Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: MySql neběží po restartu [VYŘEŠENO]  (Přečteno 3396 krát)

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
MySql neběží po restartu [VYŘEŠENO]
« kdy: 27 Července 2010, 22:14:00 »
Objevil se mi následující problém. Po restartu počítače mi nefunguje MySql aniž bych cokoli měnil v konfiguraci. Když ho spustím ručně
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/mysql start tak se server normálně nastartuje.

Co jsem zkoušel:
1) Díval jsem se do BootUp Managera jestli mám zapnutý start mysql po startu počítače a ejhle nebyl. Tak jsem jej zaškrtl, ale po dalším restartu opět nic a služba mysql pak dokonce zmizela z nabídky BootUp Managera. Není tam vidět ani když mysql ručně nastartuju.

2) Doinstaloval jsem SysV Runlevel Config (sysv-rc-conf) a v něm mysql vidím a má zaškrtnutý sloupec 2,3,4 a 5

3) Reinstaloval jsem mysql balíky. Reinstal byl bez odstranění starých konfiguračních souborů, bojím se jestli bych se po čistém reinstalu ještě dostal ke starým databázím.

4) Díval jsem se do /etc/init.d a mysql tam je

5) Díval jsem se do logů. mysql.log a mysql.err jsou prázdné (což mi přijde divné) a ostatním logům nerozumím.

Dál už mě nic nenapadá. Nevíte někdo co s tím?
« Poslední změna: 30 Července 2010, 14:31:45 od Iljusin »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: MySql neběží po restartu
« Odpověď #1 kdy: 28 Července 2010, 09:02:54 »
Bod 4) a je v tom souboru něco? prověřil jste i rc. složky jestli tam je taky mysql?
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: MySql neběží po restartu
« Odpověď #2 kdy: 28 Července 2010, 11:12:32 »
V rc2.d, rc3.d, rc4d a rc5.d je odkaz vedoucí na /etc/init.d/mysql. Samotný /etc/init.d/mysql je odkazem na /lib/init/upstart-job

Ono je docela možné, že po restartu se mysql pokusí spustit, ale nevím kde hledat jestli tomu tak skutečně je a zda ten pokus nekončí nějakou chybou.

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: MySql neběží po restartu
« Odpověď #3 kdy: 28 Července 2010, 11:17:35 »
Ale stejně nechápu proč není vidět mysql v tom BootUp Manageru. Přitom SysV Runlevel Config jo, což předpokládám odpovídá oněm odkazům v rc.

Armus69

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
    • http://www.netlancers.cz
Re: MySql neběží po restartu
« Odpověď #4 kdy: 28 Července 2010, 23:28:47 »
Co říká syslog a daemon.log ?
jabber:  Armus69@jabber.cz

Martin - ViPEr*CZ*

Re: MySql neběží po restartu
« Odpověď #5 kdy: 29 Července 2010, 09:45:07 »
PS: všechny logy máte ve /var/log ... pak většinou stačí hledat log pojmenovaný podle daemona... pokud tam nic není zapisuje se většinou do syslog. Pokud ani tam není nic zajímavého, pak je potřeba najet do konfiguračního souboru daného daemona a zvýšit mu loglevel, což znamená míru ukecanosti daného daemona.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: MySql neběží po restartu
« Odpověď #6 kdy: 29 Července 2010, 15:59:12 »
Dnes proběhla aktualizace MySql. Po restartu mysql opět neběžel, ale objevil se nezaškrtnutý v BootManageru. Po zaškrtnutí a restartu MySql stejně neběží a navíc opět není v BootManageru.

daemon.log neříká po restartu o mysql nic. syslog píše jen toto:
Kód: [Vybrat]
Jul 29 15:45:52 ivan-dell kernel: [   40.121233] type=1505 audit(1280411152.092:14):  operation="profile_load" pid=1012 name="/usr/sbin/mysqld"
Když MySql spustím ručně:
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/mysql start tak běží správně a syslog hlásí toto:
Kód: [Vybrat]
Jul 29 15:54:14 ivan-dell kernel: [  542.506706] __ratelimit: 3 callbacks suppressed
Jul 29 15:54:14 ivan-dell kernel: [  542.506712] type=1505 audit(1280411654.477:16):  operation="profile_replace" pid=2059 name="/usr/sbin/mysqld"
Jul 29 15:54:15 ivan-dell init: mysql post-start process (2064) terminated with status 1


vojtam

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re: MySql neběží po restartu
« Odpověď #7 kdy: 29 Července 2010, 20:33:31 »
Ahoj, tak zkus zapsat do terminálu:
sudo ln -s /etc/init.d/mysql /etc/rc2.d/S19mysql
to je základ ale doporučuji ještě:
sudo ln -s /etc/init.d/mysql-nbd /etc/rc2.d/S20mysql-nbd

a pak restartuj počítač.
Není boží spravedlnosti, jedinou spravedlností, jsou fyzikální zákony řízené statistyckym principem, a 10% z nás má více štěstí než ostatní.
(Že by to bylo zhruba těch 10% co používá linux ??)

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: MySql neběží po restartu
« Odpověď #8 kdy: 29 Července 2010, 22:50:24 »
První příkaz se pokusí vytvořit symlink který už ovšem existuje. Druhý sice nový symbolický odkaz vytvoří, ale po restartu se stejně mysql nenastartuje. Každopádně jsem našel na webu dva příkaz. První mi smaže symlinky z rc

Kód: [Vybrat]
sudo update-rc.d -f mysql remove
 Removing any system startup links for /etc/init.d/mysql ...
   /etc/rc2.d/S19mysql
   /etc/rc3.d/S19mysql
   /etc/rc4.d/S19mysql
   /etc/rc5.d/S19mysql

A druhý který mi je vytvoří. Ovšem je tam jakási chybová hláška ohledně chybějících LSB informací. Z uvedené stránky http://wiki.debian.org/LSBInitScripts nejsem moc moudrý, nevím co s tím.

Kód: [Vybrat]
sudo update-rc.d mysql defaults
update-rc.d: warning: /etc/init.d/mysql missing LSB information
update-rc.d: see <http://wiki.debian.org/LSBInitScripts>
Adding system startup for /etc/init.d/mysql ...
   /etc/rc0.d/K20mysql -> ../init.d/mysql
   /etc/rc1.d/K20mysql -> ../init.d/mysql
   /etc/rc6.d/K20mysql -> ../init.d/mysql
   /etc/rc2.d/S20mysql -> ../init.d/mysql
   /etc/rc3.d/S20mysql -> ../init.d/mysql
   /etc/rc4.d/S20mysql -> ../init.d/mysql
   /etc/rc5.d/S20mysql -> ../init.d/mysql

Když jsem tyto dva příkazy zadal, tak se mi MySql opět objevila v BootUp-Manageru, ovšem restart vše vrátil do původních kolejí. MySql neběží a v BootUp-Manageru po něm není vidu ani slechu.

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: MySql neběží po restartu [VYŘEŠENO]
« Odpověď #9 kdy: 30 Července 2010, 14:30:45 »
Dnes proběhla další aktualizace MySql a problém je zdá se vyřešen. Tímto děkuji všem zúčastněným za snahu pomoci.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.