Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Aky mate nazor na vyvoj gr. prostredia ubuntu.

Uz to zacinaju prehanat
13 (18.8%)
Pomali to upada
16 (23.2%)
Da sa
19 (27.5%)
Paci sa mi ako na to idu
16 (23.2%)
Uz je ako win. a to mam rad :)
3 (4.3%)
Vyjadrim sa nizsie.
2 (2.9%)

Celkem hlasů: 60

Autor Téma: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.  (Přečteno 14062 krát)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #25 kdy: 30 Září 2009, 16:49:37 »
Jj, příkazová řádka... taky ji mám rád, měl jsem doby, kdy jsem se snažil dělat jenom v ní. Ale nějak zjišťuji, že vlastně není proč a ne vždy je to efektivní. Nic se nemá přehánět  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #26 kdy: 30 Září 2009, 16:57:00 »
A naopak,třeba skripty na GUI program neuděláš pokud to nemá vyloženě implementované.A nic se nemá přehánět s GUI :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #27 kdy: 30 Září 2009, 17:05:36 »
A jaky je tedy rozdil pote mezi přidat a odebrat aplikace a novým,super app storem? :)
Funkčně žádný, jedná se o jiné gui pro apt, alespoň já jsem to tak pochopil.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #28 kdy: 30 Září 2009, 17:17:31 »
Jj, příkazová řádka... taky ji mám rád, měl jsem doby, kdy jsem se snažil dělat jenom v ní. Ale nějak zjišťuji, že vlastně není proč a ne vždy je to efektivní. Nic se nemá přehánět  ;)
Presne! Pokud nejake klikatko skutecne dobre funguje a splni nam vsechny "nase prani", tak je nenormalni neco vypisovat do konzole - navic si myslim, ze je potreba vyuzivat vsechny nove vymozenosti distra, pac jinak je to znehodnocovani a ignorace prace vyvojaru. Ruzne .bunti fora by mela navadet uzivatele k tomu, aby zdarile klikatka pouzivali - ne naopak!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #29 kdy: 30 Září 2009, 17:51:08 »
Zjednodušování jako takové je ŠPATNĚ. Mít defaultní možnost jednoduchou mi nevadí, nemít jinou mi vadí.
Líp to snad říct ani nešlo

Pokročilejší možnosti jdou vždycky schovat pod záložku/menu/tlačítko "Pokročilé"
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

NoWin

  • Host
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #30 kdy: 30 Září 2009, 17:58:58 »
Naprosto správná cesta. Má-li být Ubuntu linuxem pro lidi, tak to jinak ani být nemůže. BFU neví, jak rychlý má procesor, natož aby ho ještě (a přiznejme si že celkem zbytečně) monitoroval. BFU nezajímá, co se mu zrovna stahuje, jakou rychlostí a jak je to veliké, nehledě na to, že ho název nějaké závislé knihovny může ještě rozhodit ("tohle jsem instalovat nechtěl!" ;)). BFU má nejraději minimum detailů. Pro ostatní zbývá terminál a chcete-li si hrát na geeky, dá se odinstalovat i X server. Stojí za to se poučit v Mac OSX - "systém pro tupé ovce" ;D -  výborně funguje bez zbytečných složitostí. Jde o to, aby byl systém rychlý, stabilní, jednoduchý na ovládání (t.j. blbuvzdorný), líbivý a bez "nesmyslů", které obyčejného uživatele dokážou nejen znepokojit, ale nedej bože mu i připomenout, že něčemu nerozumí.  Většina uživatelů si nedokáže nainstalovat operační systém, a většinou ani netuší, že něco jako operační systém v počítači existuje. Používají prostě "počítač". Pro tuhle cílovou skupinu uživatelů se snaží být Ubuntu.
Jestli je cílem Ubuntu bejt Woknouzem (=OS zejména pro tupý ovčí stádo postrádající zbytečnost jménem šedá kůra mozková), tak to potěš /dev/null!
Ubuntu jsem instaloval několika BFU (Woknouz BFU != Linux BFU), který ani s Woknouzem neuměli, ani nezvládali běžnou údržbu (defrag, občas prošmejdit disk antišmejdem s aktuální databázi atd.), jen "Internet" (M$IE) a AjSýKjů instalovaný zručnějšími kamarády), ale v případě Ubuntu to bylo jinak- po necelou hodinu trvajícím školení, mnou provedeným, uměj pracovat se Synapticem, systém zaktualizovat, upgradnout na vyšší verzi, googlovat atd.,  akorát jeden přišel za mnou s tím, že mu nejde nová FireWire karta a že potřebuje schopnej program na DV- to jsem zprovoznil, jinak nikdo si zatím nestěžoval.
Tak proč ještě Ubuntu víc ořezávat? To se plánuje jeho nasazení do mentálhausů?
Zjednodušovat se dá i jinak:
* Zvýšení stability a spolehlivosti systému jako celku (Čerstvý vydání Ubuntu jsou furt čím dál tím víc Unstable-Experimental-Bleeding-Edge obsahující často nepříliš otestovanej a nepříliš dobře fungující software, např. PulseAudio- zlatá ALSA!)
* Zlepšená lokalizace (občané znající anglicky pouze "Jes", "Nou" a "Fakin Niga Bič!" často odrazuje fakt, že na ně některý aplikace křičej česko-anglicky, respektive anglicko-slovensky [tam je to s lokalizací do slovenčiny bohužel horší jak u nás], čemuž nerozuměj a bojej se toho)
atd.
Ale prece si urcite cetl u svych zacatku, ze Ubuntu je "linux pro lidi" - jednoduchy na obsluhu - teda vyvoj sleduje spravnou cestu. Tebe vsak nikdo neomezuje v tve chuti po slozitosti - napr. akorat vyslo nove Gentoo, nebo Slackware - tak si muzes doprat poradnou misu :D
6.06 ještě moc pro lidi nebylo :D
Co chtěj obyčejný lidi, lamy, n00bové, BFU?
* Aby jim pokud možno všechno fungovalo korektně a stabilně, aby nemuseli řešit třeba kolabující zvuk- jo, KK pojede podle všeho na PulseAudio, který má na mnoha i celkem běžných zvukovkách velký problémy, i u tý mý. Zlatá ALSA!

