Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Aky mate nazor na vyvoj gr. prostredia ubuntu.

Uz to zacinaju prehanat
13 (18.8%)
Pomali to upada
16 (23.2%)
Da sa
19 (27.5%)
Paci sa mi ako na to idu
16 (23.2%)
Uz je ako win. a to mam rad :)
3 (4.3%)
Vyjadrim sa nizsie.
2 (2.9%)

Celkem hlasů: 60

Autor Téma: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.  (Přečteno 14053 krát)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« kdy: 24 Září 2009, 19:00:10 »
Zdravim. Dnes som po dlahsom case spustil aktualizacie na KK a vyskocilo na mna taketo okno.
http://www.gmage.sk/images/unregistered/stahovanie_a64a034c3c.png
Velmi ma sklamalo ze tam nemam ziadny prehlad(rychlost stahovania, prehlad chyb a pod.) a nemozem si ani vyrolovat podrobnosti.
Rad by som vedel aky nazor na taketo novinky mate vy.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Pavel Půlpán

Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2009, 19:57:05 »
Ve finále to bude podle mě už upravené s původními možnostmi... a jestli ne, tak to jsou vocasové!

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #2 kdy: 24 Září 2009, 20:51:53 »
IMHO bug
Doma i v práci Linux Mint 17

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #3 kdy: 24 Září 2009, 20:57:02 »
imho to "at 81.." je rychlost, akorat se to tam nevlezlo...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #4 kdy: 24 Září 2009, 21:09:54 »
imho to "at 81.." je rychlost, akorat se to tam nevlezlo...
Ved prave, trochu by to chcelo doladit(trochu viac) :)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #5 kdy: 25 Září 2009, 09:59:32 »
Já bych se vyjádřil tak, že To okno správce aktualizací je sice "ikonkově" hezčí, ale pro mou informaci absolutně nedostačující (nevím co se zrovna stáhlo, jestli se to stáhlo páč list s průbehem stahování zmizel) takže jestli to neopraví zpět nebo aspoň tak abych toho viděl více, zůstanu věrný terminálu a "aptitude".
také mě dost zklamaly ty ikony v nabídce. Jsou sice "nové", ale příjdou mi některé "out" než ty staré dobré známé ikony. Zrovna tak jako mě kdysi naštvalo že změnili v Gnome okno pro vypnutí, restart, odhlašování. Líbilo se mi kdysi to okno s těmi ikonkami v řadě pro vypnutí restart odhlášení.
Jinak Co se týče ikon pro vypnutí atd... ty mi příjdou lepší.
Celkově mě ale potěšila rychlost bootu a celková svižnost (ještě to chce vyladit pár chyb), podpora výstupu na 1920x1080 monitor v plném rozlišení. Co mi ale zase zklamalo je to, že mi přestala chodit ralink wifi karta "rt2500".
Jak jste na tom vy? ;)
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #6 kdy: 25 Září 2009, 12:24:41 »
U mna pri boote preskocila hlaska nieco ako chybne irq19 a aktivuje sa irqpool, ale niesom si isty. Bolo to velmi rychle a v logoch nemozem nic najst.
Inak hardwerovo to zatial slape az na par estetickych malickosti.
Tmava tema pri boote sa mi zmenila podla hesla "zabi epileptika, nic nepokazi". Cez tu tmavu temu mi preblikava jasno biela obrazovka.(ATI x2300 a slobodne ovladace)
Ovsem co ma dost prekvapilo ale to nebude asi nic s ubuntu ale s novym gnome, je to ako dali do menu "pravym klik na ikonu disku" polozku formatovat hned vedla odpojit disk. Kvoli preklepnutiu pri vypinani dali bezpecnostny odpocet 60s a taketo polozky vedla seba. Ovsem je pravda ze pri kliknuti na formatovat sa nespusti hned formatovanie.(dakujeme aspon za to) :)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #7 kdy: 30 Září 2009, 10:10:35 »
Tak zjednodušení by ani nevadilo, každý si to přeci jen používá po svém, čili je to ve finále jedno. Ale dneska jsem si nahodil Alpha 6, čistý instal a spíš mě pobavila ta "reklama" při samotné instalaci, něco podobného mají Win.

