Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Je pro mne Linux opravdu to pravé?  (Přečteno 54279 krát)

Pavelp

  • Host
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #50 kdy: 03 Prosince 2006, 15:51:20 »
1. Samozrejme _je_ nutne delat aktualizace, i kdyz ne nutne pres internet.
2. Jak kterou, ty pro linux dosti pravdepodobne ano.
3. a) bude, b) jak ktery.

Druha cast dotazu je zde na foru nekoliksetkrat dotazana a zodpovezena, pouzijte vyhledavani.

Honmej

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #51 kdy: 03 Prosince 2006, 15:56:38 »
Díky za rychlou, srtučnou a výstižnou odpověď  :-) .

Štefan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #52 kdy: 03 Prosince 2006, 21:41:44 »
Zdravim,

Rozhodujem sa uz 5 rokov ze prejdem na linux, ale az teraz pretiekol pohar mojej trpezlivosti a povedal som si ze dam razny koniec Winshitu. Za tych 5 rokov som vyskusal uz Red Hat neskor Fedoru, Mandrake, Gentoo a nakoniec som skoncil na Ubuntu. Z toho zoznamu distribucii by ste si asi povedali ze som skuseny uzivatel linuxu, ale to je omyl. Som uuuplny zaciatocnik. Zakazdym som vydrzal tak tyzden pouzivat novy operacny system. Nevedel som vobec co mam robit a ako. Vtedy som netusil ze existuje nieco ako FORUM, kde sa mozem pytat respektive hladat odpovede. Verim ze tentokrat sa mi uz skutocne podari vzdat sa Winshitu aj vdaka tomuto FORU. Podla #1 clanku som asi na spravnej ceste. SUHLASIM s uvedenym postupom prechod na Ubuntu :)

Hodne zdaru vsetkym zaciatocnikom
Acer Aspire 4920
RAM 2GB, Intel Core 2 Duo T5550, 1,83 GHz, 667Mhz
WXGA 1280x800 14,1"

Jo5ka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #53 kdy: 23 Prosince 2006, 00:24:22 »
Dobré ráno,
   všechny tyhle příspěvky o tom, jak je Ubuntu úžasné, atd. jsou fajn a stejný názor sdílím i já. Jsem v té fázi testování, kdy mám dva systémy a snažím se omezovat WXP. Ale bohužel Linux pro mě má a asi vždy bude mít jednu velikou nevýhodu.
   Studuji strojírenství(a později v něm hodlám i dělat) a programy jako AutoCAD(případně Catia, nebo PROEngineer) jsou pro mě naprosto nepostradatelné! A např. na fórech Autodesku píší, ze vůbec neuvažují o vezi pro Linux.
   Spouštět to přes nějaký emulátor, podle nějakého fóra, nezvládli ani Linuxoví mágové, natož já, obyčejný plebejec. Rovnocennou náhradu jsem nenašel, což mě zabraňuje v odinstalaci WXP a bude vést spíš k odinstalaci Ubuntu, protože dva systémy mi jsou v pravdě k ničemu...

To jenom proč u Ubuntu nemůžu zůstat i když bych rád. Ale všem ostatním fandím!!!

Jo5ka

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #54 kdy: 23 Prosince 2006, 00:43:02 »
Jo5ka :) ..skusal si QCad? :)) ..len na otestovanie..ci sa to da porovnavat s autocadom ;))

ax..nastastie mne ku praci staci webovy prezerac, ssh, telnet, minicom, nejaky prezerac pdfiek, ping a traceroute :)))) a obcas sa hodi aj nejaky vpn client :)) a to vsetko bezi na comkolvek :)
« Poslední změna: 17 Ledna 2008, 12:37:47 od Anna Taliánová »
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

Pitris

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #55 kdy: 23 Prosince 2006, 01:43:09 »
ProE je i pro Linux

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #56 kdy: 23 Prosince 2006, 08:37:50 »
Citace: Pitris
ProE je i pro Linux
ale tazko sa hlada cracknuta verzia ;)
« Poslední změna: 17 Ledna 2008, 12:38:07 od Anna Taliánová »
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #57 kdy: 29 Prosince 2006, 22:29:51 »
Předem bych rád poděkoval všem členům X-ové komunity, kteří obětují svůj čas pro vývoj a podporu GNU/GPL OS a SW pro blaho nás všech...DÍKY !!!