* Padající/částečně nefunkční/divně se chovající aplikace: v repozitářích Ubuntu je kolem 80% aplikací zastaralých, přičemž jsou na jiných distribucích jejich novější, často lepší a odladěnější verze, kdežto vcelku stěžejní aplikace jsou vývojově snad ještě v plínách, alespoň co se jejich spolehlivosti týče.

* Překlady: podle Launchpadu, pro Karmic: ČR: přispěvatelů: 278; přeloženo: cca 60%. SR: přispěvatelů: 239; přeloženo: cca 50%. Ale třeba na švédštině pracovalo jen 257 lidí, ale je přeložena z cca 80%! Existuje nějakej důvod, proč jen málokdo z nás, alespoň trochu anglicky mluvících, nepřekládá? V Rosettě je to snadný a upstream taky není složitej! A navíc, my, Češi a Slováci si můžeme vypomáhat, jazyky máme sakra podobný, krom fotbalu a hokeje spolu neválčíme, nic na tom není a občas je to i zábavný a hlavně poučný. A možnost pochlubit se s tím, že i já se podílel na vývoji těch a těch aplikací, to taky není k zahození! A neděláme to jen pro sebe, ale pro další tisíce uživatelů.

* Jednoduchost obsluhy- snad každej BFU preferuje klikátka před konfigurákama. Vysvětlení je jednoduchý, prostě se nechtěj ničemu novýmu učit. A co když po některý aplikaci nutně chtějí nějakou vlastnost, která se vyklikat nedá, musí se růčo přepsat to a to v konfiguráku, při nejlepším si to vyhledat a vyklikat v GConf Editoru? Třeba v GNOME to udělali blbě, sice tam je jednoduchý ovládání, ale některý slušný funkce jsou klikači zapovězeny buď úplně, nebo částečně v případě, pokud mají např. Ubuntu Tweak, kde je ovšem jenom to, co jeho vývojáři považovali za dostatečně relevantní (kompozitní funkce Metacity aj.). Kdyby se tohle dalo tehdá jednoduše naklikat v nastavení tý který GNOME aplikace, Ubuntu Tweak snad ani nevznikne.
« Poslední změna: 30 Září 2009, 18:20:30 od Metalhead »

pavolzetor

  • Host
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #31 kdy: 30 Září 2009, 18:11:10 »
Ubuntu - Linux for human beings

to hovorí za všetko, niekto nepotrebuje rozmýšľať nad OS, rozmýšľa inde, ale neprestať rozmýšľať je najdôležitejšie

packet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #32 kdy: 30 Září 2009, 20:05:44 »
Zdravim. Dnes som po dlahsom case spustil aktualizacie na KK a vyskocilo na mna taketo okno.
http://www.gmage.sk/images/unregistered/stahovanie_a64a034c3c.png
Velmi ma sklamalo ze tam nemam ziadny prehlad(rychlost stahovania, prehlad chyb a pod.) a nemozem si ani vyrolovat podrobnosti.
Rad by som vedel aky nazor na taketo novinky mate vy.

jj, mas pravdu. je to strasne, ale dufam ze to mude mat aj pozitivny dopat na ubuntu :D

