Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zmena práv  (Přečteno 773 krát)

janoada

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
Zmena práv
« kdy: 17 Září 2014, 16:43:09 »
Zdravím, potrebujem  zmeniť oprávnenia jedného adresára, aby doneho mal prístup iba root. To by nebol problém, robil som to už pred tým cez nautila (gksudo) ale akonáhle "kliknem pravým" na adresár, dám vlastnosti - asi sekundu vidím okno potom vyskočí chybové hlásenie asi na štvrť sekundy a vypne sa mi nautilus bez žiadnej dalšej chyby. V tej chybe sa mi podarilo prečítať len toľko: nepodarilo sa zmeniť vlastníka... alebo niečo v tom zmysle. A to len keď dám valstnosti.
Skúšal som to aj cez terminál, ale buď to neviem, alebo nejde ani to - pri zadaní príkazu chmod so všetkým čo treba, mi len hodí další riadok a nič viditeľné sa nestane. Poprosil by som teda asi nejak lepšie opísať, postup z terminálu, alebo ak by niekto vedel, čo je s nautilom, bolo by to tiež super

Ubuntu 14.4

Dakujem za pomoc
« Poslední změna: 17 Září 2014, 16:46:23 od janoada »

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Zmena práv
« Odpověď #1 kdy: 17 Září 2014, 17:59:11 »
Nejsnažší cesta je pomocí Gnome-Commanderu s právem roota >>> Terminál
Kód: [Vybrat]
gksudo gnome-commanderPak jen najít tu složku a kliknout na Soubor > Změnit vlastníka/skupinu nebo Změnit přístupová práva.
Pokud nemáš Gnome Commander tak stačí doinstalovat
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gnome-commander
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

janoada

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
Re:Zmena práv
« Odpověď #2 kdy: 17 Září 2014, 19:17:52 »
Super vďaka  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.