Jinak vše běhá, takže už to jen poladit k obrazu mému a budu spokojen :-)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #8 kdy: 30 Září 2009, 11:26:19 »
Naprosto správná cesta. Má-li být Ubuntu linuxem pro lidi, tak to jinak ani být nemůže. BFU neví, jak rychlý má procesor, natož aby ho ještě (a přiznejme si že celkem zbytečně) monitoroval. BFU nezajímá, co se mu zrovna stahuje, jakou rychlostí a jak je to veliké, nehledě na to, že ho název nějaké závislé knihovny může ještě rozhodit ("tohle jsem instalovat nechtěl!" ;)). BFU má nejraději minimum detailů. Pro ostatní zbývá terminál a chcete-li si hrát na geeky, dá se odinstalovat i X server. Stojí za to se poučit v Mac OSX - "systém pro tupé ovce" ;D -  výborně funguje bez zbytečných složitostí. Jde o to, aby byl systém rychlý, stabilní, jednoduchý na ovládání (t.j. blbuvzdorný), líbivý a bez "nesmyslů", které obyčejného uživatele dokážou nejen znepokojit, ale nedej bože mu i připomenout, že něčemu nerozumí.  Většina uživatelů si nedokáže nainstalovat operační systém, a většinou ani netuší, že něco jako operační systém v počítači existuje. Používají prostě "počítač". Pro tuhle cílovou skupinu uživatelů se snaží být Ubuntu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #9 kdy: 30 Září 2009, 11:55:34 »
Ano s tymto sa da suhlasit ale mala by tam byt moznost si to zobrazit pre tych co chcu vediet co sa prave deje.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

NoWin

  • Host
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #10 kdy: 30 Září 2009, 13:08:45 »
imho to "at 81.." je rychlost, akorat se to tam nevlezlo...
Ved prave, trochu by to chcelo doladit(trochu viac) :)
Co použít menší písmo?

NoWin

  • Host
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #11 kdy: 30 Září 2009, 14:01:26 »
Naprosto správná cesta. Má-li být Ubuntu linuxem pro lidi, tak to jinak ani být nemůže. BFU neví, jak rychlý má procesor, natož aby ho ještě (a přiznejme si že celkem zbytečně) monitoroval. BFU nezajímá, co se mu zrovna stahuje, jakou rychlostí a jak je to veliké, nehledě na to, že ho název nějaké závislé knihovny může ještě rozhodit ("tohle jsem instalovat nechtěl!" ;)). BFU má nejraději minimum detailů. Pro ostatní zbývá terminál a chcete-li si hrát na geeky, dá se odinstalovat i X server. Stojí za to se poučit v Mac OSX - "systém pro tupé ovce" ;D -  výborně funguje bez zbytečných složitostí. Jde o to, aby byl systém rychlý, stabilní, jednoduchý na ovládání (t.j. blbuvzdorný), líbivý a bez "nesmyslů", které obyčejného uživatele dokážou nejen znepokojit, ale nedej bože mu i připomenout, že něčemu nerozumí.  Většina uživatelů si nedokáže nainstalovat operační systém, a většinou ani netuší, že něco jako operační systém v počítači existuje. Používají prostě "počítač". Pro tuhle cílovou skupinu uživatelů se snaží být Ubuntu.
Jestli je cílem Ubuntu bejt Woknouzem (=OS zejména pro tupý ovčí stádo postrádající zbytečnost jménem šedá kůra mozková), tak to potěš /dev/null!
Ubuntu jsem instaloval několika BFU (Woknouz BFU != Linux BFU), který ani s Woknouzem neuměli, ani nezvládali běžnou údržbu (defrag, občas prošmejdit disk antišmejdem s aktuální databázi atd.), jen "Internet" (M$IE) a AjSýKjů instalovaný zručnějšími kamarády), ale v případě Ubuntu to bylo jinak- po necelou hodinu trvajícím školení, mnou provedeným, uměj pracovat se Synapticem, systém zaktualizovat, upgradnout na vyšší verzi, googlovat atd.,  akorát jeden přišel za mnou s tím, že mu nejde nová FireWire karta a že potřebuje schopnej program na DV- to jsem zprovoznil, jinak nikdo si zatím nestěžoval.
Tak proč ještě Ubuntu víc ořezávat? To se plánuje jeho nasazení do mentálhausů?
Zjednodušovat se dá i jinak:
* Zvýšení stability a spolehlivosti systému jako celku (Čerstvý vydání Ubuntu jsou furt čím dál tím víc Unstable-Experimental-Bleeding-Edge obsahující často nepříliš otestovanej a nepříliš dobře fungující software, např. PulseAudio- zlatá ALSA!)
* Zlepšená lokalizace (občané znající anglicky pouze "Jes", "Nou" a "Fakin Niga Bič!" často odrazuje fakt, že na ně některý aplikace křičej česko-anglicky, respektive anglicko-slovensky [tam je to s lokalizací do slovenčiny bohužel horší jak u nás], čemuž nerozuměj a bojej se toho)
atd.