Sám jsem v Linuxu začátečník (cca 2 roky Slax, K/X/Ubuntu 5.04, U6.06 a nyní U6.10), nicméně si myslím, že jsem toho zažil s počítači, operačními systémy a dalšími SW již dost (od PMD85 přes XT...od PCM přes různé DOSy a Win... asemblery pro X51..atd) a nyní v kategorii 33+ i Linux.

Rád bych zde všechny váhající (o přechodu na Linux) a mladší kolegy začátečníky upozornil, že Linux opravdu nejsou Windows zdarma, ale zcela jiný systém s jinou filozofií. Přestože GUI Gnome, Kde a další "klikátka" vypadají podobně "woknově" (vím, že původ není u MS :-) ). Je pravda, že tyto GUI značně usnadňují přechod uživatelů od Win.

Dle mých zkušeností je nainstalované funkční Ubuntu bezproblémů použitelné pro "domací a kancelářské použití", to znamená nějaký ten internet, office, digitální fotky, DV video, DVD, MP3 a pár dalších drobností (Internet - Firefox, Thunderbird, ICQ - Gaim, OpenOffice, fotky a obrázky - GIMP, scribus, inkscape, multimedia - Totem, VLC, K3B, audacity, K9copy, kino).
Takový funkční systém pak zvládne obsluhovat intuitivně i má družka (BFU) a syn (10, až na to "remcání" - hry), bez nutnosti nějakého "zaškolování".

Bohužel na druhou stranu nainstalovat - vytvořit funkční systém splňující výše uvedené nasazení (pro BFU) není úplně jednoduché (mé konkrétní trable): problém s vypínáním - ACPI (místo vypnutí restart), detekce LCD (rozlišení bylo max pouze 1024x768 místo 1280x1024), instalace ovladačů nVidia (lahůdka), pro dnes snad již běžné přehrání DVD, DivX, MP3... nutno doinstalovat různé balíčky - kodeky atd..... rozbalit *.rar apod...  chápu, že se jedná mj. i o různé licence atd...  pomoc jsem vždy někde našel (i zde).... nicméně pro BFU to může být odrazující faktor, neřknu-li neřešitelný problém.

Na základě mých zkušeností bych to pro začínající a váhavé shrnul asi takto:

Pro koho Linux NENÍ:

- uživatelé velmi specifických SW, které nemají v Linuxu náhradu nebo neběhají v emulaci - wine (u mě Adobe Premiere, Liquid (Pinnacle Edition) a GIMP také není plnou náhradou Photoshopu - sorry .-( )
- majitelé nepodporovaného hardwaru (u mě multi Canon MPC400)
- uživatelé, kteří čekají, že jim vše bude dáno na stříbrném podnosu až pod nos...

Pro koho Linux JE:

- pro VŠECHNY ostatní !!! ... nebo i pro některé z výše uvedených, kteří jsou schopni(mohou) se něčeho vzdát aby něco jiné získali... TUX

Stále váháte?
Zkuste souběžně obojí  a pak uvidíte - já osobně mám obojí (Win XP legal i U6.10). V současné době již cca 85% věcí dělám pod Linuxem (začínal jsem někde na cca 10%). Bohužel střihové SW nemají Linuxový ekvivalent.
A proč mám linux, když stejně platím XP? Právě v tom je paradoxně ta SVOBODA volby...

Ještě jednou DÍKY CELÉ KOMUNITĚ !!!

Snad jsem svým příspěvkem také někomu pomohl..

