Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pojďme pomoct zlepšovat Unity  (Přečteno 38633 krát)

oudrnicky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #25 kdy: 06 Ledna 2011, 22:55:43 »
Tak mi nedalo a nainstaloval jsem Nattyho se všemi aktualizacemi.
Bohužel musím konstatovat že je Unity naprosto otřesné ??? To že je to alfa nic nemění to že je to alespoň podle mě úplně blbé prostředí.
Jednoduše tam nejde nic nastavit. Na oblíbené aplety je možné zapomenout, nastavení vlastností, nebo přemístění horního panelu neexistuje.
Prakticky jde připíchnout neterminálovou aplikaci na levý panel a změnit pozadí plochy a přez Compiz skrejvání postranního tlustýho panelu. Jinak asi opravdu nic. Fakt dobrá věc akorát možná na dotykáč malého mobilu. Vůbec nelze srovnávat s Gnome-shellem. Pohybuji že do finálního vydání se Unity nějak změní mimo stability. Jenom nepochopím že by Canonical tímto způsobem zničil Ubuntu. Zřejmě počítají v budoucnu s vývojem, který
GP, nebo GS předčí. Určitě to ale v Nattym bude používat málokdo. Proto asi livecd a čerstvě po instalaci je nabízen klasický gnome-panel. Otázka je co bude nabídnuto až nebude podporovanej. Asi příkazovej řádek ??? Ať se na mě nikdo nezlobí, ale vypadá to podstatně hůře než prastaré Win 3.11-ky.

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #26 kdy: 08 Ledna 2011, 17:33:10 »
Tak mi nedalo a nainstaloval jsem Nattyho se všemi aktualizacemi.
Bohužel musím konstatovat že je Unity naprosto otřesné ??? To že je to alfa nic nemění to že je to alespoň podle mě úplně blbé prostředí.
Jednoduše tam nejde nic nastavit. Na oblíbené aplety je možné zapomenout, nastavení vlastností, nebo přemístění horního panelu neexistuje.
Prakticky jde připíchnout neterminálovou aplikaci na levý panel a změnit pozadí plochy a přez Compiz skrejvání postranního tlustýho panelu. Jinak asi opravdu nic. Fakt dobrá věc akorát možná na dotykáč malého mobilu. Vůbec nelze srovnávat s Gnome-shellem. Pohybuji že do finálního vydání se Unity nějak změní mimo stability. Jenom nepochopím že by Canonical tímto způsobem zničil Ubuntu. Zřejmě počítají v budoucnu s vývojem, který
GP, nebo GS předčí. Určitě to ale v Nattym bude používat málokdo. Proto asi livecd a čerstvě po instalaci je nabízen klasický gnome-panel. Otázka je co bude nabídnuto až nebude podporovanej. Asi příkazovej řádek ??? Ať se na mě nikdo nezlobí, ale vypadá to podstatně hůře než prastaré Win 3.11-ky.
Vidíš to dost černě, ale opravdu to zatím tak vypadá. Dobře jsem udělal když jsem přešel na KDE když v oficiálním vyjádření stálo že v Gnome3 bude podporován v budoucnu pouze gnome-shell. Nevím proč do Natty-ho cpe Canonical Unity když je v takovém stavu jakém je a do března se nemůže nijak výrazně změnit. To je příliž krátká doba. Podle mě v Nattym měli nechat gnome-panel, nebi snad i gnome-shell který je o řád použitelnější. Unity mohlo být v klidu dál vyvíjeno a teprve potom ho nasadit do distribuce.

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #27 kdy: 08 Ledna 2011, 21:46:52 »
vzdy nastane stav, ked technologia je ako tak pripravena a nasadenie do realu ju rychlejsie posunie vpred

spacekkt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #28 kdy: 09 Ledna 2011, 04:03:52 »
Mno nevim jen aby to neodradilo nejake napul usery linuxu...Jako pokusnej kralik nechci uz bejt, jedem z duvodu proc  jsem zanevrel na widle