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #33 kdy: 30 Září 2009, 20:41:31 »
Zdravim. Dnes som po dlahsom case spustil aktualizacie na KK a vyskocilo na mna taketo okno.
http://www.gmage.sk/images/unregistered/stahovanie_a64a034c3c.png
Velmi ma sklamalo ze tam nemam ziadny prehlad(rychlost stahovania, prehlad chyb a pod.) a nemozem si ani vyrolovat podrobnosti.
Rad by som vedel aky nazor na taketo novinky mate vy.

jj, mas pravdu. je to strasne, ale dufam ze to mude mat aj pozitivny dopat na ubuntu :D

Srandicky. Teba to prejde az ho nainstalujes a budes sa citit ako vo win. :)
Len lepsom, krajsom, rychlejsom, spolahlivejsom ... :D
« Poslední změna: 30 Září 2009, 20:43:16 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #34 kdy: 30 Září 2009, 20:44:40 »
*zděšen* Proč bych se měl cítit jako u woken?Nikdy!
A teď vážně,celkem mě štve neustálé porovnávání věcí z linuxu u windows a naopak.Jako kdyby win byl ideál ke kterému se snažíme co nejvíce přiblížit.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #35 kdy: 30 Září 2009, 20:51:14 »
*zděšen* Proč bych se měl cítit jako u woken?Nikdy!
A teď vážně,celkem mě štve neustálé porovnávání věcí z linuxu u windows a naopak.Jako kdyby win byl ideál ke kterému se snažíme co nejvíce přiblížit.
Neviem ako iny ale ja mam dojem ze v podstate vyvoj gr. prostredi je vlastne len kopirovanie medzi win. lin. mac. a ide len o to kto to prepracuje lepsie. Mozno sa mylim nie som clovek znali tejto problematiky ale mam dojem ze tomu chyba novy napad.Nieco co by vyrazilo dych.

Este ma tak napadlo ze vlastne v linuxe sa takej zavratnej(prekvapivej) zmeny ani nedockame, lebo tu ide vyvoj postupne a napad sa predstavuje postupne. U inych platforiem sa to robi za zatvorenymi dverami a vyjde sa z hotovym a prepracovanym napadom.
« Poslední změna: 30 Září 2009, 20:56:01 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #36 kdy: 30 Září 2009, 21:01:53 »
To je pravda,všelijaké různé doky,atd.To ovšem ale nic nemění na tom že to vyzní jako by jsme se snažili být co nejpodobnější windows.Mě například gnome vyhovuje víc než xp,takže bych to s tím "jako u win" nepřeháněl.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #37 kdy: 01 Října 2009, 01:35:21 »
Vysvětlení je jednoduchý, prostě se nechtěj ničemu novýmu učit.

To IMHO neni pravda. Clovek ktery chodi do prace a pocitac ho nezivi, nema duvod si pamatovat, jak se co nastavuje v konfiguraku (zejmena se jedna o syntaxi) a je daleko jednodussi pro prilezitostne nastaveni vedet, kde to jde naklikat a tam to proste naklikat, nez kazdeho pul roku cist napovedu ke konfiguraku, jestli se to pise tak ci onak - on vi, co chce, rozumi tomu co chce, akorat u klikatka si nemusi pamatovat, jak se to presne pise. O tom to cely je.
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

NoWin

  • Host
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #38 kdy: 01 Října 2009, 18:25:30 »
Vysvětlení je jednoduchý, prostě se nechtěj ničemu novýmu učit.

To IMHO neni pravda. Clovek ktery chodi do prace a pocitac ho nezivi, nema duvod si pamatovat, jak se co nastavuje v konfiguraku (zejmena se jedna o syntaxi) a je daleko jednodussi pro prilezitostne nastaveni vedet, kde to jde naklikat a tam to proste naklikat, nez kazdeho pul roku cist napovedu ke konfiguraku, jestli se to pise tak ci onak - on vi, co chce, rozumi tomu co chce, akorat u klikatka si nemusi pamatovat, jak se to presne pise. O tom to cely je.

O čem myslíš, že jsem psal?  :-\

pavolzetor

  • Host
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #39 kdy: 01 Října 2009, 19:23:52 »
mne skôr vadí, že ten update-manager nevaruje pred dpkg lock https://bugs.launchpad.net/update-manager/+bug/439557

packet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #40 kdy: 01 Října 2009, 19:34:36 »
To je pravda,všelijaké různé doky,atd.To ovšem ale nic nemění na tom že to vyzní jako by jsme se snažili být co nejpodobnější windows.Mě například gnome vyhovuje víc než xp,takže bych to s tím "jako u win" nepřeháněl.

dufam ze nebude nikdy podobny, tie graficke sracky co do toho windowsu mixuje microsoft sa vymikaju zdravemu rozumu ;D ( je to zbytocne cackane a vykon pc sa da pouzit na ine ucely  ::) )