Pavel

mindi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #58 kdy: 29 Prosince 2006, 23:15:13 »
Mno, ja jsem realista. Linux si vzdy nainstaluji hlavne kvuli tomu, aby si bylo s cim takzvane hrat. Priznejme si - takovych je tu vetsina. Jista alternativa to sice je, ale stejne se stale vracim(e) k windows.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #59 kdy: 29 Prosince 2006, 23:48:02 »
Mnooo, neřekl bych...Taky jsem "odkojený windowsák (a mohu říct, že i docela zkušený v tomto OS)", ale Linux a nyní hlavně Ubuntu mi doslova "otevřelo oči"!
To, že mám na HDD ještě Win XPP je dáno pouze jedinou maličkostí - spojení s netem. Když se v jedné práci připojím přes ethernet - ubuntu běhá, prostě jsem spojený. Když jsem ale doma, popř. v druhé práci, jsem nucen používat jiné připojení (T-Mobile 4G PCMCIA) a to jsem holt na widlích...
Uvažoval jsem o tom, že když ty "zatracené ovladače" pro linux nejsou, proč ho tedy mám, proč ho nesmáznu a nejedu na widlích??? Možná proto, že dneska, po aktualizaci nového Internet Security balíčku (Panda) mi začaly widle vyhazovat, abych vložil CD Windows XP do mechaniky (???) a nechtěly mě pustit dál, jsem si řekl, že už mě otravují ty viry, nesmyslné hlášky, aktualizace aktualizací, stále nové bezpečností díry v systému, neustálé restarty i po instalování miniprográmku apod.
V Ubuntu tohle není, v Linuxu tohle není!!! No, a já si holt na ty ovladače pro svůj systém počkám, však se najde někdo šikovný, kdo to dotáhne do konce (já ještě takový guru nejsem).
Ubuntu je přívětivé, ladné na pohled, prostě jsem si ho zamiloval - až tak, že i na widlích mám ikony Tango, téma Human, tapety buď Ubuntu nebo Gnome :)

Myslím, že Ubuntu je pro lidi, kteří znali dosud jen Windows, skvělá a plnohodnotná náhrada a v mnohém Widle převyšuje!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

M1cHo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #60 kdy: 05 Ledna 2007, 23:44:08 »
Ahoj všetkým používateľom Ubuntu.

Som relatívne novým užívateľom Linuxu (dva dni), vďaka tejto stránke som ho nainštaloval a po inštalácii taktiež nastavil (základne) relatívne rýchlo. Chcem zdôrazniť, že predtým som vždy používal Windows a s Linuxom som nemal žiadne skúsenosti, takže som horúcim kandidátom na porovnávanie Windowsu a Linuxu. Len sa chcem spýtať:

Je pre mňa Linux ozaj to pravé?!

Aby bolo jasné, hry veľmi nehrávam a aj keby, tak kvôli tomu som si Ubuntu neinštaloval. Mojou prioritou bolo programovanie. Ovládam niekoľko programovacich jazykov (som len študent, takže nie profesionálne, len zo zábavy) a chcem sa vás skúsenejších spýtať, v čom je Linux lepší oproti Windowsu, čo sa týka programátorského prostredia??

V Linuxe som absolútny dvojdnový začiatočník, preto sa to snažte vysvetliť rečou, ktorej rozumiem ;-) Je rýchlejší? Alebo kompatibilnejší s niektorými špecifickými programami? Alebo je to len východiskom pred Windowsom, ktorý každú chvíľu padá...:(

Chcem sa spýtať aj na nejaké stránky, ktoré by mi pomohli lepšie pochopiť Linux. Teda ako sa s ním pracuje atď. (Najlepšie CZE a SVK) Ubuntu.cz som si prečítal, ale nestačí mi to :)) za trpezlivosť s mojim dlhým príspevkom a rady ďakujem ;))

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #61 kdy: 06 Ledna 2007, 07:58:37 »
Záleží hodně na tom, v čem programujete, ale největší výhodou je (podle mě) možnost podívat se na zdrojové kódy všech programů a tím pochopit jak fungují.
Podle mě už jsou pryč (nebo téměř pryč) doby, kdy linux byl hlavně náhrada za "ty věčně padající windows", protože pokud máte nyní  Windows XP (a máte dobrý antivir, firewall a antispyware), tak jsou stabilní, linux je hlavně pro ty, kteří buď pochopili, kde jsou hranice windows a chtějí se dostat dál, než jim to tento uzavřený systém dovoluje, nebo pro ty, kteří nechtějí platit horentní sumy za software, když mají možnost mít stejný (lepší?) zadarmo.

www.linux.cz
www.abclinuxu.cz
www.linuxsoft.cz
www.root.cz

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #62 kdy: 06 Ledna 2007, 10:19:55 »
Citace: M1cHo
Ahoj všetkým používateľom Ubuntu.