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #29 kdy: 12 Ledna 2011, 07:20:11 »
Tak dle videa na stránce http://www.omgubuntu.co.uk/2011/01/ubuntu-developers-talk-unity-and-why-its-going-to-rock-in-natty-video/ by se už tento čtvrtek měly konečně objevit Unity Places:)
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Chavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 223
  • Ubuntu Studio 10.10
    • BKphoto
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #30 kdy: 12 Ledna 2011, 16:24:38 »
Už druhý deň čítam o SHELL a UNITY. Nechápem ale jednu vec. Správne som pochopil že UNITY je iba medzikrok medzi GP a GS? Ak je to tak, nechápem nasadenie unity. Alebo som to celé pochopil zle a unity je úplne iné prostredie ako gnome shell? Ak som to na začiatku pochopil správne, čo by stálo za skúšku? SHELL alebo UNITY? Chcem si o tom spraviť vlastný názor keďže reakcie sú rôzne...
CPU: Duo T1600, RAM: 2gb, VGA: Intel GMA X3100Gfx, HDD 250gb, external HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1000GB

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #31 kdy: 12 Ledna 2011, 17:44:17 »
Shell a Unity jsou úplně jiné prostředí, Unity není žádný přechodný článek.

Původně byly reakce na Gnome Shell odmítavé a jelikož Gnome Panel přestane být podporován, tak se Canonical rozhodl vytvořit vlastní prostředí, které je podle jejich představ (představ Ubuntu). To prostředí mělo sjednocovat všechny možné věci dohromady - indikátory, panel, spouštěč, atd. -> Unity (sjednocení).

Je tu spousta lidí kteří Unity a Gnome Shell srovnánají, ale myslím, že srovnávají nesrovnatelné. Gnome Shell má být prakticky hotovo s vydáním Gnome 3, naopak Unity má být sice funkční v Natty, ale Canonical preferuje spíš postupný vývoj. Hlavní je ale to, že na Gnome Shellu se pracuje o dost dýl než na Unity, takže třeba se dočkáme od Unity ještě překvapení.
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Kedrigern

Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #32 kdy: 12 Ledna 2011, 17:56:17 »
Na druhou stranu Unity využívá části infrastruktury Gnome-shell a MeGoo...

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #33 kdy: 12 Ledna 2011, 20:35:51 »
Já kvůli Unity asi úplně odejdu od Ubuntu, nechám si Linux Mint, openSUSE, Kubuntu a Kahel. Ten ale nepodporuje moje Nvidia, takže ho mám na ATI. Unity mi nevyhovuje, hlavně kvůli grafickým efektům.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #34 kdy: 12 Ledna 2011, 22:05:52 »
Já kvůli Unity asi úplně odejdu od Ubuntu, nechám si Linux Mint, openSUSE, Kubuntu a Kahel. Ten ale nepodporuje moje Nvidia, takže ho mám na ATI. Unity mi nevyhovuje, hlavně kvůli grafickým efektům.

Gnome si ale budeš moci i nadále doinstalovat (apt-get install gnome), jestli to dobře chápu. Nebo je to vysloveně demonstrativní odchod od Ubuntu na znamení vzdoru?
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #35 kdy: 12 Ledna 2011, 22:16:24 »

Gnome si ale budeš moci i nadále doinstalovat (apt-get install gnome), jestli to dobře chápu.

To chápeš špatně. Gnome v Ubuntu pořád bude. Na tom se vůbec nic nemění. Mění se akorát ta část, která komunikuje s uživatelem. Mění ji i samo Gnome -- místo panelu, plochy a správce oken nasadí Gnome Shell a Ubuntu jen místo Gnome Shell nasadí Unity. Tam "dole" pod Gnome Shell i pod Unity je pořád to staré dobré Gnome a dokud bude podporován Gnome Panel a Metacity, pořád je půjde úplně snadno "zapnout" a to nejjednodušeji z přihlašovacího okna, kde už teď va Natty lze vybrat "Ubuntu Classic Desktop" a dostat úplně klasické "Gnome" s plochou a dvěma panely.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #36 kdy: 13 Ledna 2011, 00:19:36 »

Gnome si ale budeš moci i nadále doinstalovat (apt-get install gnome), jestli to dobře chápu.

To chápeš špatně. Gnome v Ubuntu pořád bude. Na tom se vůbec nic nemění. Mění se akorát ta část, která komunikuje s uživatelem. Mění ji i samo Gnome -- místo panelu, plochy a správce oken nasadí Gnome Shell a Ubuntu jen místo Gnome Shell nasadí Unity. Tam "dole" pod Gnome Shell i pod Unity je pořád to staré dobré Gnome a dokud bude podporován Gnome Panel a Metacity, pořád je půjde úplně snadno "zapnout" a to nejjednodušeji z přihlašovacího okna, kde už teď va Natty lze vybrat "Ubuntu Classic Desktop" a dostat úplně klasické "Gnome" s plochou a dvěma panely.