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #41 kdy: 02 Října 2009, 13:01:17 »
To je pravda,všelijaké různé doky,atd.To ovšem ale nic nemění na tom že to vyzní jako by jsme se snažili být co nejpodobnější windows.Mě například gnome vyhovuje víc než xp,takže bych to s tím "jako u win" nepřeháněl.

dufam ze nebude nikdy podobny, tie graficke sracky co do toho windowsu mixuje microsoft sa vymikaju zdravemu rozumu ;D ( je to zbytocne cackane a vykon pc sa da pouzit na ine ucely  ::) )

Třeba použít výkon na BOINC - rosetta@home, že? ;)
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #42 kdy: 02 Října 2009, 21:47:40 »
mne osobne sa najviac pozdava http://burp.renderfarming.net

mates14

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
    • Martin Jelínek
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #43 kdy: 05 Října 2009, 22:58:28 »
Myslím, že už tu takový názor byl: Jen ať se zjednodušuje, většinou to ocení i ti, kteří by to uměli mnohem složitěji.

Osobně bych si doplnil dvě podmínky, které by potěšily, [a které obě porušuje např. nový NetworkManager; příklady se týkají právě jeho]:

1. Mělo by být možné nějak z aplikace vymlátit alespoň nějaký status. [nm: nejde to a nikdo neví proč, jelikož aplikace prostě nikam nic neloguje, buďto bezvadně funguje, nebo prostě nefunguje - v mém případě se po několika hodinách hledání ukázalo, že je potřeba smazat /etc/network/interfaces]

2. Mělo by být možné případně trochu modifikovat, co se děje. [nm: karta Sony Ericsson GC87 nefunguje proto, že v konfiguraci nm není možné na příkazovou řádku ppp přidat jednu volbu navíc, stačilo by "advanced: extra ppp parameters"]

Oba problémy se dají řešit nepoužíváním Network Managera, ale to způsobuje určité nepohodlí - je to právě nm, kdo přepíná online/offline status celého prostředí.
« Poslední změna: 05 Října 2009, 23:09:57 od mates14 »

oyankee

  • Host
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #44 kdy: 06 Října 2009, 09:50:22 »
Jen doplním, že kdo má nápady a chtěl by, aby se naplnily, může je ventilovat zejména zde http://brainstorm.ubuntu.com/

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #45 kdy: 06 Října 2009, 10:26:44 »
App store bude v budoucnu podstatný zdroj příjmů pro Canonical a nahradí programy jako Synaptic, správa balíků, přidat odstranit, atd.
Co se týče ke "zjednodušování"... k čemu vlastně byla dobrá třeba ta indikace stahování balíků, která stejně indikovala špatně?

Počítač je pro obrovskou spoustu lidí jenom jakési nutné zlo, nemají ho rádi a umí na něm jen to, co opravdu umět musí. Proto se snaží být Ubuntu jednoduché a naprosto jasné, aby ho i lidi bez speciálních dovedností chtěli používat.

NoWin

  • Host
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #46 kdy: 06 Října 2009, 14:06:08 »
App store bude v budoucnu podstatný zdroj příjmů pro Canonical a nahradí programy jako Synaptic, správa balíků, přidat odstranit, atd.
Nestraš! Pokud v Ubuntu zmizí Synaptic, tak mi Ubuntu zmizí z disku!

Co se týče ke "zjednodušování"... k čemu vlastně byla dobrá třeba ta indikace stahování balíků, která stejně indikovala špatně?
Zase tak hrozný to nebylo...

Proto se snaží být Ubuntu jednoduché a naprosto jasné, aby ho i lidi bez speciálních dovedností chtěli používat.
Jakých speciálních dovedností? To se jako dočkám toho, že každá aplikace bude mít minimum ovládacích prvků a u každýho z nich pak bude podrobnej popis, co ten čudlík umí a hned vedle toho otazník, na nějž když se klikne, spustí se průvodce kliknutím na čudlík? No to snad ne!

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #47 kdy: 06 Října 2009, 14:30:57 »
Neboj,synaptic pujde doinstalovat.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

NoWin

  • Host
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #48 kdy: 06 Října 2009, 14:43:50 »
Neboj,synaptic pujde doinstalovat.
Ale je to stejně zhovadilost svrhnout krále všech GUI balíčkovacích systémů a nahradit jej takovou špínou...
Jdu se radši podívat, jestli mi Squeeze pobere alespoň nejdůležitější kousky hardwaru (s Lennym byly velký problémy), protože tohle už nechci vidět...

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Nazor na zjednodusovanie ubuntu.
« Odpověď #49 kdy: 06 Října 2009, 14:48:22 »
To Roman:
Jakých speciálních dovedností? No třeba otevřít terminál a napsat "sudo apt-get install neco" už je (byť se to možná nezdá) speciální dovednost.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.