Som relatívne novým užívateľom Linuxu (dva dni), vďaka tejto stránke som ho nainštaloval a po inštalácii taktiež nastavil (základne) relatívne rýchlo. Chcem zdôrazniť, že predtým som vždy používal Windows a s Linuxom som nemal žiadne skúsenosti, takže som horúcim kandidátom na porovnávanie Windowsu a Linuxu. Len sa chcem spýtať:

Je pre mňa Linux ozaj to pravé?!

Aby bolo jasné, hry veľmi nehrávam a aj keby, tak kvôli tomu som si Ubuntu neinštaloval. Mojou prioritou bolo programovanie. Ovládam niekoľko programovacich jazykov (som len študent, takže nie profesionálne, len zo zábavy) a chcem sa vás skúsenejších spýtať, v čom je Linux lepší oproti Windowsu, čo sa týka programátorského prostredia??

V Linuxe som absolútny dvojdnový začiatočník, preto sa to snažte vysvetliť rečou, ktorej rozumiem ;-) Je rýchlejší? Alebo kompatibilnejší s niektorými špecifickými programami? Alebo je to len východiskom pred Windowsom, ktorý každú chvíľu padá...:(

Chcem sa spýtať aj na nejaké stránky, ktoré by mi pomohli lepšie pochopiť Linux. Teda ako sa s ním pracuje atď. (Najlepšie CZE a SVK) Ubuntu.cz som si prečítal, ale nestačí mi to :)) za trpezlivosť s mojim dlhým príspevkom a rady ďakujem ;))
no :) programovanie .. :P
linux jednu podstatnu vyhodu..ze si ho mozes upravit na svoj obraz :))) ja hlavne to, co by som pod win zvladol umornym klikanim, alebo instalaciou komercneho sw, zvladnem pomocou par prikazikov. a ak sa naucis bash skripty, tak tie vsetky postuupy spojis do jedneho prikazu..a tym si znacne ulahcis pracu.
pri programovani mas jednu zasadnu vyhodup pod linuxom, ze mas vsetko zdokumentovane...a vsetko je subor :) co vsetko? no vsetko... subor, adresar a zariadenie. so vsetkym sa da narabat ako so suborom..cize, ak chces precitat stav nejakeho hw... nacitas si obsah suboru z /proc.. a mas to na svete :p to iste sa robi pri zmene parametra hw (napriklad zapnutie vetrakov naplno :P )
a samozrejme...kazdy moze robit cokolvek, na co ma prava :) tie prava sa velmi jednoducho nastavuju....(co som pod woknami nikdy nedokazal tak pekne, ako pod linuxom ....co uz....s linuxom som sa davno pred pozuivanim, tych vraj multiuzivatelskych, wokienok stretol...)
« Poslední změna: 17 Ledna 2008, 12:38:37 od Anna Taliánová »
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

M1cHo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #63 kdy: 06 Ledna 2007, 12:57:08 »
Tak, musím povedať, že ma to dosť láka, že by som si mohol robiť so systémom konečne čo chcem. Má to ale jeden zásadný problém :) Zatiaľ takmer vôbec nepoznám základné terminálové príkazy, takže by som potreboval nejaký zdroj informácii, ktoré by ma ako tak naučili pracovať s Linuxom aj v tomto smere.

Zaujímalo by ma, ako ste prišlii vy, skúsenejší, k takým vedomostiam ohľadom editovania Linuxu.

Hodila by sa mi nejaká ta stránka, alebo nejaký iný zdroj (do knižnice chodím len veľmi nerád :P )

Skeletonix

  • Host
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #64 kdy: 06 Ledna 2007, 13:05:35 »
hledej LDP (Linux dokumentační projekt) ... vyšlo to volně ke stažení  v pdf. Jinka koukni na www.abclinux.cz a www.root.cz

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #65 kdy: 06 Ledna 2007, 13:06:19 »
Citace: M1cHo
Zatiaľ takmer vôbec nepoznám základné terminálové príkazy, takže by som potreboval nejaký zdroj informácii, ktoré by ma ako tak naučili pracovať s Linuxom aj v tomto smere.
Na práci v příkazové řádce doporučuji tento tutoriál.

