Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nový vzhled  (Přečteno 17501 krát)

col_boggy

  • Host
Re: Nový vzhled
« Odpověď #25 kdy: 25 Září 2009, 16:34:25 »
2Ravensun: Doporučíš známému "ten super linux", on to zapne a zařve "WTF?!".. Chtěl bych vědět, kde bydlí ten maniak, co má na starosti vzhled; docela bych ho šel nakopnout.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Nový vzhled
« Odpověď #26 kdy: 25 Září 2009, 17:02:20 »
Náhodou pěkný témata... Já už se nejspíš dalšího LTSka nedožiju, přemýšlím zda utéct na Debian či Fedoru :-)

Debian? Jo, ten používám na serveru, stable verze je super, ale kdo chce mít na desktopu třeba tři roky staré aplikace? A testing? Tak s tím za mě nechoďte. Potom, co mi nedávno provedl, ho na desktop fakt nechci. Raději se strachovat jednou za půl roku, co se po upgradu stane než se strachovat s každou novou aktualizací.
Fedora je taky docela bleeding edge distro, ale nějaké větší zkušenosti s ní nemám.

Ale zpátky k tématu:
Nový vzhled není tak zlý, lepší než drátem do oka. Bohužel v GNOME 2 se toho moc vymyslet nedá a nějak závratně to ohýbat, když tu bude za chvilku nová generace, nemá cenu. Mark se vyjádřil něco ve smyslu, že v 10.04 bude pořád staré GNOME, takže opravdu překopaného vzhledu se dočkáme nejdřív v 10.10.
Na Ubuntu mě štve chaos co se týče vzhledů. Místo aby se vzhled měnil výrazněji třeba s LTS verzemi, v každé verzi se změní něco a pak ten systém vypadá nejednotně. Např. minule se konečně dopracovali k pěknému GDM, teď je tam zase nějaká hrůza. Proč? Xsplash se spustí na pár sekund před GDM a na pár sekund po GDM, jinak to musí pořád obhospodařovat Usplash. Takový boot manager je na pendrek.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Nový vzhled
« Odpověď #27 kdy: 25 Září 2009, 17:23:21 »
Náhodou pěkný témata... Já už se nejspíš dalšího LTSka nedožiju, přemýšlím zda utéct na Debian či Fedoru :-)

Debian? Jo, ten používám na serveru, stable verze je super, ale kdo chce mít na desktopu třeba tři roky staré aplikace? A testing? Tak s tím za mě nechoďte. Potom, co mi nedávno provedl, ho na desktop fakt nechci. Raději se strachovat jednou za půl roku, co se po upgradu stane než se strachovat s každou novou aktualizací.
Fedora je taky docela bleeding edge distro, ale nějaké větší zkušenosti s ní nemám.

Ale zpátky k tématu:
Nový vzhled není tak zlý, lepší než drátem do oka. Bohužel v GNOME 2 se toho moc vymyslet nedá a nějak závratně to ohýbat, když tu bude za chvilku nová generace, nemá cenu. Mark se vyjádřil něco ve smyslu, že v 10.04 bude pořád staré GNOME, takže opravdu překopaného vzhledu se dočkáme nejdřív v 10.10.
Na Ubuntu mě štve chaos co se týče vzhledů. Místo aby se vzhled měnil výrazněji třeba s LTS verzemi, v každé verzi se změní něco a pak ten systém vypadá nejednotně. Např. minule se konečně dopracovali k pěknému GDM, teď je tam zase nějaká hrůza. Proč? Xsplash se spustí na pár sekund před GDM a na pár sekund po GDM, jinak to musí pořád obhospodařovat Usplash. Takový boot manager je na pendrek.

Debian si teď budei nstalovat kamarád, tak počkám, co to s ním udělá :-)

Ale k tématu, ten vzhled je podle mě nejslabší stránkou Ubuntu, respektive GNOME. KDE sice furt poblikává a já ho nemám v lásce /to není flame, jen se mi nelíbí/, za to má moderní grafiku.
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Pavel Půlpán

Re: Nový vzhled
« Odpověď #28 kdy: 25 Září 2009, 20:28:45 »
A testing? Tak s tím za mě nechoďte. Potom, co mi nedávno provedl, ho na desktop fakt nechci.