Citace
kde už teď va Natty lze vybrat "Ubuntu Classic Desktop" a dostat úplně klasické "Gnome" s plochou a dvěma panely

Což asi není výsada jenom NN, takhle si lze doinstalovat libovolné prostředí do kterékoliv distribuce a v gdm/kdm si je měnit, zkoušet (třeba kdysi E17). Vždy se lze vrátit do stabilního prostředí a pracovat v něm, i když nejednou mi nešlo ani to ;D.
Problém je ten, že nejspíš spoustě lidí startuje Ubuntu bez přihlášení, takže o této možnosti neví.

I když jsem skeptický, na unity/gnome-shell jsem zvědav :P.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #37 kdy: 13 Ledna 2011, 08:38:36 »
Což asi není výsada jenom NN, takhle si lze doinstalovat libovolné prostředí do kterékoliv distribuce a v gdm/kdm si je měnit, zkoušet...

Mně šlo především o to, že není třeba nic doinstalovávat, ale že už to tam je. ;)

Chavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 223
  • Ubuntu Studio 10.10
    • BKphoto
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #38 kdy: 13 Ledna 2011, 09:28:42 »
Tak som tu zas. Ak to teda celé správne chápem, tak v 11.04 malo byť gnome shell, no bude tam unity. Sú to dve samostatné prostredia. Niekde som sa dočítal že na gnome shell sa pracuje dlhšie. Prečo potom bude v nasledujúcej verzii unity? Ja nie som nejaký odborník na ubuntu a len sa snažím ho pochopiť, ale toto sa mi nezdá ako rozumný krok. Prečo to tý vývojári robia takto? Ešte že nie sme v automobilovom priemysle. Inak by spravili krásne auto a začali ho hneď vyrábať. No testovať by ho začali až keď bude v obehu...
CPU: Duo T1600, RAM: 2gb, VGA: Intel GMA X3100Gfx, HDD 250gb, external HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1000GB

spacekkt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #39 kdy: 13 Ledna 2011, 10:02:10 »
Prakticky to co dela Mrkwosoft uz leta  >:(
Ale coz nechme je pracovat. Vadi mi jen ze se zbytecne zakladni nastaveni schovava kamsi do skupin a porad se neco zdruzuje a stejne kdyz clovek resi nejaky problem musi jit pomalu do cmd line.  :) a cely GUI je mu pak na nic :)

Chavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 223
  • Ubuntu Studio 10.10
    • BKphoto
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #40 kdy: 13 Ledna 2011, 10:12:19 »
Máš pravdu. Micro to robí už dlho a to si za to človek ešte aj musí zaplatiť  :D Ja len že som chcel úplne prejsť pod ubuntu, no neviem. Unity sa mi zdá ako bezhlavý krok. Mali počkať aspoň do zimy keď nie do nasledujúcej lts. Inak mne súčasné prostredie vyhovuje. Mám všetko tam, kde to chcem mať.
CPU: Duo T1600, RAM: 2gb, VGA: Intel GMA X3100Gfx, HDD 250gb, external HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1000GB

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #41 kdy: 13 Ledna 2011, 14:10:30 »
Máš pravdu. Micro to robí už dlho a to si za to človek ešte aj musí zaplatiť  :D Ja len že som chcel úplne prejsť pod ubuntu, no neviem. Unity sa mi zdá ako bezhlavý krok. Mali počkať aspoň do zimy keď nie do nasledujúcej lts. Inak mne súčasné prostredie vyhovuje. Mám všetko tam, kde to chcem mať.

Já si myslím, že právě tohle je ten důvod - Canonical si nemůže dovolit nasadit něco nového hned rovnou do LTS. A když se jim nelíbil GS, tak museli něco sami narychlo vytvořit. Takhle mají ještě pořád jakousi možnost kroku zpět... Každopádně s klasickým gnome-panelem se můžem asi rovnou rozloučit.
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Chavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 223
  • Ubuntu Studio 10.10
    • BKphoto
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #42 kdy: 13 Ledna 2011, 14:32:58 »
Ja som to myslel tak, že do vydania ďalšej lts by mali viac času na odladenie. Do vtedy to mohli nechať iba na skúšanie.
CPU: Duo T1600, RAM: 2gb, VGA: Intel GMA X3100Gfx, HDD 250gb, external HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1000GB

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #43 kdy: 13 Ledna 2011, 18:47:21 »
Tak další věc, která by měla dneska přibýt do Unity - Blur. Zdroj: http://castrojo.tumblr.com/post/2714824867/blur-in-unity

Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

spacekkt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #44 kdy: 13 Ledna 2011, 21:39:44 »
Proste nechapu kam tohle vse speje....Jsem velmi silne znechucen...Nechci byt otrokem klikacich nastroju nefunkcnich pruvodcu atd.  >:(  Co je mi platne kdyz se chci pripojit na wifi ze mam krasne wokno kde je par tecek ktere chvili nekam lezou a pak mi to po nejake dobe rekne ze pripojeni nejede???? Neni lepsi kliknout hned na vlastnosti adapteru a vedet treba ze dhcp spatne dalo adresy??? Svet se totiz deli na dva druhy lidi co se tvari jako IT:  Ty co vedi a ty co klikaji. Ja nejsem a nechci byt klikac...Najdu si asi jinou distro ktera mi bude vyhovovat. Mezi nama si GUI radsi prelozim.


Moto: Kam se asi vytraci linuxove zaklinadlo config make make install ???

Fascinuje mne mrhani drahocenym zivotni casem, ktery clovek travi pri cumeni na lezouci prouzky....Jsem rychlejsi kdyz mi neco hned napise treba permission denied in ... anebo missing lib ... Kouknu a vim.. kdyz nevim tak se ptam googlu...Jsem zvedav jak se zadavaji chyby z pruvodcu typu Nelze se pripojit k siti.

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #45 kdy: 13 Ledna 2011, 21:53:34 »
Myslím že to půjde s Ubuntu rychle z kopce. Je to škoda. Nikdy nepochopím proč někomu vadil v Gnome3 gnome-panel. Kecy o stagnaci a inovace za každou cenu se nevyplatí. Přece se gnome-panel mohl nechat v G3 a gs/unity se klidně mohlo vyvíjet paralelně a komu se líbí tak ať si ho používá. Na desktop je to úchylnost ??? Díky bohu že není jenom Gnome :)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #46 kdy: 13 Ledna 2011, 22:03:46 »
Což asi není výsada jenom NN, takhle si lze doinstalovat libovolné prostředí do kterékoliv distribuce a v gdm/kdm si je měnit, zkoušet...

Mně šlo především o to, že není třeba nic doinstalovávat, ale že už to tam je. ;)
Ano, chápu..Akorát, když jsem se díval, tuto možnost jsem aktuálně v gdm nenašel  ;D. Jde to pouze "natvrdo" přes roota v Systém-->Správa-->Přihlašovací obrazovka. Ale dlouho jsem to nevyužíval, je pravděpodobné že je to pozůstatek některých mých "zlepšováků" :/.To ale jen tak na okraj.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #47 kdy: 14 Ledna 2011, 18:57:46 »
Moto: Kam se asi vytraci linuxove zaklinadlo config make make install ???

nikam ;-), proste sa len staci opytat, preco ubuntu ma najviac pouzivatelov? lebo je jednoduche a blizsie k beznym ludom, ktory nedokazu taketo veci, linux for human being (neni to rasisticke, aj ty si clovek, ja tiez nemam problem s cmd, ale ubuntu prinasa inovaciem, novinky, ekosystem, proste stale sa neco deje, zlepsuje a to sa mi paci)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #48 kdy: 14 Ledna 2011, 20:14:31 »
Moto: Kam se asi vytraci linuxove zaklinadlo config make make install ???

Nikam! Komandlajnu ti nikdo nebere. Tvoje rozhořčení nechápu.

V Unity je jiný problém, viz níže.

Fascinuje mne mrhani drahocenym zivotni casem, ktery clovek travi pri cumeni na lezouci prouzky....Jsem rychlejsi kdyz mi neco hned napise treba permission denied in ... anebo missing lib ... Kouknu a vim.. kdyz nevim tak se ptam googlu...Jsem zvedav jak se zadavaji chyby z pruvodcu typu Nelze se pripojit k siti.

Tak třeba instalátor Ubiquity (a mnoho jiných programů) umožňuje vespod rozbalit textové výpisy s detaily. Pokud to tak není, je to škoda -- ale každopádně to není argument proti Unity.

Já jen chci, aby nejdřív Unity vyladili do stabilního a pohodlného stavu a až pak ji dali jako výchozí prostředí. Ne naopak.
« Poslední změna: 14 Ledna 2011, 20:16:33 od Filip Dominec »
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

spacekkt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #49 kdy: 14 Ledna 2011, 20:35:21 »
Ja nejsem proti gui....Jen nemam rad kdyz na mne nekdo neco testuje...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.