Citace: M1cHo
Hodila by sa mi nejaká ta stránka, alebo nejaký iný zdroj (do knižnice chodím len veľmi nerád :P )
Dobrá je tato učebnice Linuxu, pokud byste měl zájem, mohl bych vám poslat několik jiných knih o linuxu v PDFku.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #66 kdy: 06 Ledna 2007, 13:07:24 »
Ideální je začít na:
www.linux.cz
wiki.ubuntu.cz

Další zdroje informací:
www.root.cz
www.abclinuxu.cz
www.linuxsoft.cz/

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #67 kdy: 06 Ledna 2007, 14:05:01 »
ak chces zaklady :) tak si pozri to to linuxove minimum, co mam v paticke :P

a linux - dokumentacni projekt si mozes stiahnut priamo zo stranky cpressu
« Poslední změna: 17 Ledna 2008, 12:38:58 od Anna Taliánová »
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

M1cHo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #68 kdy: 07 Ledna 2007, 10:31:21 »
V prvom rade sa vám chcem všetkým poďakovať za vašu ochotu :)

Určite si najprv pozriem všetky stránky, ktoré ste mi odporúčili (s linuxsoftom už mám dobré skúsenosti), mrknem aj to linuxove minimum a určite sa budem neskôr (keď už budem mať nejaké základné poznatky) chcieť pozrieť trošku hlbšie, ako sa edituje linux a čo znamenajú tie textové a iné súbory v roote.

Takže pre Vojtecha.K moja mailova adresa je kormo9oa@gk2-po.sk. Nechcem byť teda otravný, ale keby ste mali čas poslať mi nejaké pdf-ka, tak vám budem zaviazaný (môžu byť aj zložitejšie, pozriem sa na ne neskôr, alebo aj v angličtine - ale lepšie v svk/cze :) )

Tak ešte raz všetkým ďakujem. A teraz sa už idem venovať ubuntu :P

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #69 kdy: 07 Ledna 2007, 10:37:15 »
v pdf linux dokumentacni projekt mas uplne vsetko, co potrebujes vediet :)))

pre ostatnu pomoc mas prikaz man :)))) a nas ;))))

inak. .na stranke http://avc.sh.cvut.cz/ najdes mnozstvo dalsich zaujimavych prednasok ;)
« Poslední změna: 17 Ledna 2008, 12:39:15 od Anna Taliánová »
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