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #12 kdy: 30 Září 2009, 14:22:04 »
Kamaráde myslím že si dost věříš ?

NoWin

  • Host
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #13 kdy: 30 Září 2009, 14:28:46 »
Kamaráde myslím že si dost věříš ?
To bylo na mně? Myslíš si to, nebo si myslíš, že si to myslíš? (Ten otazník)

K věci- proč jako?

Belly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #14 kdy: 30 Září 2009, 14:38:42 »
Citace
Jestli je cílem Ubuntu bejt Woknouzem (=OS zejména pro tupý ovčí stádo postrádající zbytečnost jménem šedá kůra mozková), tak to potěš /dev/null!

Chtělo by to trochu nadhledu a slušnosti  ;)
Ubuntu 10.10, AMD Athlon II X2 240, Gigabyte MA785GMT-UD2H, DDR3 2x 1GB 1333  CL9 , Seagate Barracuda 500 GB, Samsung 2443BW 24" 1920x1200

NoWin

  • Host
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #15 kdy: 30 Září 2009, 14:44:58 »
Citace
Jestli je cílem Ubuntu bejt Woknouzem (=OS zejména pro tupý ovčí stádo postrádající zbytečnost jménem šedá kůra mozková), tak to potěš /dev/null!

Chtělo by to trochu nadhledu a slušnosti  ;)
/dev/null není sprostý! :(

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #16 kdy: 30 Září 2009, 14:47:45 »
Btw,co má být ten app store?Jen pěkné obalené aptitude nebo chystají něco nového?
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #17 kdy: 30 Září 2009, 15:26:29 »
Zjednodušování jako takové je ŠPATNĚ. Mít defaultní možnost jednoduchou mi nevadí, nemít jinou mi vadí.
Xubuntu 12.04

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #18 kdy: 30 Září 2009, 15:45:12 »
Btw,co má být ten app store?Jen pěkné obalené aptitude nebo chystají něco nového?

obalené aptitude, chtějí být jako mac a mít to na netu. Naprosto nechápu proč, přidat odstranit podle mě naprosto stačí
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

NoWin

  • Host
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #19 kdy: 30 Září 2009, 15:46:28 »
Btw,co má být ten app store?Jen pěkné obalené aptitude nebo chystají něco nového?

obalené aptitude, chtějí být jako mac a mít to na netu...
Vskutku originální...