Wtf se stalo? Na testingu namixovaným s pár balíkama z experimentalu jedu teď ... dokonce na pracovním notesu. A vcelku spokojenost, ale nepoužívám to zatím moc dlouho.

pivik

  • Host
Re: Nový vzhled
« Odpověď #29 kdy: 25 Září 2009, 21:27:34 »
Mně osobně se Karmic moc líbí, jak ho testuju ve Virtualboxu. Uvažuju, že po vydání se alespoň zkusím vrátit na Ubuntu z Debianu, na kterej jsem utekl po nepovedým Intrepidu.

aloisam

  • Host
Re: Nový vzhled
« Odpověď #30 kdy: 25 Září 2009, 21:41:35 »
Ale k tématu, ten vzhled je podle mě nejslabší stránkou Ubuntu, respektive GNOME. KDE sice furt poblikává a já ho nemám v lásce /to není flame, jen se mi nelíbí/, za to má moderní grafiku.
jj Kubuntu a Ubuntu v základním "hávu", je opravdu propastný rozdíl..
ale stačí změnit ikony (GNOME), rámy oken (New Wawe), barvu, tapetu, a já už su úplně spokojenej :-) a to nemluvím o dalších x možnostech úprav...
jen se holt člověk musí trochu snažit, aby to vypadalo :)

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Nový vzhled
« Odpověď #31 kdy: 25 Září 2009, 22:07:50 »
Ale k tématu, ten vzhled je podle mě nejslabší stránkou Ubuntu, respektive GNOME. KDE sice furt poblikává a já ho nemám v lásce /to není flame, jen se mi nelíbí/, za to má moderní grafiku.
jj Kubuntu a Ubuntu v základním "hávu", je opravdu propastný rozdíl..
ale stačí změnit ikony (GNOME), rámy oken (New Wawe), barvu, tapetu, a já už su úplně spokojenej :-) a to nemluvím o dalších x možnostech úprav...
jen se holt člověk musí trochu snažit, aby to vypadalo :)

design je hodně důležitý u jakéhokoliv produktu a OS není vyjímkou. A já nechápu, proč Ubuntu vypadá defaultně tak ohyzdně, mého kamaráda to od GNOME odlákalo /u W7 mu nejlepší přijde rybička na pozadí :-)/... Copak je takovej problém se shodnout na jednotným tématu? Třeba úvodní obrazovka je udělaná skvěle, ale naprosto nekoresponduje s pozadím a ohyzdnou šedou. Také obrazovka, která se objeví po probuzení by také mohla být s tou úvodní sladěná... A výběr témat? Děs. A Ubuntí hnědé téma ni připadá, jako by si někdo spletl mou obrazovku s toaletou...

A taky nechápu, pro panel na někteých místech neumí být průhledný /třeba Aplikace, místa, systém)...

Kdyby se vyprdli na -1 sekundu bootu a radši opravovali chyby a dodělávali. Možná se to za půl roku nedá stihnout...
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

mrstevo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
Re: Nový vzhled
« Odpověď #32 kdy: 25 Září 2009, 22:11:18 »
tie témy su fakt ...ako keby som mal 4Mb grafiku  a 16 farieb :)
YOU SHOULD NEVER GET MORE THAN YOU GIVE

Intel Core 2 Duo 2 GHz, 3GiB ram, 160GB SATA2, NVIDIA 8400GS 512MiB  DDR2, Saa7134 TV card Ubuntu 9.04

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Nový vzhled
« Odpověď #33 kdy: 25 Září 2009, 22:21:47 »
tie témy su fakt ...ako keby som mal 4Mb grafiku  a 16 farieb :)

:-) to sedí :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Nový vzhled
« Odpověď #34 kdy: 25 Září 2009, 22:53:53 »
Ta tapeta na mě vylítla dneska při akttualizaci... Je to žlutýýýý, křiklavý, nelíbí se mi.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

pavolzetor

  • Host
Re: Nový vzhled
« Odpověď #35 kdy: 26 Září 2009, 08:04:05 »
chlapi, čo môžete chcieť od GTK?

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Nový vzhled
« Odpověď #36 kdy: 26 Září 2009, 08:24:59 »
A testing? Tak s tím za mě nechoďte. Potom, co mi nedávno provedl, ho na desktop fakt nechci.

Wtf se stalo? Na testingu namixovaným s pár balíkama z experimentalu jedu teď ... dokonce na pracovním notesu. A vcelku spokojenost, ale nepoužívám to zatím moc dlouho.