Tiger6

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #70 kdy: 07 Ledna 2007, 13:00:05 »
Už nějakou dobu jsem chtěl alespoň částečně na některou z linuxových distribucí přejít, konkrétně právě Ubuntu, ale teď jsem si to po přečtení několika článků a témat tak nějak rozmyslel. Instalaci OS jsem nikdy osobně neprováděl, většinou k ní dojde až po pádu nějaké hardwarové části, prostě se jí snažím všemožně vyhnout, přestože WIN doslova přetěžuju. Nicméně z toho důvodu se mi nechce pouštět se do instalace novýho OS, abych si náhodou nešikovně nenaformátoval HDD s WIN. To by vzhledem k množství nainstalovaných programů a dat byla pro mě docela katastrofa.
Každopádně bych chtěl Ubuntu alespoň vyzkoušet přes to Live CD. Takže bych se chtěl zeptat: Opravdu to funguje tak jednoduše, že v BIOSU jenom zvolim bootování z DVD mechaniky? Nemůže nějakým nedopatřením(jakkoliv) dojít ke smazání WIN? Je to lamerskej dotaz, ale jenom se chci ujistit, protože je pro mě stávající instalace OS důležitá ;)
Dík za případnou odpověď, přestože nejspíš nad dotazem skřípete zuby :)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #71 kdy: 07 Ledna 2007, 13:13:29 »
Citace: Tiger6
Opravdu to funguje tak jednoduše, že v BIOSU jenom zvolim bootování z DVD mechaniky? Nemůže nějakým nedopatřením(jakkoliv) dojít ke smazání WIN? Je to lamerskej dotaz, ale jenom se chci ujistit, protože je pro mě stávající instalace OS důležitá.
Ano, jde to tak jednoduše, že si nastavíš v BIOSu bootování z CD.
Nemůže dojít k přepsání jakéhokoliv souboru ani tedy z win.
Prostě si stáhneš z těchto stránek http://www.ubuntu.cz/stahnout soubor, a vypálíš ho třeba v Neru jako Iso (obraz).
Pak vložíš CD s Ubuntu do mechaniky a zde máš dvě možnosti.
Nechat CD najet a prohlédnout si ho, tak jak to má udělané win.
Druhá možnost.
Vložíš CD, necháž rozběhnout, dáš restartovat z nabídky Start (tady musíš už mít nastavené bootování z CD v BIOSu). Po restartu naběhne systém jako kdyby tam byl doopravdy, nemusíš se bát. Až naběhne plocha, budeš v Ubuntu můžeš si prohlížet systém, zkusit internet, k přepsání souboru nedojde. No až skončíš s prohlídkou, zase dáš ze systému restart, vytáhneš CD a nabootuješ automaticky do Win.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #72 kdy: 07 Ledna 2007, 13:17:33 »
Žádné skřípání zubů neslyším. :)
Ano, tak jednoduché to je. Můžou nastat problémy s HW, např. grafická karta, nenabootuje systém. (zadává se pak při startu příkaz noapic nolapic).
Pokud se bojíte o data, jistě svědomitě a pravidelně zálohujete. :) Problém se ztrátou dat bývá chybou samotných uživatelů, kteří špatně rozdělují HDD a nečtou, co se jim píše.
Koukněte se na odkazy v mé patičce, je tam i jak instalovat.

Na zálohu, klonování disků vám doporučuju si stáhnout servisní cd Hiren's BootCD, konkrétně program Norton Ghost.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Tiger6

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #73 kdy: 07 Ledna 2007, 13:37:29 »
Dík za odpovědi, rozhodně to vyzkoušim a třeba i někdy přejdu.
Zálohuju jen částečně, spíš mi jde o všechny nainstalovaný programy, jejichž instalaci bych často stěží hledal. Navíc záloha 3HDD (160+40+80ext.) na DVDčka o velikosti 4,35GB není zrovna ideální :D Ale ten program vypadá výborně, rozhodně ho vyzkoušim.

Honmej

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Je pro mne Linux opravdu to pravé?
« Odpověď #74 kdy: 08 Ledna 2007, 16:55:46 »
Nainstaloval jsem si Linux Ubuntu a mněl jsem s toho velkou radost, ale bohužel jen do chvíle než:
1.   jsem se pokusil spustit internet přes T-mobile
2.   jsem zapojil Sony MP3
3.   skener

Proč?
1.   Mám tarif ještě na pár let dopředu a Linux mi bohužel nerozjel program přes, který se připojuji (podpora pouze pro Windows)
2.   Mám Sony NW-EOO3 a firma Sony má pro přetahování do svích MP3 přehrávačů zvláštní program (Jde to pouze tímto programem), který má název Sonic Stage a ten opět podporují Windousy.
3.   Totéž jako první dva body
4.   Mám strach, že bych přišel i na další a tak stačí

Tudíž uznávám, že Linux má spoustu předností a je lepší! Ale Geats  má naneštěstí skvělou reklamu, spoustu smluv……. a to je k smůle Linuxáků svět marketingu a taky velké štěstí.

Hernajs lidi je nás tu dost s tím se musí něco udělat
-zablokovat dálnice CDčky s Linuxem
-běhat nazí po “Václaváku“ s transparentem
-veřejné přednášky o Linuxu
-začít tlačit na výrobce programů a her (i když Chtějí jen peníze)
.
.
.
Tak co jdeme na to ? :-)

Závěr:
Tudíž jsem musel vrátit se k Windows a Linux mám jen jako Malou bezvýznamnou hru na kterou si občas večer udělám čas…..
« Poslední změna: 17 Ledna 2008, 12:41:17 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.