRW LG, Ubuntu linux HH 8.04 WM Gnome

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #20 kdy: 08 Června 2006, 16:16:55 »
Potvrzuji i problémy na platformě MacOSX / PPC. Tam tase nezvučí. Nemaj to vychytaný, chce to čas, nejspíše dost.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

petrme

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #21 kdy: 09 Června 2006, 16:23:08 »
V Dapper Drake je teď Ekiga. Proč na VoIP nepoužívat ji?

Ptám se, protože hledám rozumnou alternativu za Skype.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #22 kdy: 09 Června 2006, 18:39:11 »
Protoze tu resime multiklienta.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #23 kdy: 09 Června 2006, 20:00:05 »
Citace: merlin
Protoze tu resime multiklienta.
Skype neni zrovna multiklient, a ten se tu taky resi. :) Vysledek ma byt takovy, jaky ekvivalent pouzit na telefonovani...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
WengoPhone vs. Skype
« Odpověď #24 kdy: 09 Června 2006, 21:06:04 »
Tak na telefonovani bych doporucil libovolne SIP klienty napr. sjphone a nekterou z pomerne zabehnutych sluzeb, kteri kolikrat nabizeji i telefonovani na tel. linky zdarma ci za velice rozumnou cenu:

NetPhone: http://www.netphone.cz/
SoftPhone: http://www.softphone.cz/
WirPhone: http://www.wirphone.cz/
Free World Dialup: http://www.freeworlddialup.com/

Resit hlasovou komunikaci pres Skype a jine bych videl jako zbytecnou zalezitost, pokud v sobe klient neimplementuje dalsi fce jako je klient ICQ, Jabber atd.

O tom jsem mel dojem, ze cela debata je, protoze jinak uspech dalsiho (byt open source) klienta moc nevidim a WengoPhone ma oproti Skype prave tuto vyhodu. Proto napr. nepouzivat/pouzivat Ekigu a proto jsem mel dojem, ze je to "mimo misu".
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.