Instaloval jsem jen základní systém bez Xsek, aktualizoval jsem to a doinstaloval jsem GNOME, restartoval a nemohl se přihlásit. Zjistil jsem, že mi to smazalo účet uživatele a přepsalo heslo roota. Tento bug už je prosím nahlášený přes měsíc.

Pavel Půlpán

Re: Nový vzhled
« Odpověď #37 kdy: 26 Září 2009, 09:11:55 »
Vskutku zajímavé! 8) Nesouvisí to s použitým instalačním CD?

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Nový vzhled
« Odpověď #38 kdy: 26 Září 2009, 10:44:01 »
No mě se to moc nelíbí, to, co bylo předtím, tak se mi líbilo - dobrá oranžová skoro všude, doufal jsem, že to zůstane. Teďka to vypadá na monitoru jako by hoši z Ubuntu nestihli dolítnout na záchod. Myslím si, že není problém dát pěknou oranžovou, která byla a trochu odstínů. Nejsem grafik, ale i tohle bych dal za 15 minut v Malování na Windowsech.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

kukide

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Cafescope
Re: Nový vzhled
« Odpověď #39 kdy: 27 Září 2009, 23:57:09 »
Už se těším až to konečně vyjde a vyzkouším to na druhém disku. A jak se tak nemůžu dočkat tak si čtu tuhle tu diskusi a nemůžu se ubránit pocitu, že se mi to co tu říkáte nelíbí.
Možná jsme jen uživatel a ne takoví znalci jako vy, ale přijde mi, že jste tu za poměli na pár okolností. Bavíte se tu o tom jak to vypadá na nic. Na to vám řeknu, že se přece můžete zapojit (opravte mě pokud se mílím). A pokud se vám nechce tak upravit si vzhled je přece otázkou docela dobré zábavy a ne na dlouho. Nebo pokud si dobře pamatuji tak se to dá uložit a v nové verzi to mít stejně ne? Takže tyhle námitky se mi zdají opravdu zbytečné.
Pak je tu ta věc s tím jak říkáte, že to musí vypadat dobře. No a to se vás zeptám proč? Kvůli novým uživatelům, aby jich bylo víc... aby to víc konkurovalo??? Myslím, že je to zbytečné se obávat :) Open source má boj už vyhraný.
A pak se mi hlavně nelíbí, že uživatelé Linuxu se tak moc rozčilují na vzhledem a po zapomínají na to jak to funguje.
Jediné vysvětlení ve váš prospěch co mě napadlo, že vše funguje jak má a máte co potřebujete, že jediné nad čím debatujete je vzhled :)

To je jen pár mích úvah :) nic ve zlém. Mě šlape stále 8.04 jak má a jsem spokojenej.

aloisam

  • Host
Re: Nový vzhled
« Odpověď #40 kdy: 28 Září 2009, 01:35:22 »
tak máš určitě v mnohém pravdu a jestli i v té úvaze o open source, tak není co řešit. :-) ale zas mne rekni ze to pro canonical je takovej problem, pozmenit par ikonek a pozadi plochy.. jiny distra to zvladaj lip..

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Nový vzhled
« Odpověď #41 kdy: 28 Září 2009, 08:16:08 »
tak máš určitě v mnohém pravdu a jestli i v té úvaze o open source, tak není co řešit. :-) ale zas mne rekni ze to pro canonical je takovej problem, pozmenit par ikonek a pozadi plochy.. jiny distra to zvladaj lip..
možno majú menšiu, ale graficky nadanejšiu komunitu

NoWin

  • Host
Re: Nový vzhled
« Odpověď #42 kdy: 28 Září 2009, 14:38:04 »
tak máš určitě v mnohém pravdu a jestli i v té úvaze o open source, tak není co řešit. :-) ale zas mne rekni ze to pro canonical je takovej problem, pozmenit par ikonek a pozadi plochy.. jiny distra to zvladaj lip..
možno majú menšiu, ale graficky nadanejšiu komunitu
No jo, ale kdo určuje, jakej vzhled bude v dalším vydání použit? Myslím si, že nových návrhů na vzhled bude dost, ale jak to vypadá, pouze ty fekální maj šanci na úspěch...

kukide

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Cafescope
Re: Nový vzhled
« Odpověď #43 kdy: 28 Září 2009, 18:24:18 »