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #20 kdy: 30 Září 2009, 16:20:32 »
A jaky je tedy rozdil pote mezi přidat a odebrat aplikace a novým,super app storem? :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

NoWin

  • Host
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #21 kdy: 30 Září 2009, 16:22:14 »
A jaky je tedy rozdil pote mezi přidat a odebrat aplikace a novým,super app storem? :)
Pouze vizuální a nejspíš má AppStore mnohem víc bugů ;)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #22 kdy: 30 Září 2009, 16:30:02 »
imho to "at 81.." je rychlost, akorat se to tam nevlezlo...
Ved prave, trochu by to chcelo doladit(trochu viac) :)
Co použít menší písmo?
Mensie pismo som pouzil a okno sa zmensuje s pismom.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #23 kdy: 30 Září 2009, 16:32:33 »
Naprosto správná cesta. Má-li být Ubuntu linuxem pro lidi, tak to jinak ani být nemůže. BFU neví, jak rychlý má procesor, natož aby ho ještě (a přiznejme si že celkem zbytečně) monitoroval. BFU nezajímá, co se mu zrovna stahuje, jakou rychlostí a jak je to veliké, nehledě na to, že ho název nějaké závislé knihovny může ještě rozhodit ("tohle jsem instalovat nechtěl!" ;)). BFU má nejraději minimum detailů. Pro ostatní zbývá terminál a chcete-li si hrát na geeky, dá se odinstalovat i X server. Stojí za to se poučit v Mac OSX - "systém pro tupé ovce" ;D -  výborně funguje bez zbytečných složitostí. Jde o to, aby byl systém rychlý, stabilní, jednoduchý na ovládání (t.j. blbuvzdorný), líbivý a bez "nesmyslů", které obyčejného uživatele dokážou nejen znepokojit, ale nedej bože mu i připomenout, že něčemu nerozumí.  Většina uživatelů si nedokáže nainstalovat operační systém, a většinou ani netuší, že něco jako operační systém v počítači existuje. Používají prostě "počítač". Pro tuhle cílovou skupinu uživatelů se snaží být Ubuntu.
Jestli je cílem Ubuntu bejt Woknouzem (=OS zejména pro tupý ovčí stádo postrádající zbytečnost jménem šedá kůra mozková), tak to potěš /dev/null!
Ubuntu jsem instaloval několika BFU (Woknouz BFU != Linux BFU), který ani s Woknouzem neuměli, ani nezvládali běžnou údržbu (defrag, občas prošmejdit disk antišmejdem s aktuální databázi atd.), jen "Internet" (M$IE) a AjSýKjů instalovaný zručnějšími kamarády), ale v případě Ubuntu to bylo jinak- po necelou hodinu trvajícím školení, mnou provedeným, uměj pracovat se Synapticem, systém zaktualizovat, upgradnout na vyšší verzi, googlovat atd.,  akorát jeden přišel za mnou s tím, že mu nejde nová FireWire karta a že potřebuje schopnej program na DV- to jsem zprovoznil, jinak nikdo si zatím nestěžoval.
Tak proč ještě Ubuntu víc ořezávat? To se plánuje jeho nasazení do mentálhausů?
Zjednodušovat se dá i jinak:
* Zvýšení stability a spolehlivosti systému jako celku (Čerstvý vydání Ubuntu jsou furt čím dál tím víc Unstable-Experimental-Bleeding-Edge obsahující často nepříliš otestovanej a nepříliš dobře fungující software, např. PulseAudio- zlatá ALSA!)
* Zlepšená lokalizace (občané znající anglicky pouze "Jes", "Nou" a "Fakin Niga Bič!" často odrazuje fakt, že na ně některý aplikace křičej česko-anglicky, respektive anglicko-slovensky [tam je to s lokalizací do slovenčiny bohužel horší jak u nás], čemuž nerozuměj a bojej se toho)
atd.
Ale prece si urcite cetl u svych zacatku, ze Ubuntu je "linux pro lidi" - jednoduchy na obsluhu - teda vyvoj sleduje spravnou cestu. Tebe vsak nikdo neomezuje v tve chuti po slozitosti - napr. akorat vyslo nove Gentoo, nebo Slackware - tak si muzes doprat poradnou misu :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #24 kdy: 30 Září 2009, 16:43:35 »
Já si většinou si stáhnu minimal iso, nainstaluji si  systém bez grafického prostředí. A pak si instaluji, co potřebuji. To zjednodušení ubuntu beru, vždycky se rád vracím příkazové řádce.  Pro začínající uživatele je dobré.  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.