Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Asus A9RP problém se zvukem  (Přečteno 2411 krát)

Lukáš "HUDY" Hudec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
  • Na hudbu? Jedině AMAROK!!
Asus A9RP problém se zvukem
« kdy: 04 Září 2008, 21:26:36 »
Zdravím,
mám Ubuntu Hardyho a všechno mi funguje až na maličkost - nejde regulovat hlasitost... Pomocí kláves FN se objeví jen grafická ikonka ale na hlasitost to nemá vliv. Při pokusu o ruční ovládání v ovladači hlasitosti taktéž žádné táhlo nereaguje na konečnou hlasitost. Mím zde totiž pouze jen táhlá na výstup zvuku z CD, line in a jakého si digital... chybí mi tu PCM jak tomu bylo ve všech předešlých distibucích, kde ovládání hlasitosti fungovalo bez problému jak ručnš tak i pomocí FN.... zkoušel sem všechno možné, ale už si nevím rady jak tam to PCM do hardyho dostat... poradí někdo z Vás? ??? Díky...
« Poslední změna: 06 Září 2008, 10:01:58 od Lukáš "HUDY" Hudec »
Notebook: ASUS A9RP Celeron M420 1.6GHz, 1024MB RAM DDR2, ATi X200M, wi-fi D-link DWL-G630   Ubuntu 7.04

PC: AMD Athlon X2 4000+, 2048MB DDR2, Saphire Atlantis Radeon X1650 256MB DDR3    Windows XP

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Asus A9RP problém se zvukem
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2008, 22:17:34 »
Zkuste ovládat ještě přes pulseaudio (padevchooser nebo tak nějak se jmenuje balík) a najdete to v Aplikace -> Zvuk -> PulseAudio Device Chooser ;) Se zprovozněním Fn ale asi nepomůže :(
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Lukáš "HUDY" Hudec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
  • Na hudbu? Jedině AMAROK!!
Re: Asus A9RP problém se zvukem
« Odpověď #2 kdy: 06 Září 2008, 09:27:41 »
Vyřešeno! Opravdu to funguje:-) a dokonce i s klávesami FN.... Děkuju moc ;)


Tak tu mám ještě problém a to ten, že zvuk reaguje na ztišení, ale jen při přehrávání hudby a videa.... třeba ve hře jako je např. frozen bubbles jede zvuk na plno i když je vlastně vypnutý a to samé platí i u zvuků systému např přihlašovací obrazovka... tak sem z toho zase zmatený... díval sem se do toho pulse audio control a v oblasti playback je napsáno že prý je missing... čili mám podezření, že si Hardy nějak nerozumí s mým realtek čipem... nebo že se nějak špatně nainstaloval ovladač na zvukovku, zkoušel sem i přeinstalovat alsu, ale pořád je to stejné, pcm není k nalezení.... i když to v předešlých distribucích fungovalo bez problému.
« Poslední změna: 06 Září 2008, 10:07:07 od Lukáš "HUDY" Hudec »
Notebook: ASUS A9RP Celeron M420 1.6GHz, 1024MB RAM DDR2, ATi X200M, wi-fi D-link DWL-G630   Ubuntu 7.04

PC: AMD Athlon X2 4000+, 2048MB DDR2, Saphire Atlantis Radeon X1650 256MB DDR3    Windows XP

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.