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Nový vzhled
« Odpověď #44 kdy: 28 Září 2009, 19:33:19 »
Jak mohu získat vzhled, který byl v nějaké Alpha 5 (?, tuším, že pruh, který v gnome indikuje načítání, byl takovej pěknej oranžovej, no bylo to předtím, než vydali tu hnědou cosi) a jestli by nešel vyhodit ten xsplash (nebo usplash, teď nevím) a vyměnit celou grafiku bootu za tu, co je v 9.04. Díky, toto jsou 2 věci, za které bych byl velmi rád.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Deafboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Nový vzhled
« Odpověď #45 kdy: 03 Října 2009, 02:31:21 »
Vôbec by si nemuseli najímať grafika, stačí sa pozrieť na gnome-look a poskladať nejaký zaujímavý mix ikoniek, bgimage panelu, témy, k tomu vybrať nejaký obrázok a je to.
Jediné čo sa mi páči zo základného vzhľadu 9.10 je jeden (áno len jeden) obrázok pozadia s tými padajúcimi kamienkami. Ten sa ale nehodí k mojim pôvodným ikonkám, takže zatiaľ nechávam default humanity. Metacity téma je tentokrát obzvlášť odpudzujúca :D

edit_______________________
Tak pardon, kroky ktoré som popísal už urobili.
http://gnome-look.org/content/preview.php?preview=1&id=73439&file1=73439-1.png&file2=&file3=&name=elementary+Icons - schválne či sú len mne také povedomé :D
A pokiaľ si dobre pamätám, tak wallpapery vyberali cez hlasovanie na flicker.
Čiže zostáva len metacity téma ktorú neokopčili (a preto je taká zlá :D)
« Poslední změna: 03 Října 2009, 02:34:47 od Deafboy »
Ubuntu som prestal pouzivat vzhladom na jeho bugy kazdodenne, no sem-tam rad zabludim na toto forum a som este radsej ked viem pomoct

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nový vzhled
« Odpověď #46 kdy: 03 Října 2009, 07:09:53 »
Jak mohu získat vzhled, který byl v nějaké Alpha 5 (?, tuším, že pruh, který v gnome indikuje načítání, byl takovej pěknej oranžovej, no bylo to předtím, než vydali tu hnědou cosi) a jestli by nešel vyhodit ten xsplash (nebo usplash, teď nevím) a vyměnit celou grafiku bootu za tu, co je v 9.04. Díky, toto jsou 2 věci, za které bych byl velmi rád.

Ten pruh by zaujimal aj mna. Je to podla mna prijatelnejsie ako ten animovany.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Nový vzhled
« Odpověď #47 kdy: 03 Října 2009, 12:47:02 »
Jak mohu získat vzhled, který byl v nějaké Alpha 5 (?, tuším, že pruh, který v gnome indikuje načítání, byl takovej pěknej oranžovej, no bylo to předtím, než vydali tu hnědou cosi) a jestli by nešel vyhodit ten xsplash (nebo usplash, teď nevím) a vyměnit celou grafiku bootu za tu, co je v 9.04. Díky, toto jsou 2 věci, za které bych byl velmi rád.

Ten pruh by zaujimal aj mna. Je to podla mna prijatelnejsie ako ten animovany.
Též by mě to zajímalo zda by ten upsplash nešel použít třeba z 9.04...
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

Deafboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Nový vzhled
« Odpověď #48 kdy: 03 Října 2009, 13:22:25 »
Mne sa páči ten pruh so starších vydaní, ktorý bol dlhšiu dobu aj v usplash pri boote. V tej GTK téme vyzeral fakt fajn...
Btw. čo takto menší brain-storm ako by ste si predstavovali defaultný vzhľad desktopu? Niečo zmáknem a hodím screen. (Samozrejme bude zachovaná hnedá farba aj základné prvky, tzn. žiadna modrá, zelená, ružová a tak ďalej)
Ubuntu som prestal pouzivat vzhladom na jeho bugy kazdodenne, no sem-tam rad zabludim na toto forum a som este radsej ked viem pomoct

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Nový vzhled
« Odpověď #49 kdy: 03 Října 2009, 14:56:59 »
Mne sa páči ten pruh so starších vydaní, ktorý bol dlhšiu dobu aj v usplash pri boote. V tej GTK téme vyzeral fakt fajn...
Btw. čo takto menší brain-storm ako by ste si predstavovali defaultný vzhľad desktopu? Niečo zmáknem a hodím screen. (Samozrejme bude zachovaná hnedá farba aj základné prvky, tzn. žiadna modrá, zelená, ružová a tak ďalej)

taK Tak, ať barvy Ubuntu září. Zelení a modří jsou všude :D :D
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.